Wicemarszałek Senatu Adam Bielan nie daje żadnych szans Koalicji Obywatelskiej

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan nie daje żadnych szans Koalicji Obywatelskiej

– Trudno, żeby bardzo wielu wyborców, którzy rozczarowali się rządami Platformy Obywatelskiej, teraz nagle uznali, że Grzegorz Schetyna tworzy jakąś nową siłę – tymi słowami wicemarszałek Senatu Adam Bielan w „Kropce nad i” odniósł się do szans na wygraną Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jak stwierdził – „jej obecne przywództwo gwarantuje, że koalicja raczej szybko do władzy nie dojdzie”. Rozmowa z Moniką Olejnik dotyczyła sobotniej, pierwszej wspólnej konwencji wyborczej Platformy i Nowoczesnej, która zainaugurowała kampanię Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi. W trakcie konwencji przedstawiono hasło wyborcze i pakiet sześciu propozycji programowych.

Bielan w programie Olejnik stwierdził, że powiedział, że symbolem wiarygodności PO stał się dla niego właśnie  „sześciopak” Grzegorza Schetyny, w którym jednym z punktów jest nałożenie na władze państwowe obowiązku dbania o jakość powietrza realizowanego w ramach krajowego programu ochrony powietrza. Tymczasem unijny Trybunał Sprawiedliwości w lutym 2018 roku stwierdził, że w latach 2007-2015 polski rząd nie zrobił nic, żeby chronić swoich obywateli przed smogiem. – „Grozi nam kara czterech miliardów złotych” – przypomniał. Odnosząc się do tego, co w związku z problemem smogu planuje zrobić rząd PiS, odparł, że jeśli chodzi o walkę z zanieczyszczonym powietrzem w Polsce, to „właśnie wraca ze spotkania w powiecie radomskim, gdzie prezentował założenia programu”. – Programu, na który wydajemy w ciągu 10 lat 103 miliardy złotych – czytamy w portalu TVN24.

https://twitter.com/AnonimInternaut/status/1039213691743465472

Zapytany z kolei, czy planuje przeprosić Katarzynę Lubnauer za słowa wskazujące na to, że „potrzebna jej pomoc psychologa”, odpowiedział, że „był to żart”. Nawiązał do słów szefowej Nowoczesnej, która na sobotniej konwencji mówiła, że „wrogowie samorządu nie śpią, a PiS zbliża się do naszych domów, już puka do naszych drzwi i zagląda za firanki”. – Powiedziałem, że jeżeli pani Katarzyna Lubnauer widzi za firanką polityków PiS-u, to wymagana jest pomoc psychologiczna – objaśniał wspomnianą sytuację. – „Dla mnie pani Lubnauer może się tak wypowiadać do końca kampanii, bo to najlepsza droga do tego, żeby Koalicja Obywatelska otrzymała jak najgorszy wynik” – stwierdził podsumowująco. Nie obyło się też bez wymiany zdań na temat ubioru Moniki Olejnik i Adama Bielana. Poszło o czerwień sukienki i różowy krawat.

mpm

Źródło: tvn24, twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Z Bielanem jest taki problem, że każda pozycja z jego katalogu kłamstw i półprawd wymagałaby długiego i nużącego sprostowania, które byłoby raczej trudne do prezentacji w programie takim jak „Kropka nad i”. Weźmy choćby kwestię zanieczyszczenia. Marszałek kwitnie tu optymizmem, bo wrócił z konferencji i rzuca miliardami, tymczasem dziś mamy miażdżący raport NIKu. Słyszymy, że osiągnięcie wymaganych poziomów redukcji emisji pyłów i benzo(a)pirenu z sektora komunalno-bytowego, przy obecnym tempie działań, może zająć w skali poszczególnych województw objętych kontrolą od 24 do niemal 100 lat.. Polska jest wciąż jednym z czarnych punktów na mapie Europy i co roku z powodu smogu… Czytaj więcej »