Wiktor Zborowski zawstydza premiera

Wiktor Zborowski zawstydza premiera

Po kompromitujących wypowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego, krytycznych uwag nie szczędzą mu ludzie świata kultury. „Nie było polskich obozów śmierci. Musimy to tłumaczyć ludziom. W 1968 r. nie było w ogóle Polski. Był reżim komunistyczny, który tak naprawdę paskudnie traktował Żydów. To wszystko to karygodny i błędny atak na dobre imię Polski” – stwierdził szef polskiego rządu.

Na te słowa odpowiedział mu na swoim profilu na Facebooku aktor, Wiktor Zborowski:

„W sierpniu 1968 roku grałem na koszykarskich mistrzostwach Europy juniorów w Vigo. Reprezentowałem państwo, którego nie było. M. in. graliśmy z reprezentacją Izraela, który wtedy był. A nas nie było? To z kim Izrael grał? Ech panie Morawiecki junior, wstydu trochę byśmy poprosili”

W krytycznym tonie o wypowiedziach premiera Morawieckiego wypowiedzieli się także między innymi pisarz Szczepan Twardoch i dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

Premier Morawiecki powiedział właśnie w Berlinie, że w 1968 roku nie było Polski, więc za to, co złego wtedy wyrządzono …

Opublikowany przez Szczepan Twardoch na 16 lutego 2018

Również inni internauci drwią z szefa rządu: „Jak według Morawieckiego za komuny nie było Polski, to dlaczego obchodzimy w tym roku 100 lecie niepodległości Polski? Może mi ktoś tę logikę wyjaśni, bo ja ze tępy!” – pisze jeden z nich. Inny zwraca premierowi uwagę na datę jego urodzenia – 1968 rok i pyta, w jakim kraju Morawiecki się w takim razie urodził.

/p/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Maciek123454321observerperseuszmagdalenaBarnaba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paragraf22
Paragraf22

Morawiecki urodził się w 1968 roku. Polski jak twierdzi wtedy nie było. To w takim razie jakie ma obywatelstwo? Wychodzi na to, że radzieckie chyba, że niemieckie.

potomek świadków
potomek świadków

Watykańskie, jak większość członków dobrej zmiany. Przecież wiadomo komu oni służą.

Marcin
Marcin

Tu nie chodzi i to. Fala antysemityzmu w 68 r. to nie był „głęboko drzemiący w Polakach i ich krwi antysemityzm” ale pokłosie walki o stołki w najwyższym kierownictwie PZPR, polskiej jedynie z nazwy. Celowo wywołane i sterowane przez partię działania a nie oddany ruch społeczny.

Plus ujemny
Plus ujemny

Ile masz lat że tak piszesz?
Ja dobrze pamietam co wtedy mówili zwykli rodacy.

Marcin
Marcin

Z racji wykształcenia miałem dostęp do akt partyjnych, milicji i ub. Ponadto to nie jest wiedza tajemna. Jest sporo opracowań tego okresu.

Andrzej
Andrzej

Urodził się w niebycie.- Człowiek z nikąd.

azi
azi

Dyktatura ciemniaków- bis.

Barnaba
Barnaba

Wy kodziarze rzeczywiście pały macie jakieś zakodowane, chyba nienawiścią albo zakute sierpem i młotem? Jeśli mowa o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości to przecież nie znaczy, że od 100 lat żyjemy w niepodległym państwie, bo przecież tak nie było i każdy to wie. Chyba poza wami kodziarzmi, bo takie sprawiacie wrażenie. To jest rzecz oczywista, że mija właśnie 100 lat od czasu gdy po 150 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. A w tym roku minie 100 lat od tamtej chwili i obchodzimy tę rocznicę raczej jako memento czy naukę jak nie postępować by nie utracić daru jakim jest wolny byt wolnego narodu.… Czytaj więcej »

perseusz
perseusz

No, no! Ale nawiedzony pisuar…….

Maciek123454321
Maciek123454321

Spokojnie, to tylko pisowski pluskwiak.

magdalena
magdalena

Morawiecki miał być balsamem na wpadki rządu sprzed rekonstrukcji, a tymczasem wali gafę za gafą i się ośmiesza, straciłam już do tego pana resztki szacunku. Poza tym nie ma się ci dziwić, jaki rząd – taki premier.

observer
observer

Przecież wszyscy już dawno zorientowali się że ten hochsztapler (podobno historyk i podobno ekonomista po kursach wieczorowych) to arcymistrz wpadek!