„Władza szykuje nową jazdę na Donalda”

Donald Tusk złośliwie skomentował sprawę tzw. afery dżemowej Rafała Trzaskowskiego.

– „Władza chce na nowy sezon polityczny zafundować „jazdę na Donalda” – tak twierdzą rozmówcy portalu 300polityka.pl, który poinformował o wezwaniu przez prokuraturę na przesłuchanie Magdy Fitas-Dukaczewskiej. To tłumaczka byłego premiera Donalda Tuska, która ma zostać przesłuchana w śledztwie dotyczącym rzekomej zdrady dyplomatycznej, której miał się on dopuścić w sprawie katastrofy smoleńskiej.  Wniosek do prokuratury złożył ówczesny szef MON Antoni Macierewicz.

Magda Fitas-Dukaczewska przez 18 lat pracowała dla wielu premierów i prezydentów, w tym także Lecha Kaczyńskiego. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdziła, że nigdy wcześniej organy państwa nie zwracały się do niej o informacje, co działo się podczas rozmów, które tłumaczyła. – „Już wiem, że muszę zażądać, by premier Morawiecki zwolnił mnie z tajemnicy. Ale nawet wtedy, gdy tak się stanie, mam ogromne wątpliwości, czy powinnam zeznawać. Prokuratura stawia mnie w sytuacji niemożliwej. Nie było precedensu, by przesłuchiwano tłumacza rozmów na tym szczeblu. Istotą naszego zawodu jest zachowywanie wszystkiego w tajemnicy. Dlatego biorę pod uwagę, że nawet zwolniona z tajemnicy będę musiała odmówić. Lepiej ponieść konsekwencje, niż złamać etykę naszego zawodu” – powiedziała Fitas-Dukaczewska.

„Gazeta Wyborcza” przypomina podobną sprawę w USA. Przy rozmowie prezydentów Donalda Trumpa i Władimira Putina była tylko amerykańska tłumaczka. Demokraci chcieli ją przesłuchać, przeciw czemu zaprotestowała nawet kandydatka tej partii na prezydenta USA Hillary Clinton. Do przesłuchania tłumaczki ostatecznie nie doszło.

bt

Źródło: 300polityka.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ShaqMaciek123454321Waldemarsmętekinz.mamon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To może jeszcze przesłuchać spowiednika Kaczyńskiego? Żeby rozwiać wątpliwości.

inz.mamon
inz.mamon

pisowska dzicz… niestety możemy się tylko przyglądać (pewnie jeszcze kolejną kadencję) jak niszczą to państwo. Gdy suweren się opamięta bo braknie na „pińcet”, nie będzie już co zbierać

Maciek123454321
Maciek123454321

Inżynierze Mamoń – wypluj Pan to słowo. JAKA KOLEJNA KADENCJA???????????? Panie, ja się na buszmena rządzonego przez troglodytów nie nadaję.

smętek
smętek

Mściwi, pamiętliwi osobnicy stworzyli duet, który chce zniszczyć Pana Przewodniczącego. Minister/prokurator powinien jednak mieć na względzie, że to nie jest Doktor G. Ciekawe, czy w jakimś Bantustanie mają takie pomysły.

Waldemar
Waldemar

Pani Fitas odmawia kablowania. No cóż, zacni pisiacy, jest jeszcze jeden sposób na Donalda. Wezwać jako świadka Władimira Putina.

Shaq
Shaq

A ja chętnie popatrzę i posłucham, jak Donald Tusk ośmiesza kolejnych przesłuchujących go tłuków.