Wojna na prawicy. Adam Lipiński odgraża się partii Gowina

Rozbrajająca szczerość Lipińskiego: "Jak Piotrowicz sam się nie dostał do Sejmu, to coś musieliśmy mu zaproponować".

„Jeżeli oni się odwracają od nas w takich sprawach to my możemy odwrócić się od nich w innych. To są realia polityczne. Nie wierzę w bunt naszych koalicjantów. To byłoby całkowicie destrukcyjne przede wszystkim dla nich. My przetrwamy, oni nie” – powiedział wiceprezes PiS Adam Lipiński oceniając stanowisko partii Gowina w sprawie 30 – krotności ZUS.

 

W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMFM z lekceważeniem mówił o pozycji partyjnego koalicjanta, podkreślając, że nie jest ona wysoka i nie należy się tymi ugrupowaniami zbytnio przejmować. Podkreślił, że PiS w przeszłości wchodziło już w trudniejsze sojusze.

Przecież formacja Jarosława Gowina wygrała z nami wybory tylko dzięki Prawu i Sprawiedliwość” – zaakcentował gość stacji.

 

Jeśli PiS „obrazi się” na któregoś z koalicjantów, to ta formacja zostanie skazana na „niebyt polityczny” – ostrzegał. Dodał: „Muszą to brać pod uwagę.” Na uwagę, że stanowisko Jarosława Gowina w tej sprawie jest jednoznaczne, Lipiński odparł: „No to zobaczymy, jak się zachowają w czasie głosowania, jestem tego bardzo ciekaw” – stwierdził.

Wiceprezes PiS skomentował również kandydaturę prokuratora Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. –„Niestety, będę musiał zagłosować na Stanisława Piotrowicza, jeżeli będzie taka propozycja i klub podejmie taką decyzję” – powiedział.– „Mam nadzieję, że to jest sprawa otwarta, ale faktem jest, że jeżeli będę musiał to zrobić – a czasami się musi robić różne rzeczy w polityce, jeżeli się jest w jakiejś formacji – to będę to robił z dużą niechęcią” – dodał Lipiński.

Jak widać z Gowinem mają wiele wspólnego – Lipiński także zagłosuje, ale się nie będzie cieszył. Nie należy więc spodziewać się jakichś zdecydowanych ruchów czy rozstrzygnięć po obu stronach konfliktu skoro łączy je równie wysokie poziom konformizmu. Gowin może zatem spać spokojnie, nie grozi mu „niebyt polityczny”.

/j/

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarekpinkiRomualdsmętekPiotrków Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrków
Piotrków

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS

pinki
pinki

Wystarczy dobrze pokropić i PIS staje się strawne. Nie każdy ma wyrafinowany gust i potrzeby.

smętek
smętek

Od czasu, kiedy podejmował próbę przekupienia Pani Renaty Beger, tj lata 2005-2007, inteligencji i kultury mu nie przybyło. Przybyło mu tłuszczy.

Romuald
Romuald

Panie Lipiński! Czy bierze pan pod uwagę mozliwość odwrócenia sojuszu przez porozumienie? Pamięta pan jak Mazowiecki doszedł do władzy?

Marek
Marek

Gowin to naprawdę Gówin. Ile musi znieść upokorzeń, lekceważenia obraz, zniewag ze strony pisu by się od nich odłączyć? A wystarczyłoby dogadać się z opozycją i razem przejęli by władzę. Nie byłby to dobry rezultat dla Polski, ale i tak o wiele lepszy od rządów pisu. Gowin mógłby grać rolę inteligentnej prawicy, inteligentnego konserwatyzmu, nie pozwoliłby na cofnięcie 500+ i godnościowego bełkotu, ale jednocześnie bezwzględnie niszczyłby korupcję, afery, kumoterstwo pis. Po przejęciu władzy można by pis osądzić i zniszczyć, a Gowin przejąłby dużą część ich elektoratu. No ale do tego trzeba mieć inteligencję, odwagę, dumę a Gowin to tylko Gówin.