Wybory parlamentarne 2019. Wałęsa wzywa do wsparcia demokratycznych ugrupowań

Lech Wałęsa zakazał Dudzie powoływania się na „Solidarność”

Były prezydent i przywódca „Solidarności” wzywa do wsparcia demokratycznych ugrupowań w nadchodzących wyborach. W sobotę w Warszawie Wałęsa powołał „Obywatelską Pomoc Wyborczą”. – Nie walczcie wewnętrznie. Ci którzy niszczą nasze zwycięstwo są znani. Dajcie z siebie wszystko, żeby uratować Polskę przed nieszczęściem – wzywał Wałęsa. Apelował by wspierać Grzegorza Schetynę, lidera Koalicji Obywatelskiej: – Wybraliście go, to trzeba mu pomagać, a na pewno nie przeszkadzać – mówił.

 

Nie odniósł się wprost do innych komitetów – lewicy (SLD, Wiosna, Razem), które powstały w ostatnich dniach, ani do koalicji tworzonej przez PSL. – Musimy wesprzeć demokratyczne partie, zachęcać do głosowania na nie, udostępniać miejsca na plakaty i banery, roznosić ulotki, brać udział w komisjach wyborczych oraz pełnić funkcje mężów zaufania.

Celem inicjatywy Wałęsy jest aktywizowanie grup, stowarzyszeń i środowisk działaczy obywatelskich do wsparcia ugrupowań obywatelskich w nadchodzących wyborach.

 

– To, że się zdarzają „Trumpy”, u nas bliźniaki i takie podobne, traktujcie jako przymuszenie do dyskusji. Oni nas przymuszają, żebyśmy znaleźli rozwiązanie. Oni wszystko popsują, bo to szkodnicy.” – tłumaczył Wałęsa.

/mr/

źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HerodAntypisIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Bardzo dobra inicjatywa….ale kto by to posluchal , ze zgoda buduje a niezgoda RUJNUJE ?!

HerodAntypis
HerodAntypis

Panie Lechu! Z całym szacunkiem dla pańskiej inicjatywy, szczerze powątpiewam w skuteczność tych apeli. Opozycja jest zbyt skłócona. Karaluch jak jakiś Zły Jahwe pomieszał im języki i nie są w stanie się dogadać. Schetyna się w tym połapał i słusznie położył laskę na ten plankton. Sensowne jest tylko popieranie Koalicji Obywatelskiej