„Wywieszę baner z podziękowaniami za maseczki i rękawice” – obiecuje posłowi PiS prezes GSM w Jastrzębiu Zdroju

Jak PiS–owski poseł podszywał się pod dzieło Kamila Glika„Wywieszę baner z podziękowaniami za maseczki i rękawice” – obiecuje posłowi PiS prezes GSM w Jastrzębiu Zdroju

Gerard Weychert, były członek Prawa i Sprawiedliwości, obecnie prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju zaapelował do lokalnego posła tej partii Grzegorza Matusiaka, o pomoc w zdobyciu maseczek, rękawic ochronnych i gogli dla 100 swoich pracowników.

Podkreślił, że „są to rzeczy prawie nieosiągalne, ale w mediach rządowych twierdzi się, że nie ma z tym kłopotów”.

 

Poprosił też posła z którym od dwóch lat jest skonfliktowany, by spowodował dostarczenie, do GSM około 4000 litrów płynu do dezynfekcji, „choćby tego „mitycznego” płynu, co to go testował kandydat na prezydenta Duda w Jedliczach. My jako spółdzielnia zakupimy urządzenia do prowadzenia dezynfekcji klatek schodowych, wind, wejść do bloków, w których mieszka 16 tysięcy mieszkańców, ale musimy mieć co do tych urządzeń wlać. I tak wspólnymi siłami rządu, partii i spółdzielni zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej” – napisał Weychert w poście skierowanym do posła PiS.

Prezes GSM zadeklarował, że jeśli Grzegorzowi Matusiakowi uda się załatwić te wszystkie rzeczy, to za własne pieniądze sfinansuje baner z podziękowaniami. Zawiśnie on na szczycie bloku naprzeciwko restauracji McDonald’s.

 

Tak zakpił z pana posła, który swego czasu chwalił się na billboardach, że przyczynił się do budowy oświetlonego boiska sportowego przy ulicy Moniuszki, choć jak dowiedziono nie miał z tym nic wspólnego.

Inwestycja pochłonęła w sumie 600 tys. zł., a 150 tys. zł z własnej kieszeni wyłożył Kamil Glik, zawodnik AS Monaco. Resztę sfinansowało miasto z własnych środków oraz dotacji uzyskanej w Ministerstwie Sportu.

W rezultacie Kamil Glik poprosił Matusiaka o zdjęcie billboardów i nieprzypisywanie sobie cudzych zasług.

/jp/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

PiS to jedna wielka kpina z ludzi. Szkoda, że sporo z nich lubi, gdy są oszukiwani,