Za poronienie pod sąd? Witamy w skansenie fanatyzmu

Wojewoda mazowiecki unieważnił uchwałę Rady Miasta Warszawy w sprawie furgonetek pro-life

Pod rządami prawicy cofamy się jeszcze dalej niż do Średniowiecza. Wstecznictwo ma władzę. Radykałowie chcą całkowitego zakazu aborcji. Nawet poronienie będzie traktowane jako przestępstwo przeciwko życiu poczętemu.

Jak czytamy, fundacja Pro-Prawo do Życia zamierza lobbować ws. dalszego zaostrzenia antyaborcyjnego prawa. Cel projektu: Karać osoby w ciąży i „handlarzy pigułkami śmierci”.

Kobiety będą traktowane jak inkubatory, które nie mają nic do gadania ponieważ będzie obowiązywał „nakaz rodzenia”, ponieważ w projekcie ustawy zwolennicy nakazu rodzenia wpisali m.in. usunięcie prawa do przerwania ciąży pochodzącej z przestępstwa i karanie kobiet za aborcję.

Zebrano już tysiąc podpisów i działacze oczekują na rejestrację komitetu ustawodawczego przez Sejm, a jak wiadomo prawica ma w Sejmie większość, więc pewnie nie będą mieć najmniejszych trudności z rejestracją.

W projekcie ustawy można przeczytać, że „przerwanie ciąży jest równoznaczne z zabójstwem” . W jednym z paragrafów twórcy projektu stwierdzają, że „karane może być też poronienie, jeśli wymiar sprawiedliwości stwierdzi, że ciężarna „nie dochowa ostrożności, jakiej wymaga się od osoby w jej stanie„.


Proponowane kary są bardzo restrykcyjne i wysokie.

Radykałowie spychają nas w odmęty zabobonu i całkowitego niewolnictwa. Czy niedługo będziemy musieli przechodzić „próbę wody”? Kto utonie był niewinny a kto się uratuje, tego na stos.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/oe/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
28 marca 2021 11:50

Średniowiecze, to chyba za mało powiedziane. Twórcy tego gniota raczej nie zdają sobie sprawy że efekt takiego prawa będzie odwrotny od zamierzeń. Młodzi w wieku rozrodczym będą głosować nogami, że mali Polacy będą się rodzić ale nie w Polsce! Chyba że skrajnej prawicy chodzi o wyprowadzenie Polski z UE, i wprowadzenie zakazu wyjazdów zagranicznych. Tylko tak ten idiotyzm można będzie egzekwować. Ja mam wrażenie że będzie to jedna z ostatnich prób cofnięcia Polski w rozwoju o całe wieki. A efekt będzie taki ze prawica z popierającym ją KK skończy na śmietniku historii, czego im życzę

Maria
Maria
28 marca 2021 21:02
Reply to  Marek

Marek obys mial racje

Stary Wuj
Stary Wuj
28 marca 2021 13:22

Moze akcja „Ksiądz mnie zapłodnił, kazał osunąć i opłacił zabieg?” Niech znajdzie się ze sto takich kobiet, gotowych. wyzna to publicznie bez owijanie w inicjały – nazwiska, darty, namiary.. Na stronie Strajku Kobiet, lub z na serwerze na drugiej półkuli. Bedze szybki telefon z kurwii „na razie wstrzymujemy”

Zbyszek
Zbyszek
28 marca 2021 15:24
Reply to  Stary Wuj

Głupek

Lehoo
Lehoo
28 marca 2021 20:39
Reply to  Zbyszek

Bardzo mi nieprzyjemnie. Lehoo

Maciek123454321
Maciek123454321
28 marca 2021 15:22

Gorący apel – omijajcie te diabelskie budowle z krzyżem na wieży!!! Czarnym sukienkowym zamykać drzwi przed nosem. Zaraza się szerzy. Dosłownie i w przenośni. Debile, którzy to wymyślili (podejrzewam, że maczała w tym swoje brudne paluchy godek) zupełnie nie zdają sobie sprawy, że likwidują rozrodczość w Polsce. To, co wymyślili, jest zbrodnią na narodzie i prowadzi prostą drogą do wymarcia społeczeństwa. Polacy za to będą się rozmnażać za granicą, gdzie ciąża jest chroniona, a kobieta jest bezpieczna. Ciekawe, który skurwysyn wymyślił coś takiego? Wie ktoś?

Maria
Maria
28 marca 2021 21:00

Maciek brawo

Jantar
Jantar
29 marca 2021 12:21

Maćku, to Godkowa z ordojurystami wymyśliła. Przecież te zapisy były już w pierwszym projekcie o całkowitym zakazie aborcji w 2016 r. Wtedy łaskawie kościelni hierarchowie się wypowiedzieli, że oni nie są za tym, żeby karać kobiety za aborcje i poronienia oraz, że chcą tylko zakazu aborcji „dzieci chorych”. Kaczyński kazał więc tamten projekt wycofać. Teraz po wprowadzeniu częściowego zakazu podnieśli poprzeczkę i chcą wprowadzenia pozostałej części i to za zgodą hierarchów. Koniec końców otrzymamy zakaz jeszcze bardziej restrykcyjny, jak w San Salvador, gdzie kobieta dostaje po 20 lat więzienia za naturalne poronienie, bo nie może udowodnić, że takie było, a każde jest traktowane jak morderstwo z premedytacją pierwszego stopnia. U nas będzie to wyrok dożywocia.

smętek
smętek
28 marca 2021 22:38

Sorry, a jak oni sprawdzać będą która kobieta jest w ciąży i która poroniła samoistnie? To moje Panie tj. Żona, Mama i Teściowa pytają. Mówią, że w żaden sposób nie są w stanie tego wymyślić, a trzeba powiedzieć, że są uczone.

Jantar
Jantar
29 marca 2021 12:15
Reply to  smętek

Jak to, jak będą sprawdzać? Wprowadzą obowiązkowe kontrole ginekologiczne co miesiąc. Kobieta, która nie stawi się na taką kontrolę, będzie doprowadzona przez policję. Oczywiście będą musieli skuć ją w kajdanki. Nie można? Oczywiście, że można!

Mia
Mia
29 marca 2021 07:14

Celem prawicy jest zredukowaie liczby urodzin do zera. Która kobieta zdecyduje się na zajśćie w ciążę pod tak ciemniackimi rządami?