Zastępca Ziobry zlecił akcję skompromitowania sędziego, który krytykował „reformę” sądownictwa PiS?

Ważny urzędnik w KE o aferze Piebiaka: „W Unii tego typu afery jeszcze nie było”

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości i bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry, dążył do zdyskredytowania Krystiana Markiewicza, szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia „Iustitia” – twierdzi onet.pl. Według ustaleń portalu, Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować sędziego Markiewicza.

W kampanię przeciw szefowi „Iustitii” zaangażowana była m.in. internetowa hejterka, która pod pseudonimem atakowała sędziów w mediach społecznościowych. Kobieta o imieniu Emilia tak np. pisała do sędziego Waldemara Żurka, znanego z krytyki działań PiS: – „Wyp…!!! Przynosisz uczciwym sędziom wstyd, a Polsce hańbę. Won z Polski gnido”. Onet podaje, że zna nazwisko kobiety i zachowuje je do wiadomości redakcji.

Anonimowych maili i listów z plotkami, dotyczących życia prywatnego Krystiana Markiewicza było ok. 2,5 tys. Jeden z nich trafił pocztą do domu samego szefa „Iustitii”. Jak twierdzi onet.pl, Emilia dostała jego adres od wiceministra Piebiaka, który przekazał także kobiecie także dane kontaktowe sędziów z warszawskiego oddziału „Iustitii”, którego kiedyś był członkiem.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Onet cytuje fragmenty konwersacji na komunikatorze między wiceministrem sprawiedliwości a Emilią. Oto jeden z nich z 25 czerwca 2018 r. z zachowaniem oryginalnej pisowni:
– Emilia: – „Dopiero skończyłam wysyłanie mieli. Część adresów mailowych jest nieaktualnych bo odrzucają lub są zmienione. Jutro zaliczę, ile poszło ale bardzo dużo, myślę że ok. 200. Postaram się wziąść jutro za listy do sądów jak dam radę bo padam z nóg. Dobranoc. PS. żądam podwyżki” [tu nieczytelne emotikony].
– Piebiak: – „Dziękuję bardzo. Teraz trzeba wypocząć by dalej walczyć o dobrą zmianę. O podwyżce się pomyśli” [nieczytelny emotikon].

A tak Piebiak dziękował Emilii za jej działania: -„Mogę być tylko wdzięczny za tak pięknie i z rozmachem prowadzone czynności”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JonyWaldemarewaSnowidromano2008 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Jacek

Ujawnijcie adresy pibiaka,Ziobry ,swieczkowskiego i tej miłej pani,tak jak działało radio co ma ryja,tylko zdecydowane działania mają jakiś sens.

Rysiek69
Rysiek69

Widać, że to jakas analfabetka w polnej potrzebie finansowej. Ale to prymityw!

Nihil
Nihil

To jeszcze nasrają do ust mówiąc że to mielony puścił bąka…….. I trzeba wyp…… ać z tego kraju

Zwinka
Zwinka

Dno. Po prostu dno.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niech opozycja wreszcie przemówi i nazwie rzecz po imieniu – to jest III Rzesza!!!

XXY
XXY

Zamknąć draba.

Jony
Jony

A kto ma to zrobić jego szef „0”

romano2008
romano2008

Zawsze znajdują się tacy, co nie przebierają w środkach aby się tylko dorwać do…. lub utrzymać u władzy. Co jest również wpisane w naturę człowieka.

Snowid
Snowid

Piebiak, a wiesz ty niecnoto, że jak skończysz KARIERĘ rządową to kim będziesz? Zważ to!

ewa
ewa

ciekawe ile jej płacił za upublicznienie tych brudów, bo na pewni nie robiła tego za darmo. To jest ta reforma sądownictwa w trosce o społeczeństwo

Waldemar
Waldemar

Kolejna smrodliwa afera, a za nią następna z ludźmi SKOKów, a co na to elektorat? Ano zażera kiełbaski na „piknikach rodzinnych” i głosuje. Mozna się już obawiać o przyszłość Polski, bo zgoda na anarchię prawną i dośc masowa demoralizacja wyborców osiągnęła swoje dno. Choć, jak pisał Lec, od dołu słychać pukanie.