Ziobro daje dorobić żonie Rzecznika Praw Dziecka. Kilka tysięcy za jeden weekend

Ziobro daje dorobić żonie Rzecznika Praw Dziecka. Do wzięcia kilka tysięcy w jeden weekend

Joanna Piwowarczyk – Pawlak jest sędzią orzekającym w jednym z łódzkich sądów rejonowych, w wydziale rodzinnym. Prywatnie zaś jest zoną Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Sędzią została w lipcu ubiegłego roku. Jeśli chodzi więc o staż na tym stanowisku to z całą pewnością nie zasługuje on na miano „imponującego”.

 

„Teraz z woli Zbigniewa Ziobry będzie też dorabiać jako członkini komisji egzaminującej przyszłych adwokatów w Warszawie” – donosi natemat.pl. Na jakie dodatkowe  wynagrodzenie będzie mogła liczyć pani sędzia? „(..) przy około setce kandydatów w każdej z warszawskich komisji ich członkowie – w tym sędzia Piwowarczyk-Pawlak, żona RPD – w jeden weekend zarobi minimum 3200 zł.” – informuje onet.pl.

Mikołaj Pawlak zawodowo także był związany z obecnym ministrem sprawiedliwości. Dwa lata temu dyrektorował Departamentowi Spraw Rodzinnych i Nieletnich. Teraz zapytany o ewentualny konflikt interesów odpowiada, że nie widzi takie konfliktu bo w resorcie nie pracuje od prawie dwóch lat.

Poza tym, jak twierdzi: „zdarzyły się takie sprawy, że jego żona jako sędzia w sądzie rodzinnym w Łodzi wyłącza się ze spraw, do których przystępuję on jako Rzecznik Praw Dziecka”.

 

Wiceminister Sebastian Kaleta informuje, że: „jego resort w ciągu roku po prostu powołuje dziesiątki komisji do przeprowadzenia różnych egzaminów prawniczych i robi to z grona sędziów, którzy deklarują gotowość podjęcia dodatkowego zajęcia”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Trochę inaczej na sprawę patrzy prezes Stowarzyszenia „Iustitia” sędzia Krystian Markiewicz: „Cóż można powiedzieć, ten przykład żony RPD, która jako przedstawicielka ministra sprawiedliwości zasiada w komisji egzaminacyjnej ds. aplikacji adwokackiej to kolejna odsłona planu PiS pod nazwą „rodzina na swoim”. W dalszym ciągu swoją refleksję Markiewicz rozbudowuje o następujące stwierdzenie: „To pokazuje, jak postępuje upadek, kompletny upadek różnych instytucji oraz znaczenie i prestiż wszelkich egzaminów”. 

Czy to się kiedyś skończy???

/as/

Źródła:onet.pl, natemat.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments