Ziobro przegrał! Musi PRZEPROSIĆ sędzię Morawiec

Jajko wielkanocne dla ministra Zbigniewa Ziobry

Beata Morawiec, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, wygrała proces z ministrem Zbigniewem Ziobro, który musi ją przeprosić za naruszenie jej dobrego imienia. Werdykt w sprawie wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymując tym samym wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w tej sprawie z 2019 r.

 

Morawiec, w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”, przyznaje, że to najprawdopodobniej nie koniec jej problemów z urzędującym ministrem.

„Nie mogę się nie cieszyć z tego wyroku, ale dobrze zdaję sobie sprawę, że to nie jest koniec tej batalii. Spodziewam się, że pan minister wniesie kasację, bo wiem, co zarzucał w apelacji od wyroku I instancji. Wskazał w niej, że prezes sądu ma zwierzchność nad dyrektorem sądu, co jest nieprawdą. Więc znowu boksujemy się ze znajomości prawa, a konkretnie ustawy o ustroju sądów powszechnych. Dowodził, że przez przypadek odwołano mnie w dniu, w którym zatrzymano dyrektorów sądów, i nie było w tym żadnej korelacji czasowej” – wytłumaczyła w wywiadzie.

Dodała, że Ziobro chciał, aby jego nazwisko było wyłączone z treści przeprosin.

„A poza tym minister nalegał, by sąd rozważył, czy aby na pewno powinien obciążyć Ministerstwo Sprawiedliwości kosztami procesu, bo w konsekwencji przecież zapłacą za to obywatele” – uzupełniła.

 

Sędzia, przypomnijmy, została odwołana z funkcji prezesa SO w Krakowie w czasie, gdy CBA zatrzymała kilku dyrektorów sądów okręgowych (w tym tego z Krakowa).

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało wówczas komunikat, w którym powiązało odwołanie sędzi Morawiec ze złym nadzorem nad wspomnianym dyrektorem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Treść komunikatu i powiązanie odwołania z aferą kryminalną zostało uznane przez sędzię Morawiec za bezpodstawne naruszenie jej dobrego imienia. Do tej opinii przychylił się Sąd Okręgowy w Warszawie oraz Sąd Apelacyjny w tym mieście.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
20 stycznia 2021 17:58

Czekiści nigdy nie przepraszali. Jak ktoś stanął im na drodze był niszczony i znikał bez wieści -chyba że ofiara terroru był nieco szybsza. Nie na darmo były premier Miller nazwał współczesnego czekistę zerem. Stąd mam wątpliwości czy będą przeprosiny i kiedy??

Zbyszek
Zbyszek
20 stycznia 2021 18:01

A Ziobrę obowiązują wyroki sądowe? To było by jakieś niedopatrzenie, co to by była za reforma sądownictwa? Bez sensu.