„10 mln wyprowadzone na lewo z CBA” – „Same Kryształy w tym PiS-ie!”

Ile i jak wyparowała kasa z CBA

„10 mln wyprowadzone na lewo z CBA. Jak oni chcą walczyć z korupcją, jeżeli nie potrafią upilnować swojego podwórka?” – zapytał na Twitterze poseł KO Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

 

A chodzi o doniesienia „Pulsu Biznesu”, z których wynika, że z kasy Centralnego Biura Antykorupcyjnego „zniknęło” 5,5 mln zł. Pieniądze miały być stopniowo wynoszone przez pracownicę Biura. – „Nie mamy do czynienia ze zwykłą malwersacją, jednorazową akcją, ale z zaplanowanym procederem, realizowanym przez dłuższy czas. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze były porcjami wynoszone z CBA w torbie” – powiedział informator gazety.

Ale to nie wszystko. „Puls Biznesu” powołuje się na ustalenia audytu przeprowadzonego po „zniknięciu” 5,5 mln zł. Biorąc pod uwagę nieprawidłowości, do których miało dojść w CBA wcześniej, straty mogą wynosić w sumie nawet 10 mln zł.

 

Według gazety w związku z tym do dymisji miał się podać szef CBA Ernest Bejda. Jego przełożony, czyli koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński jej nie przyjął.

„To, ile musi kasy zniknąć, żeby szefostwo poleciało ze stołków? Miliard?”; – „Wszyscy są zajęci intensywnym szukaniem kwitów na Grodzkiego, przez 2 lata nie zdążyli przeczytać oświadczeń majątkowych i ksiąg wieczystych Banasia, a kasjerka wynosiła miliony. Prawdziwie „propaństwowa” drużyna”; – „Same Kryształy w tym PiSie!”; – „Sędzia ukradł wiertarkę, więc PiS demontuje cały wymiar sprawiedliwości. Co w takim wypadku należy zrobić z CBA, z którego kas wyparowało 10 mln złotych. Naszych milionów?” – pytali i komentowali internauci.

bt

Źródło: pb.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PantymohersmętekMaciek123454321Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Oficjalnie jest tak. Wygrali wybory więc naród popiera i akceptuję to co robią. Wszystko co robią jest głęboko patriotyczne i każdy, kto przeszkadza jest wrogiem Polski. 10 milionów swoje waży, więc każdy Prawdziwy Polak powinien pomóc owej kobiecie dźwigać ten ciężar do domu. A lewactwo jak zwykle przeciw. A powaznie jest jeszcze gorzej bo uczciwość urzędników pisowskich wisi na jednym Banasiu .

Maciek123454321
Maciek123454321

W tej sytuacji Banaś rzeczywiście jest „kryształowy”. No bo czymże jest kamienica czy też dwie kupione za bezcen w porównaniu do „dwóch wież” Kaczyńskiego, SKOK-ów, GetBacku, afery KNF?

smętek
smętek

Złodzieje, ale to pisuarowe złodzieje. Jak kraść to miliony a nie 50 zł przez pomyłkę wziąć przy kasie. Pisuary – cudze tępicie, swego nie znacie, sami nie wie co posiadacie. A może wiecie, tylko liczycie, że inni się nie dowiedzą.

Zbyszek
Zbyszek

Komunistyczni kasjerzy wyksztalcili swoich następców i wywarli ma nich swoje piętno. Nalezy szybko wprowadzic ustawę dekomunizujacą i dyscyplinującą tę kastę. Nie może być tak, że suweren nie ma kontroli nad kasjerami..

antymoher
antymoher

Lody w pracy kręcić,to tylko złodzieje pisowskie potrafią.

Rafał P
Rafał P

„Pieniądze miały być stopniowo wynoszone przez pracownicę Biura. ”
Skoro miały, to były wynoszone. Chyba że redaktorek pisze „miały” w znaczeniu: „baby z magla mówią”.