10 promili alkoholu we krwi. „Dawka śmiertelna to około pięć”

10 promili alkoholu we krwi. "Dawka śmiertelna to około pięć"

Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Choszcznie zostali wezwani do leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyzny.

 

Jak relacjonuje Damian Daniszewski, ratownik z  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, stan mężczyzny był poważny, „nie reagował na bodźce bólowe, miał częściowo niedrożne drogi oddechowe.”

Po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyznę przetransportowano na najbliższy SOR. Tam okazało się, że stan pacjenta spowodowany jest rekordowym upojeniem alkoholowym. Stężenie etanolu we krwi mężczyzny wynosiło 10 promili.

 

Daniszewski stwierdził, że w swojej zawodowej karierze nie spotkał się dotychczas z takim przypadkiem i dodał, że śmiertelna dawka stężenia alkoholu we krwi człowieka wynosi 5 promili.  

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
23 stycznia 2021 14:47

Może pić z niektórymi biskupami i jednym z byłych prezydentów. Udana kompanija.

Rafapon
Rafapon
24 stycznia 2021 05:17
Reply to  Tom

Z tego co wiadomo (właściwie już oficjalnie), to ten jeden z byłych prezydentów ma wyjątkowo słabą głowę do trunków. Dlatego wystarczało, że z grzeczności z kimś się napił, np. z bp. Flaszką, i już był „w stanie wskazującym”. I pewnie 0.5 %% było więcej niż dość.

gboor
gboor
23 stycznia 2021 17:09

Ale ten koleś z 14,8 promila… Przecież to jest 1,48 procenta, czyli zamiast krwi miał regularny napój alkoholowy (słabsze piwa czy cydry miewają taką zawartość alkoholu).

Zwinka
Zwinka
23 stycznia 2021 18:47

Prawdziwego Polaka – Katolika byle promille, nawet te poza tabelą, nie są w stanie złamać.

tomasz
tomasz
23 stycznia 2021 21:40

nasz człowiek

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
24 stycznia 2021 00:00

Znajomy widział w Szwecji plakacik o typowych objawach upojenia w zależności od promili. Na dole przy cyfrze 4 – napisane było „dawka śmiertelna” z gwiazdką na końcu. W dopisku można było przeczytać: „Powyższe nie dotyczy Polaków i Rosjan” Sukces międzynarodowy! 250% normy i żyje! Mistrzostwo świata albo przynajmniej Choszczna i okolic!