12-godzinna rozprawa ws. Tulei. „Najbardziej żal moich obrońców”

12-godzinna rozprawa ws. Tulei. „Najbardziej żal moich obrońców”

Izba Dyscyplinarna SN, po 12 godzinach rozprawy ws. sędziego Igora Tulei, uznała, że należy odroczyć posiedzenie tej izby do czwartku do godz. 12.00.

ID SN rozpatrywała przez tyle czasu wniosek prokuratury, która chce dokonać oficjalnego zatrzymania i doprowadzenia niepokornego sędziego na przesłuchanie.

 

Sam Tuleya nie uznaje legalności wspomnianej ID SN, więc jedynie pojawił się wraz ze swoimi zwolennikami przed budynkiem Sądu Najwyższego.

„Najbardziej żal moich obrońców, bo mają świadomość tego, że bronią sprawy, która jest stracona. Wiadomo, że ta decyzja nie zapadnie w czwartek o 12, bo zapadła dużo wcześniej i nie w budynku Sądu Najwyższego. Wiadomo też, że będzie to zgoda na zatrzymanie i doprowadzenie. Obrońcy dali z siebie wszystko” – sędzia mówił w rozmowach z dziennikarzami już po ogłoszeniu decyzji ID SN.

„Jesteśmy w sytuacji, w której nie chodzi o rozstrzygnięcie sprawy, a dokonanie egzekucji, czyli uwięzienia sędziego Igora Tulei. Z naruszeniem art. 45 konstytucji pan przewodniczący, bo nie użyję słowa sędzia, nie dopuścił, by posiedzenie było jawne. Na nas nałożona jest z kolei groźba kary za ujawnienie tego, co działo się przez te 12 godzin. Wyszedłem siwy z przerażenia, co się dzieje z polskim wymiarem sprawiedliwości, jak odchodzimy od procedur i zasad” – powiedział z kolei jego mecenas, Jacek Dubois, który nie zostawił suchej nitki na praktyce ID SN.

 

Sami przedstawiciele ID SN twierdzą, że za tak długą rozprawę są odpowiedzialni wyłącznie reprezentanci obrony sędziego Tulei. Dlaczego?

„Wszystkie te godziny sąd musiał poświęcić na rozpoznawanie bardzo licznych wniosków obrony zmierzających głównie do wyłączenia orzekającego sędziego. Wyraźnie widać, że to strategia obliczona na przeciąganie sprawy. Te wnioski mogły być złożone wcześniej, w drodze pisemnej” – przekazał rzecznik ID SN.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Wniosek o zatrzymanie Tulei został złożony przez prokuraturę w marcu br.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
22 kwietnia 2021 19:23

Jak usłyszałem kto jest „sędzią” na tej „rozprawie” to po postu kpina. Słowa kluczowe: prokurator, rodząca, przesłuchanie, areszt noworodka.