12-letnia Jagoda Grzebieniak apeluje do minister Zalewskiej

12-letnia Jagoda Grzebieniak apeluje do minister Zalewskiej

Szanowna Pani Minister! Dzieci noszą na plecach całe kilogramy książek i zeszytów. Po pani reformie do naszej szkoły doszli uczniowie 7 i 8 klas, więc nauka odbywa się na zmiany. Apeluję o pomoc! Może pani sprawi, żeby zamiast papierowych podręczników, moglibyśmy być wyposażeni w tablety. Jeśli na tablety ma pani za mało pieniędzy, to może wystarczy nam jeden duży zeszyt do wszystkich przedmiotów. Albo, żebyśmy chociaż mieli możliwość zostawiać książki w szkolnych szafkach.” – taki list do minister Zalewskiej wystosowała zaledwie 12-letnia Jagoda Grzebieniak.

Dziewczynka ma nadzieję, że doczeka się reakcji ze strony pani minister. Rezolutna uczennica VI klasy swojej walki o lepsze życie dla swoich rówieśników nie skończyła bynajmniej na liście.

Dziewczynka wraz ze swoim tatą napisali tekst do piosenki Imagine Dragons, a nakręcony teledysk wstawiła na swój kanał O!czarowana na You Tubie.

Raz do szkoły, raz ze szkoły. Żywot ucznia niewesoły. Garb mi rośnie, bo na plecach ciężki plecak” – śpiewa 12-letnia Jagoda. Teledysk zbiera pochlebne recenzje, a dziewczynka chciałaby nadal w ten sposób głośno wypowiadać się na temat szkoły i problemów uczniów.

Wydaje się, że jest to doskonały pomysł, bo tylko sami uczniowie wiedzą, jak to jest chodzić do szkoły na zmiany, nosić przeciążone plecaki, dzielić szafkę z trzema innymi osobami. Jagoda wszystkie te problemy zna a autopsji. Oprócz piosenki, dziewczynka zrobiła również sondę uliczną. Do działania zachęcił córkę pan Michał Grzelak, który ma zupełnie inne doświadczenia z edukacją, bo przez kilka lat był nauczycielem w Wielkiej Brytanii.

Reforma edukacji minister Zalewskiej miała odmienić szkołę, ulżyć uczniom. Jednak jak się okazuje nic w tej kwestii się nie zmieniło, a nawet jest na pewno gorzej. Pani minister jest zadowolona i jak do tej pory żadne apele niezadowolonych rodziców i nauczycieli, raczej nie były w stanie sprawić, aby uśmiech zniknął z jej twarzy. Może więc działania uczniów skłonią wreszcie minister i partię rządzącą do refleksji.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
bartMariaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No cóż. Zgodnie z dzisiejszym normami jest to rodzina patologiczna. Ojca do prokuratury a dziewczynkę na wychowanie kościołowi i skończą się narzekania.

Maria
Maria

Tylko patrzeć jak panna Jagoda zostanìe zabrania do poprawczaka za sianie fermentu. Niedtety czasy swobodnego wyrażania myśli minęły.

bart
bart

Obawiam się, że jej rodzice też będą mieli kłopoty.
A próbować dyskutować z Zalewską to jak rozmawiać drzwiami do piwnicy. Szkoda czasu

Maria
Maria

A tak na serio, gratuluję filmiku i brawa za odwagę. Może za przykładem Jagody, pójdą inni młodzi i nie dadzą sobie przez „dobrą” zmanę wciskać kitu. Młodzi obudźcie się, rozmawiajcie z rodzicami, dziadkami i wszystkimi innymi, którzy będą za kilka tyg. wybierać samorządowców.