1,4 mln zł dla telewizji Rydzyka z państwowej agencji, kontrolowanej przez PiS

1,4 mln zł dla telewizji Rydzyka z państwowej agencji, kontrolowanej przez PiS

„ARiMR wypompowała do telewizji ojca Rydzyka 1,4 mln zł. W tv o zasięgu osiedlowej kablówki wykupili programy – godzina 2 gadających głów kosztowała rolną agencję 20 tys. zł. Tą sprawą powinna zająć się prokuratura i biegły medioznawca” – poinformował na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO udostępnił pismo z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które otrzymał w odpowiedzi na swoje pytania.

Wynika z niego, że w latach 2016-2018 w TV Trwam nadano 75 wywiadów z urzędnikami Agencji. W 2016 r. było ich 31, za które zapłacono 537 820 zł, rok później – 28 rozmów za 537 264 zł, a w 2018 r. 16, za które telewizja Rydzyka zainkasowała 340 464 zł.

Wywiady zaczęły się być emitowane po mianowaniu prezesem ARiMR Daniela Obajtka. O jego błyskawicznej karierze po objęciu władzy przez PiS – od wójta Pcimia po prezesa PKN Orlen – pisaliśmy wielokrotnie, m.in. „Szef Orlenu „nie kiwnie nawet palcem bez zgody prezesa PiS”. Obecnie Agencją kieruje Maria Fajger, która jest także radną PiS w Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

„Wiadomo, że ta telewizja jest telewizją jednej opcji – PiS”. Utrzymanie tej PiS-owskiej propagandy kosztuje, a ARiMR dorzuca do tego ogromną kwotę. Wykorzystanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację polską wieś wynosi zaledwie 15 proc., zamiast tego PiS zajmuje się bezczelnym pompowaniem kasy do mediów ojca Tadeusza Rydzyka. Tę sprawę musi zbadać prokuratora” – powiedział poseł Brejza w rozmowie z gazeta.pl.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ShaqJabisZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Pójdzie siedzieć?

Jabis
Jabis

Ziobrowska PREKURATURA … to prokurator karykatura! Przykładów aż nadto … od SREBRZYKÓW zaczynając.

Shaq
Shaq

Mistrzowie defraudacji. Co im tam przykazanie „Nie kradnij”.