1,6 mln zł straty w stadninie w Janowie i groźba utraty płynności finansowej

1,6 mln zł straty w stadninie w Janowie i groźba utraty płynności finansowej

Tak wynika z odpowiedzi, której zmuszony był udzielić pełniący obowiązki prezesa Stadniny Koni w Janowie Podlaskim Grzegorz Chochański. Po wysłaniu do niego wniosku o dostęp do informacji publicznej przez reporterkę TOK FM przyznał także, że informował przełożonych o możliwości utraty płynności finansowej przez spółkę.

Wcześniej jednak Chochański nie chciał podać żadnych informacji posłom PO, którzy w listopadzie ubiegłego roku pojawili się w Janowie z poselską kontrolą. Odmówił im także wglądu do dokumentów. Twierdził wtedy, że sytuacja w jest stabilna. Jak się okazało – w tym samym czasie zawiadamiał o groźbie utraty płynności finansowej!

TOK FM podaje, że – opierając się na odpowiedzi Chochańskiego – w 2015 r. zysk netto stadniny w Janowie Podlaskim wyniósł ponad 3,2 mln zł. Rok później, było to 81 tys. zł, a w 2017 r. spółka odnotowała stratę w wysokości 1,64 mln zł.

– „Wstali z kolan. Zapewnili ideologicznie właściwą dyrekcję, podzielającą poglądy PiS. Skutek ekonomiczny – wiadomy”; – „Do tego karuzela kadrowa z czterema prezesami na czele (obecny jako p.o.) w ciągu zaledwie trzech lat”; – „Co powinno się zrobić z ludźmi, którzy do tego doprowadzili????” – komentowali internauci.

bt

Źródło: TOK FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesRafał P.ZwinkamarekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Ile takich stadnin (i nie tylko stadnin) musi upaść, żeby „suweren” wreszcie przejrzał na oczy? Dla niektórych linia krytyczna będzie dopiero na poziomie własnego portfela, i oby było jeszcze wówczas co ratować!

Zbyszek
Zbyszek

Suweren przejrzy na oczy jak jego prywatną micha zrobi się pusta. Pierwszy będzie swoich idoli wywoził na taczkach.

Rafał P.
Rafał P.

Ślepota tzw. suwerena jest jednym problemem. Drugim jest jego lenistwo potęgujące się w dniu wyborów, gdy zbyt ciężko mu ruszyć tyłek z kanapy. No i trzecim problemem, chyba najpoważniejszym, jest niezdolność opozycji do zjednoczenia się pod jednym sztandarem i pod przywództwem jednego lidera.
No to mamy rządy Jarozbawa i jego bandy, którą ustawia tak, jak mu wygodnie, do której bierze same BMW. I marszałkiem Sejmu jest badylarz, cyfryzacją zajmować się ma ktoś odróżniający cyfry od liter, a pewnie niedługo rzeźnik zostanie dyrektorem stadniny.

Zbyszek
Zbyszek

Dostali porządną firmę w świetnej kondycji. Rządzili sami, nikt się nie wracał, nikt nie przeszkadzał i żadna instytucja nie korygowała ich poczynań. Widzę tu wyraźną analogię z Polską i tym bardziej jestem wdzięczny Unii Europejskiej.

marek
marek

Pewnie mądrzy z PiS-u i tak będą udowadniać że to wina …..”Tuska i 8 lat rządów koalicji PO-PSL” zgodnie z obowiązującą linią partii.. Nie wiem co wymyślą ale inaczej być nie może, nie udało się prokuraturze znaleźć nieprawidłowości za byłych prezesów, a ci namaszczeni przez PiS to przecież była elita fachowości, co jeden to większy fachowiec co konia zobaczył pierwszy raz obejmując funkcję prezesa stadniny. Nie ma znaczenia że żaden nigdy nie miał nic wspólnego z hodowlą koni, ale byli wierni partii i jej linii, więc na pewno nie są winni stratom. A ze winny być musi to Tusk jako… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

I co im, k…a ( przepraszam, ale …), te konie zrobiły ???

PiJar
PiJar

To proste – nie zrozumiały założeń dobrej zmiany.

Rafał P.
Rafał P.

To wyjaśniał już Giertych zwany koniem. Nawiązując do tego swojego przezwiska powiedział, że najprawdopodobniej to jego mieli wykończyć, ale przez pomyłkę wykończyli stadninę.

Chermes
Chermes

Może przynajmniej część koni z Janowa uda się dyrekcji sprzedać do rzeźni? Wówczas będzie można mówić o jakimś zysku i oszczędnościach na owsie…