16 osób złożyło pozew przeciwko Kai Godek

16 osób złożyło pozew przeciwko Kai Godek

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew 16 osób przeciwko Kai Godek, szefowej Fundacji Życie i Rodzina, walczącej m.in. o całkowity zakaz aborcji. Nazwała osoby homoseksualne „zboczeńcami”.

W maju w Polsat News Godek odniosła się do wyników referendum w Irlandii, w którym mieszkańcy opowiedzieli się za liberalizacją przepisów aborcyjnych. – „Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego” – powiedziała wtedy Godek. Dodała, że homoseksualne osoby „są zboczone”.

Pozew złożyli działacze na rzecz praw LGBT, prawnicy, artyści i dziennikarze. Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Dr hab. Jakub Urbanik, inicjator pozwu, w rozmowie z Polsat News powiedział, że „Kaja Godek znieważyła nas osobiście”. – „Mogę to mówić za siebie, ale też każde z nas, które złożyło ten pozew, czuje się bardzo dotknięte. Prawa osób LGBT to są prawa człowieka i chcemy powiedzieć, że my dziś walczymy o prawa osób LGBT, jako o prawa człowieka, ale walczymy też o prawa człowieka w znaczeniu szerszym. Chcemy tym przypadkiem pokazać, czego nie wolno w ogóle w polskiej debacie publicznej robić”.

Autorzy pozwu żądają, aby sąd nakazał Godek przeproszenie. Oświadczenie z przeprosinami – w postaci 30-sekundowego spotu – miałoby zostać wyemitowane 50 razy w ciągu siedmiu dni na antenie Polsat News oraz umieszczone na stronie internetowej tej telewizji.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirekRozbawionyshaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
shaq
shaq

Irlandia to nie jest kraj katolicki – i bardzo dobrze, normalne państwo nie jest religijne, Bardzo dobrze też, że tą bezczelną i agresywną panią ktoś wreszcie spróbuje trochę postawić do pionu. Co prawda żaden wyrok nie sprawi, że będzie mądrzejsza, ale może się zamknie i zajmie swoimi sprawami?

Rozbawiony
Rozbawiony

Jeśli ten pozew dotyczy ochrony dóbr osobistych, to zostanie odrzucony. W trybie grupowym nie może być rozpoznawane roszczenie o ochronę dóbr osobistych – znajdujący się w tej grupie prawnicy powinni o tym wiedzieć 🙂

Mirek
Mirek

Dorzućcie do pozwanych tak z połowę obywateli.