18-letnim 500+ dla swojej córki wspierają protestujących nauczycieli

18-letnim 500+ dla swojej córki wspierają protestujących nauczycieli

Nie dość, że źle opłacani to jeszcze piątego dnia strajku nauczyciele dowiedzieli się, że za ten czas nie otrzymają żadnej kasy. Tydzień protestu to nawet kilkaset złotych straty dla każdego z nich.

Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego otworzyły więc konto, na które można wpłacać pieniądze, by wesprzeć strajkujących. Polacy nie pozostali wobec tej sytuacji obojętni.

Na rachunek społecznego komitetu „Wspieram Nauczycieli” wpłynęło dotąd około 2.300 tys. zł.

Ze wspaniałym gestem wystąpili państwo Paula i Marcin Bruszewscy z Warszawy, zasilając fundusz dla strajkujących nauczycieli kwotą 108 tys. Jak obliczyli jest to kwota równa tej jaką otrzymają w ciągu 18 lat dla swojej córeczki w ramach 500+.

„Nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja XXI wieku. Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami! #strajknauczycieli #WspieramNauczycieli” – napisali w mediach społecznościowych.

„Dziś waży się nauczycielska godność. Doceniamy rolę nauczycieli i nie możemy się pogodzić z tym, jak traktowani są przez państwo” – uważa Marcin Bruszewski.

Społeczny komitet Wspieram Nauczycieli będzie czuwał nad tym, by pieniądze zostały przekazane najbardziej potrzebującym. W jego skład weszli ludzie ze świata kultury i nauki, m.in.: pisarka Olga Tokarczuk, były pierwszy prezes SN prof. Adam Strzembosz i Wojciech Maziarski.

Numer konta do wpłat: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877

/j/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MonikaJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

To … ile już na tym koncie jest?

Monika
Monika

6 zł na głowę.

Jabis
Jabis

Zbiórka nie jest na głowę strajkujących, tylko na głowę strajkujących nienależących do związków. Między innymi dla tych … którzy w czasie strajku wystąpili z PIS-Proksa-Solidarności.