2,2 mln zł wydał rząd PiS na szczyt bliskowschodni w Warszawie – USA nie zapłaciły nawet centa

2,2 mln zł wydał rząd PiS na szczyt bliskowschodni w Warszawie – USA nie zapłaciły nawet centa

Ponad 2,2 mln zł kosztowała organizacja niedawnej międzynarodowej konferencji dotyczącej przyszłości Bliskiego Wschodu w Warszawie. Mimo że inicjatorem i nominalnie współorganizatorem szczytu była strona amerykańska, USA nie zapłaciły nawet centa.

– „Koszty zostały pokryte w całości przez stronę polską. Szacunkowe koszty ze strony MSZ związane z organizacją globalnego spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie wyniosły 2 233 491,32 złotych” – poinformowała Radio Zet Katarzyna Sobiecka, dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ. Dodała, że podana kwota może jeszcze ulec zmianie, czyli najprawdopodobniej się powiększy.

– „To jednak trzeba mieć talent – wydać 2 miliony na szczyt, na którym zostaliśmy obrażeni i który pogorszył nasz wizerunek międzynarodowy. Powiedzieć partacze to nic nie powiedzieć” – skomentował Marcin Kierwiński z PO. Przypomnijmy, że premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu z dziennikarzami stwierdził, że „Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za tego typu twierdzenie”. Z kolei amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo poruszył sprawę restytucji mienia żydowskiego.

bt

Źródło: radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
narbePolka gorszego sortuWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

To jest umiejętność wchodzenia w d… .

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie dość, że ich wszyscy spuszczają po brzytwie, to jeszcze wszyscy musimy do tego dopłacać. Niech się kompromitują na własny rachunek.

narbe
narbe

Zapłaciliśmy za to a Reuters pisze, że szczyt był sponsorowany przez USA!
„[..U.S.-sponsored Middle East conference..]”

https://www.reuters.com/article/us-israel-poland/israel-should-apologize-to-poland-in-holocaust-row-us-ambassador-to-warsaw-idUSKCN1Q90TG

Co tu się dzieje??!