29. Finał WOŚP. Nawet Duda i Gowin wsparli tę akcję. Pawłowicz się wkurzy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu wygrała

Dziś trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przyzwyczailiśmy się, że politycy opozycji często przeznaczają z tej okazji swoje przedmioty na aukcje. Pewnym zaskoczeniem może być jednak zachowanie niektórych polityków prawicy, którzy także postanowili wesprzeć charytatywną inicjatywę Jurka Owsiaka.

Prezydent Andrzej Duda, wraz ze swoją współmałżonką, przekazał na aukcję dwa pióra wieczne sygnowane przez niego i Agatę Dudę-Kornhauser.

Taki sam gadżet przekazał na rzecz WOŚP wicepremier Jarosław Gowin.

Gest polityków zasługuję na pochwałę, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę to, że w obozie Zjednoczonej Prawicy WOŚP i Jurek Owsiak są notorycznie atakowani. Prawicowcy nierzadko zarzucają WOŚP szerzenie lewicowego światopoglądu oraz zachęcają do tego, by swoje pieniądze wpłacać raczej na poczet Caritasu.

Ze swojej niechęci do WOŚP słynie m.in. Krystyna Pawłowicz.

31 stycznia J. Owsiak przy wykorzystaniu dzieci będzie zbierał pieniądze na swą upolitycznioną i lewicową fundację. Nie daję na WOŚP ani na J. Owsiaka. Wspieram dobroczynność Caritas. #NieDajęNaOwsiaka” – napisała ostatnio na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiadał się jeden z dziennikarzy „Gazety Polskiej”.

W niedzielę mamy świetną okazję, by wykazać się propaństwową czujnością w walce z pandemią! Na ulicach pojawią się stanowiący zagrożenie dla nas wszystkich osobnicy z puszkami, zachęcający do zbliżenia się do nich na mniej niż półtora metra i wrzucenia do puszki pieniędzy. Natychmiastowe wezwanie policji oraz Sanepidu wydaje się obywatelskim obowiązkiem. Kto nie zawiadamia o przestępstwie, sam popełnia przestępstwo! Także jeśli zobaczymy kogoś z naklejonym na kurtce serduszkiem, wzywajmy organa ścigania, by odnalazły nagranie z monitoringu i sprawdziły, czy nie doszło do jego naklejenia z naruszeniem zasad dystansu społecznego. Oczywiście jeśli ktoś trafi monetą do puszki z odległości ponad półtora metra, nie popełnia przestępstw” – napisał na portalu „GP” Szczepan Lisiewicz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
31 stycznia 2021 13:36

Pióro dudy wybiło się na niezależność. Bez konsultacji z presesem poszło sobie na aukcję. Oczywiście z piórem agaty, bo żaden biskup nie udzielił im rozwodu.

Zwinka
Zwinka
31 stycznia 2021 14:40

Jakaś wariatka w słusznym wieku napadła na mnie przy kasie w sklepie. Ona już kończyła transakcję, a ja stałam poza końcem taśmy. „Czego się pani na mnie pcha, ryknęła, proszę zachować dystans 2 metrów „!!! Fakt, nie miałam miarki przy sobie, może było 1,8 m…
Jeśli dzisiaj gdzieś grasuje, życie wolontariuszy jest zagrożone.

Piotr
Piotr
31 stycznia 2021 14:48

OK , na tace tez nie wrzucać tylko wzywać sanepid i pałolicje.

Bart
Bart
31 stycznia 2021 23:04

Gowin powienien przekazać na WOŚP galaretę odessaną ze swojego kręgosłupa.

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
1 lutego 2021 03:48

Nie dotykać tych piór.
Są zarazone czarną zarazą.

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
1 lutego 2021 03:49

Czy sanepid kontroluje równiez kościoly i daje mandaty?