3 tygodnie temu został sędzią, a już Ziobro mianował go prezesem jednego z sądów

Następca Zaradkiewicza w SN to założyciel i pierwszy prezes Ordo Iuris

W państwie PiS takie błyskawiczne kariery powoli stają się – niestety – normą. Wszyscy mamy w pamięci choćby Daniela Obajtka, który z wójta Pcimia awansował na szefa państwowego giganta paliwowego PKN Orlen.

Tym razem mamy do czynienia z przeskoczeniem z aplikanta w prokuraturze na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Działdowie. Na dodatek Marcin Czapski – bo o nim mowa – nominację sędziowską otrzymał zaledwie trzy tygodnie temu.

Zaczynał jako aplikant w prokuraturze w Grudziądzu, potem – był asesorem i prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim. Powołanie Czapskiego na prezesa sądu w Działdowie potwierdził onet.pl rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski. – „Pan sędzia Czapski prezesem mianowany został na cztery lata, czyli na pełną kadencję” – powiedział rzecznik.

 

– „To jest rzecz nie do uwierzenia, kuriozum i kpina. To tak, jakby ośmiornica oplatała wymiar sprawiedliwości. Jak prezesem sądu zostać może osoba kompletnie bez doświadczenia? Niewiarygodne” – stwierdził w rozmowie z onet.pl poseł PO Borys Budka. Minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL uważa, że to mianowanie „pokazuje, o co chodziło w zmianach wdrażanych przez PiS”. – „Stanowiska obejmować mają „bierni, mierni, ale wierni”, tak zwani „BMW”. Taki był plan pana Ziobry, by poprzez usłużną KRS wpychać do sądów ludzi związanych z podległą mu prokuraturą. Tak się tworzy „kadry przyszłości” – podsumował z gorzką ironią poseł Budka.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
john ramboJabisZwinkaKubaWasalePIS na kroplowkach Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Wytrzymajmy do października.

WasalePIS na kroplowkach
WasalePIS na kroplowkach

Dalej już tylko są sędziowie pokoju. Wyroki będą odczytywać z kartki zgodnie z wytycznymi.

Kuba
Kuba

Pewnie musi byc z poza ukladu i bedzie bardzo rzetelnie pelnil powierzona mu funkcje

Zwinka
Zwinka

3 tygodnie temu został sędzią ….nooo, to fachura jest. W czasach stalinowskich wystarczył kilkutygodniowy kurs. I komu to przeszkadzało ?

Jabis
Jabis

Eeee! Zapomnieliście o misiewiczowskich gen. po wieczorówce!? A kto ich mianował? Wiadomo – szybkopis PAD.
Kto powołuje sędziów? Wiadomo – szybkopis PAD na wniosek nielegalnej (RPO zablokował panią mgr z Lassenstraße 19-21) KRS. Teoretyczne państwo PIS!

john rambo
john rambo

Paradoksalnie to dobra wiadomość oznacza, że wśród sędziów są jeszcze ludzie z honorem gdzie Zerro nie ma czego szukać. Cała ta jego reforma opiera sie na marionetkach.