30-kilometrowa „wieża Sasina” z druków wyborczych – „Mount Everest to przy niej pikuś”

Koń by się uśmiał. Głównodowodzącym w walce z nepotyzmem …Sasin

Posłowie KO Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk policzyli, jaką wysokość miałaby budowla stworzona z 30 mln pakietów, wydrukowanych na wybory 10 maja, które się nie odbyły. Do ich przeprowadzenia PiS wyznaczył ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

 

„30 milionów pakietów do głosowania daje w sumie 270 milionów kartek A4. Do druku pakietów wykorzystano 540 tysięcy ryz papieru. Jedna ryza papieru ma dokładnie 5,5 cm wysokości. Czy zrobi się nam z tego wysokość kamienicy w jakimś mieście, np. w Sieradzu? Nie, to za mało. Czy myślą państwo, że jeżeli ułożymy 270 mln kartek to wyjdzie nam z tego Pałac Kultury? To był, szczerze mówiąc, mój typ – 230 metrów. Nie, ciągle za mało. Czy myślą państwo, że jest to może Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata, który znajduje się w Dubaju? To ciągle jeszcze za mało. Czy będzie to w takim razie Mount Everest, najwyższa góra świata, 8848 m n.p.m.?” – zastanawiał się Tomczyk.

Wyliczył, że wysokość takiej konstrukcji wyniosłaby prawie 30 kilometrów. – „Wieża Sasina przy Pałacu Kultury, Burj Khalifa i Mount Everest to pikuś. Jeżeli ktoś z państwa zastanawiał się, po co została wycięta Puszcza Białowieska, to właśnie po to” – powiedział Tomczyk.

 

Kierwiński stwierdził, że druk pakietów wyborczych to „gigantyczna niegospodarność” PiS. – „Tę niegospodarność można przeliczać na miliony złotych, na wiele tysięcy firm, które nie dostały pomocy w czasach COVID-u, dlatego że te pieniądze zostały przez pana Sasina zmarnowane. Tę niegospodarność można przeliczać na brak pożyczek dla wielu firm, brak dotacji dla wielu pracowników. Ta skala niegospodarności, amatorszczyzny, partactwa Jacka Sasina na stałe zapisze się już w polskiej historii” – stwierdził Kierwiński.

Dodał, że „warta 70 mln złotych kopertowa usługa, którą wykonał wicepremier Sasin, miała sprawić przyjemność Jarosławowi Kaczyńskiemu”. Pisaliśmy o tych wydatkach w artykule „Prawie 70 mln zł Poczta Polska przeznaczyła na organizację wyborów, które się nie odbyły!”.

bt

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janik
Janik
28 maja 2020 18:31

Wieża Sasina? To również pikuś w porównaniu do nieudolności ministra, ale rónierz całego rządu.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 maja 2020 20:26

Nie ma problemu, karty do głosowania się potnie i wydrukuje na odwrocie kartki na żywność.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 maja 2020 23:10

Wieża wysoka na 30 kilosów robi wrażenie, ale gdyby te 270 milionów kartek A4 zetknąć krótszymi bokami, to taką „taśmą” opasali byśmy naszą planetę dwukrotnie, a Polskę prawie 23 razy! „Różaniec beż granic”w porównaniu do wybryku sasina jest po prostu śmieszny.

Andrzej
Andrzej
29 maja 2020 08:29

W ten spoób pobił chyba najwyższą górę w ukłaqdzie słonecznym.Olympus Mons na Marsie ma 26 kilo9metrów wysokości..