31 maja SN zajmie się ułaskawieniem Mariusza Kamińskiego

Mariusz Kamiński nie chce ujawnić kwoty nagród dla jego podwładnych

O wyznaczeniu terminu rozprawy poinformował na konferencji prasowej poseł PO Krzysztof Brejza. – „31 maja w składzie 7 sędziów Sąd Najwyższy wypowie się w sprawie skandalicznego ułaskawienia kilku czołowych polityków PiS. Pytamy, czy wzmożenie przez PiS nienawiści wobec sędziów, naruszanie niezależności wymiaru sprawiedliwości, atak na Sąd Najwyższy związany jest z 31 maja 2017 roku?” – powiedział Brejza.

W marcu 2015 r. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Mariusza Kamińskiego (b. szefa CBA, obecnie ministra koordynatora służb specjalnych) i Macieja Wąsika (zastępcę Kamińskiego w CBA; obecnie zastępcę ministra) na trzy lata więzienia, m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA przy tzw. aferze gruntowej. Na kary po dwa i pół roku skazano b. członków kierownictwa Biura – Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela.

16 listopada 2016 r. Andrzej Duda ułaskawił skazanych, stosując formułę „przebaczenia i puszczenia w niepamięć przez umorzenie postępowania”. Jego decyzja była precedensem – nigdy wcześniej prezydent RP nie wydał podobnej decyzji przed PRAWOMOCNYM wyrokiem. – „Postanowiłem uwolnić wymiar sprawiedliwości od sprawy Mariusza Kamińskiego, która zawsze byłaby postrzegana jako polityczna” – mówił wtedy Duda.

Poseł Brejza przypomniał słowa Mariusza Kamińskiego wypowiedziane kilkanaście lat temu po ułaskawieniu b. wiceszefa MSWiA Zbigniewa Sobotki przez odchodzącego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. „To rzecz bezwstydna, bezczelna, nierówność obywateli wobec prawa. Są osoby nienaturalnie, szczególnie chronione przed wymiarem sprawiedliwości; osoby z tzw. klasy politycznej” – cytował poseł PO. Polityk nie wykluczył, że być może 31 maja SN „wskaże ścieżkę prawną, która doprowadzi Mariusza Kamińskiego z powrotem na ławę oskarżonych”.
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GekonbartMaciek123454321Sławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

To straszne dla Polski, że oprychy jeszcze nie siedzą, że kamiński, szydło, duda, piotrowicz, ziobro i setki innych funkcjonariuszy reżimu jeszcze nie siedzą w więzieniach.

Maciek123454321
Maciek123454321

Spokojnie, najpóźniej 27 października 2019 roku powróci w Polsce normalność. Będzie to data „sfałszowanych” wyborów, w rezultacie których PiS utraci nie tylko władzę, ale być może znajdzie się w obliczu zagrożenia delegalizacją.

bart
bart

Kamiński wśród pisowskiej szarańczy to przypadek wyjątkowy. Jeśli coś mu będzie grozić, wywiozą go na Węgry. Albo na Białoruś.

Gekon
Gekon

Dowalic mu wasik, i mamy wykapanego Heinricha Himmlera.