Państwo bezmyślne, w którym zwykły człowiek jest gnębiony. W trakcie wizyty w Strzelinie prezydent Andrzej Duda ogłosił, że przeciwieństwem państwa liberalnego jest państwo nowoczesne, które zwykłego człowieka docenia i myśli o nim, bowiem ten zwykły człowiek jest podstawą takiego państwa.

Inną cechą charakteryzującą państwo liberalne jest rozwarstwienie społeczeństwa, które wedle słów prezydenta dzieli się tu na „kastę bogaczy ponad wszystkimi i całą resztę”.

Nowoczesne państwo PiS różnice wyrówna, ekstremizmy zniweluje, ekscentryzmy wyruguje, a odstępstwa potępi, co ostatecznie doprowadzi do „podniesienia poziomu życia zwykłego, przeciętnego człowieka, czyli nas wszystkich”.

Od kogoś trzeba jednak zacząć, więc na początek państwo nowoczesne podnosi poziom życia swych funkcjonariuszy, fundując im nagrody, paliwo i wizażystę. W państwie nowoczesnym bowiem suweren bogaci się za pośrednictwem swych demokratycznie wybranych przedstawicieli.

Nowa wersja sentencji Lecha Wałęsy „jestem za, a nawet przeciw”. Termin użyty przez Ludwika Dorna w „Kropce nad i” na określenie niespójnych i pozbawionych logiki wypowiedzi członków oraz zwolenników partii PiS na wszelkie możliwe tematy, od polityki po medycynę.

Szczepionki są dobre, a nawet złe. Podobnie poczynania Antoniego Macierewicza, który jako szef MON dostał wysoką nagrodę pieniężną i został zdymisjonowany. Dobry, a nawet zły jest port lotniczy Okęcie, który będzie przeniesiony do Baranowa, ale zostanie w Warszawie. Tak samo można ocenić Marka Kuchcińskiego, który jest świetnym marszałkiem Sejmu i będzie posłany do europarlamentu.

Wszystko zależy od partyjnego przekazu dnia, ten zaś od sondaży oraz od humoru, stanu kolana i nastroju kota prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Posługiwanie się retoryką patchworkową wymaga giętkiego kręgosłupa moralnego. Posiada go większość polityków „dobrej zmiany”, co prawdopodobnie jest przystosowaniem ewolucyjnym. Dzięki temu mogą oni reprezentować unikalne poglądy suwerena, które odbiegają od powszechnie wyznawanych na Zachodzie.

Elita sprzedajna i sprzyjająca obcym. Skłonna do zdrady interesu narodowego. Pies łańcuchowy imperialistów i cel, przeciw któremu kierowała się rewolucja Mao Zedonga w 1956 roku. Jak pisał Przewodniczący Mao, kompradorzy sprzymierzą się z każdym przeciw interesom własnego narodu. Właśnie tak robi polska opozycja totalna, która – jak to ujął w liście do Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński – „prosi o pomoc wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłują politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany”.

Zdaniem Przewodniczącego Mao elita kompradorska to produkt imperialnego ucisku. Zgadza się – Polska dopiero co przestała być kondominium rosyjsko-niemieckim, ale wciąż jęczy pod jarzmem Brukseli.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na światełko pod pałac prezydencki o godzinie 21.00 Pomóż zachować trójpodział władzy! To ważne dla wszystkich!