45 tys. osób podpisało petycję za wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej

Lista nowych ministrów! Wśród nich Czarnek jako szef MEN

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi poinformowało wczoraj, że zebrało 45 tys. podpisów pod petycją ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Dokument skierowany jest do Mateusza Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego.

 

Konwencja podpisana w 2014 roku przez rząd PO i PSL zagraża naszej wierze, tradycji i kulturze, a jej obowiązywanie od kilku lat niesie ze sobą tragiczne skutki dla rozwoju i przyszłości polskich rodzin” – zapisano we wspomnianej petycji.

Doktor Paweł Momro z SKCh im. ks. Piotra Skargi, w rozmowie z PAP, przyznał, że treść tej konwencji stanowi adaptację do polskich warunków tzw. ideologii gender. Jego zdaniem wycofanie się z niej jest więc niezbędne w obronie polskich rodzin.

 

Przywołana zbiórka jeszcze trwa i każdy zwolennik katolickiej skrajnej prawicy może ją podpisać – tych, jak widać, w naszym kraju mamy naprawdę pod dostatkiem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Premier Morawiecki przekazał już treść konwencji do Trybunału Konstytucyjnego. Oznacza to, że częściowo ustąpił on żądaniom Zbigniewa Ziobry, który od tygodni głośno domaga się bezwzględnego wycofania się przez Polskę z konwencji. Przedstawiciel Solidarnej Polski próbuje przekonać obywateli, że dokument jest związany z „lewactwem” i ma służyć ideologizacji narodu w myśl „ideologii LGBT”.

/nt/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
1 sierpnia 2020 08:20

Nie da się ukryć-Polski są dwie.Powolny upadek państwa się rozpoczął.

Jantar
Jantar
1 sierpnia 2020 12:32

Mówią, że przekazanie sprawy do TK ma zamrozić wypowiedzenie. Ale moim zdaniem wyrok TK będzie taki, jaki życzy sobie Episkopat i Ordo Iuris, bo PiS musi spłacić dług za nakaz głosowania na Dudę głoszony z ambon przez kler. A tą walutą jest właśnie Konwencja, która stoi klerowi ością w gardle. Wyrok TK, że konwencja jest niezgodna z konstytucją, przyspieszy jej wypowiedzenie, bo Senat nie będzie miał innego wyjścia, jak zagłosować za wypowiedzeniem. Wyroki TK wszak są ostateczne. I sprawa wypowiedzenia przyspieszy. Mówią też prawnicy w programach, że wypowiedzenie nie jest takie proste, ale dla PiS będzie. Episkopat sobie życzy, Kaczyński spełnia życzenie i kobiety z dnia na dzień zostaną bez żadnej ochrony. Następna w kolejce jest już przygotowana do uchwalenia ustawa o złagodzeniu kar za przemoc wobec kobiet. Ustawa autorstwa Ordo Iuris przewiduje, że policja nie będzie przyjmować pierwszego pobicia, bo to jeszcze nie jest przemoc. Ale w myśl tego to każde pobicie będzie tym pierwszym, bo nie będzie nigdzie żadnego śladu wcześniejszych. Nie mamy też żadnych gwarancji, że z kodeksu karnego nie znikną przepisy dotychczas wprowadzone, bo przecież wg kościoła mąż ma wszelkie prawa wobec kobiet, „kobieta jest własnością mężczyzny tak samo, jak każda rzecz”. Kościół ogólnie nie uznaje żadnych praw kobiet i to jest początek ich obierania kobietom.

Czy rząd rzeczywiście nie zamierza wypowiedzieć konwencji? Bardzo w to wątpię. Dlaczego? Bo właściwie nikt nie zwrócił uwagi na to, że w sprawie konwencji do tej pory nie wypowiedział się Kaczyński, a wszyscy wiemy, że to on o tym zdecyduje. Jeśli do tej pory nie przywołał do porządku Ziobry i Morawieckiego (bo nawet on twierdzi, że konwencja nie jest zgodna z konstytucją i trzeba ją wypowiedzieć) oraz różnych posłów i członków PiS to jednak oznacza, że Kaczyński też popiera jej wypowiedzenie. Po zgłoszeniu Morawieckiego konwencji do TK znów głos zabrał Ziobro u Rydzyka, że oczekiwał natychmiastowego wypowiedzenia, bo konwencja to czyste zło. Głosy zaczynają dawać też członkowie gówinowskiego Porozumienia. Wczoraj Bortniczuk błysnał, że „konwencja jest dla dziczy, a nie dla państw cywilizowanych”. Jutro zapewne wypowiedzenie konwencji będzie tematem kazań we wszystkich kościołach, a ich treść już teraz można przewidzieć. Jestem więc zdania, że jedną z pierwszych ustaw podpisanych przez Dudę w 2-j kadencji będzie wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez rząd. I bardzo chciałabym się mylić w tej sprawie.

Opozycja musi twardo i jasno stanąć za kobietami w sprawie nie tylko tej konwencji, bo to dopiero początek wprowadzania do prawa świeckiego fundamentalistycznego prawa religijnego i dyskryminacji już także prawnej połowy obywateli Polski. To początek przygotowywania Polski na wprowadzenie państwa wyznaniowego.

Ziobro cały czas mówi, że w polskim prawie kobiety są dostatecznie zabezpieczone przed przemocą. Ale zapomina przy tym dodać, że w przepisach nie są uznane wszystkie typy przemocy wobec kobiet i ich dyskryminacji. Zapomina też dodać, że pod jego rządami Ministerstwo Sprawiedliwości odebrało finansowanie wielu fundacjom pomagającym bitym i maltretowanym kobietom, a te pieniądze przekazał Rydzykowi i „fundacjom” związanymi z kościołem i Ordo Iuris.

antymoher
antymoher
1 sierpnia 2020 12:34

Ta,45 tyś.wielbicieli bicia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ksiądz nakazał?a ilu jest przeciwników????????????gdzie można sie podpisać?

Jantar
Jantar
1 sierpnia 2020 15:03
Reply to  antymoher

No właśnie nie ma gdzie. Organizacje, które wystosowały list do PE, powinny opublikować go w formie petycji, żeby obywatele mogli się pod nim podpisać. Podpisy Polek i Polaków z imienia i nazwiska, z miejscowościami, będą miały większe symboliczne znaczenie, niż goły list organizacji. A zapewne tych podpisów obywateli byłoby z dobre kilka milionów.

Maks
Maks
2 sierpnia 2020 20:49

Wysłać Pisuary do jakiegoś Bantustanu