45 tys. osób podpisało petycję za wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej

Idą zmiany w resortach, ale czy na lepsze?

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi poinformowało wczoraj, że zebrało 45 tys. podpisów pod petycją ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Dokument skierowany jest do Mateusza Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego.

 

Konwencja podpisana w 2014 roku przez rząd PO i PSL zagraża naszej wierze, tradycji i kulturze, a jej obowiązywanie od kilku lat niesie ze sobą tragiczne skutki dla rozwoju i przyszłości polskich rodzin” – zapisano we wspomnianej petycji.

Doktor Paweł Momro z SKCh im. ks. Piotra Skargi, w rozmowie z PAP, przyznał, że treść tej konwencji stanowi adaptację do polskich warunków tzw. ideologii gender. Jego zdaniem wycofanie się z niej jest więc niezbędne w obronie polskich rodzin.

 

Przywołana zbiórka jeszcze trwa i każdy zwolennik katolickiej skrajnej prawicy może ją podpisać – tych, jak widać, w naszym kraju mamy naprawdę pod dostatkiem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Premier Morawiecki przekazał już treść konwencji do Trybunału Konstytucyjnego. Oznacza to, że częściowo ustąpił on żądaniom Zbigniewa Ziobry, który od tygodni głośno domaga się bezwzględnego wycofania się przez Polskę z konwencji. Przedstawiciel Solidarnej Polski próbuje przekonać obywateli, że dokument jest związany z „lewactwem” i ma służyć ideologizacji narodu w myśl „ideologii LGBT”.

/nt/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MaksantymoherJantarAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Nie da się ukryć-Polski są dwie.Powolny upadek państwa się rozpoczął.

Jantar
Jantar

Mówią, że przekazanie sprawy do TK ma zamrozić wypowiedzenie. Ale moim zdaniem wyrok TK będzie taki, jaki życzy sobie Episkopat i Ordo Iuris, bo PiS musi spłacić dług za nakaz głosowania na Dudę głoszony z ambon przez kler. A tą walutą jest właśnie Konwencja, która stoi klerowi ością w gardle. Wyrok TK, że konwencja jest niezgodna z konstytucją, przyspieszy jej wypowiedzenie, bo Senat nie będzie miał innego wyjścia, jak zagłosować za wypowiedzeniem. Wyroki TK wszak są ostateczne. I sprawa wypowiedzenia przyspieszy. Mówią też prawnicy w programach, że wypowiedzenie nie jest takie proste, ale dla PiS będzie. Episkopat sobie życzy, Kaczyński… Czytaj więcej »

antymoher
antymoher

Ta,45 tyś.wielbicieli bicia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ksiądz nakazał?a ilu jest przeciwników????????????gdzie można sie podpisać?

Jantar
Jantar

No właśnie nie ma gdzie. Organizacje, które wystosowały list do PE, powinny opublikować go w formie petycji, żeby obywatele mogli się pod nim podpisać. Podpisy Polek i Polaków z imienia i nazwiska, z miejscowościami, będą miały większe symboliczne znaczenie, niż goły list organizacji. A zapewne tych podpisów obywateli byłoby z dobre kilka milionów.

Maks
Maks

Wysłać Pisuary do jakiegoś Bantustanu