500 plus – to ciągle za mało

500 plus – to ciągle za mało

Apetyty rosną w miarę jedzenia. Im bardziej rząd szasta naszym wspólnym majątkiem, im bardziej bezkrytyczny sposób rozdaje wypracowane przez swoich poprzedników dobra, tym większe są oczekiwania i eskalacja żądań, po… szantaż włącznie.

W ocenie ekspertów pozycja pracownika na polskim rynku zatrudnienia staje się coraz silniejsza i to nie tylko wskutek spadającego bezrobocia i większych kłopotów w firmach ze znalezieniem kadry, ale też w efekcie realizowanego programu Rodzina 500 plus. – „Dzięki zastrzykowi gotówki sytuacja finansowa rodzin polepszyła się i pracownicy przestali się bać, że zostaną bez środków do życia” – pisze Rzeczpospolita.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego „w październiku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4259,15 zł, czyli o 6,8 proc. więcej niż we wrześniu” – podsumowuje dziennik. W tym roku ponad 22 proc. Polaków dostało podwyżki, czyli co druga osoba, która o to poprosiła – co wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal InfoPraca.pl.

Jak podaje poniedziałkowa „Rzeczpospolita” aż 90 proc. Polaków zaczęłao posługiwać się wobec pracodawców szantażem i twierdzi, że jeśli nie dostanie w ciągu najbliższego roku podwyżki, to poszuka innego, lepiej płatnego zajęcia. Dokumentują to dodatkowo rezultaty badań, które pokazały, że aż 43 proc. ankietowanych oczekuje 10-proc. podwyżki, a blisko 28 proc. marzy o wzroście swojego wynagrodzenia aż o jedną piątą. O 15 proc. wyższych zarobków oczekiwałoby 23,2 proc. respondentów.
(Źródło: pap, Rzeczpospolita)

p
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
5 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JobolMaciek123454321Jacekkrakus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
krakus

No popatrzcie, a w taj Francji 35 godzinny tydzień pracy, 4 razy wyższe pensje i 5 razy wyższy socjal. No ale oni praktycznie strajkują co miesiąc. Czyli my za mało „szantażujemy”.

Jacek
Jacek

W Grecji też sjesta… była. A tymczasem w Francji cały kraj jest w strajkach.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ty akurat nie masz na co narzekać, śmieciowy trollu. Przecież zarabiasz furę kasy za śmiecie, które wyPISujesz. Tylko… zamiast twarzy masz dwa półdupki.

Jacek
Jacek

Po proszę o dowody na te rewelacje.

Jobol
Jobol

Są ludzie który jak tylko sie wypowiedzą to jakby puścili bąka przyjmując św komunie. …
W Polsce pracuje sie długo często w nadgodzinach a płaca nie jest wysoka. Już obecnie w sklepach i na wielu stanowiskach w firmach pracują Ukraińcy Filipińczycy czy nawet emigranci z Ameryki południowej. Znalezienie pracownika do pracy zmianowej za przeciętna płace graniczy z cudem.

Jacek
Jacek

Gdzie się dzieją takie cuda?