500+ za badanie na obecność koronawirusa

Za brak maseczek zaczną wlepiać mandaty. Nawet do 30 tys

Rozprzestrzeniający się w coraz szybszym tempie koronawirus budzi uzasadnione obawy Polaków, zwłaszcza że jak dotąd reakcja rządzących jest dość powściągliwa.

Premier, minister zdrowia i spraw wewnętrznych rozmówili się już co prawda z wojewodami i wojewódzkimi inspektoratami sanitarnymi w sprawie stosownych zabezpieczeń i jak na razie działają na niespokojną opinię publiczną tonująco.

 

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia stwierdził: Wirusa w Polsce nie ma. Wszystkie służby medyczne są w gotowości.„Jesteśmy zwarci i gotowi. Nie oddamy ani guzika” – kpią z rządzących niespokojni internauci…

Do zagrożenia, które wywołuje rozprzestrzeniający się wirus, odnieśli się politycy i kandydaci na Prezydenta RP. „To kwestia czasu, aż koronawirus pojawi się w Polsce. Jakie działania podjął polski rząd? Potrzebujemy natychmiastowych rzetelnych informacji o stanie przygotowań Polski na pierwszy przypadek niebezpiecznego wirusa” – napisała Małgorzata Kidawa-Błońska na Twitterze.  Szymon Hołownia podkreślał wagę „odpowiedzialnego informowania o profilaktyce”.

 

A poseł PO Sławomir Nitras alarmuje: „Dwa dni temu wróciłem z Rzymu, gdzie rozdaje się maski z filt. węglowymi. W Szczecinie dzwoniłem do 16 aptek. Nie ma nigdzie nawet tych bez filtrów.”

Jest za to propozycja nie do odrzucenia. Na oficjalnej stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie pojawił się komunikat.

Jest to cennik identyfikacji RNA2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania 500 zł!

Gdyby ktoś myślał, że to fejk – myliłby się. Są już tacy którzy z propozycji skorzystali. (…) moja koleżanka, która od wczoraj po powrocie z Włoch szukała bezskutecznie pomocy – przebadała sie tam dzisiaj z całą rodziną, 500 zl od głowy, badają od 7go roku życia…” – poinformował na Twitterze internauta.

/p/

Źródło:Wprost/ Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ZbyszekVeleradChermesZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Klasykiem polecę:
„Raz wybuchł pożar w kinie.
Ktoś krzyknął „Głupstwo ! Minie ! ”
I wszyscy uwierzyli.
I wszyscy się spalili.”

Ryszard
Ryszard

Czy wczoraj w Jachrance ustalono, kiedy posłowie PiS-u odbędą modły przebłagalne do Najświętszej Panienki w sprawie oddalenia od Ojczyzny naszej epidemii koronawirusa?

Marek
Marek

Nie ustalili, bo nie zaproszono głównego kapłana ojca grzyba, a nawet jakby zaproszono to wpierw trzeba go udobruchać łapówką za rezygnację ze startu jego kandydata i dodatkowo zapłacić słono za usługę modłów przebłagalnych.
Chyba, że właśnie rozpoczęto przetarg by zobaczyć, który ksiądz zaoferuje najniższą cenę za modły, rydzyk, jędraszewski, głódź czy inny.

Lehoo
Lehoo

Różańcem tera !

Zwinka
Zwinka

A nie wystarczy Różaniec Do Granic? Przed pasożytami i pierwotniakami roznoszonymi przez imigrantów przecież Wolaków uchronił?

Chermes
Chermes

Jak najbardziej. Przy okazji, będą również modły do Jezusa – króla o oddanie wraku tupolewa. 🙂

Zbyszek
Zbyszek

Krytykujecie a to dobra koncepcja. Wykończyć wirusa finansowo, jak wszystkich.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nieudolność pisowskich szumowin spowoduje, że koronawirus stanie się kolejnym sojusznikiem opozycji. Niech no tylko ktoś zachoruje…

Zbyszek
Zbyszek

Głupek

Chermes
Chermes

Wam pomysł. Wszystkich turystów, którzy wrócili ostatnio z Chin i Włoch zapraszam na przedwyborcze wiece Dudy oraz na obchody miesięcznic smoleńskich. Zakatarzeni mile widziani…

Velerad
Velerad

Pierwsi ludzie z podejrzanymi symptomami już dawno zostali odizolowani, i nic. Ta administracja jest bardzo dobrze przygotowana na kryzys.