„SPROSTOWANIE

„Nawiązując do artykułu „KNF wynajmowała swoją siedzibę za… 131 mln zł” z dnia 6 grudnia 2018 r., w którym zamieszczono nieprawdziwe, nieprecyzyjne i godzące w dobre imię Griffin Real Estate Sp. z o.o. oraz SO SPV 57 Sp. z o.o. informacje wymagające sprostowania, informujemy, że:

Nieprawdą jest, że właścicielem budynku przy ul. Pięknej 20 jest Griffin Real Estate. Griffin Real Estate nigdy nie był jego właścicielem, co wprost wynika z księgi wieczystej tej nieruchomości. Właścicielem jest SO SPV 57 Sp. z o.o.

Nie jest prawdą, że „(…) spółka matka właściciela Pięknej 20 – Griffin Real Estate, jedna z największych spółek developerskich w Polsce – mieści się na Cyprze i jest własnością podmiotów z kapitałem rosyjskim. Może to oznaczać, że do skarbu państwa nie wpłyną żadne pieniądze z wynajmu.” Budynek przy ul. Pięknej 20 i SO SPV 57 Sp. z o.o.(właściciel obiektu) należą do części międzynarodowego funduszu inwestycyjnego pochodzącego z USA. Griffin Real Estate jest doradcą tego funduszu i doradza przy zarządzaniu jego aktywami w Polsce. Griffin Real Estate nie posiada i nigdy nie posiadał żadnych związków z kapitałem rosyjskim, zaś SO SPV 57 jest polską spółką nieruchomościową, która rozlicza podatki w Polsce.

Nieścisła jest informacja, że „zatrzymanie Przemysława K. akurat w momencie, gdy umowa najmu miała być finalizowana, nie powstrzymało Chrzanowskiego. W tekście umowy ostatecznie nie ma Griffin Real Estate ani Przemysława K., a jedynie pośrednik – założona jeszcze w 2014 r. spółka SO SPV 57, formalny właściciel budynku przy Pięknej 20.” Ani Griffin Real Estate, ani Przemysław Krych nigdy nie mieli być stroną umowy najmu budynku przy ul. Pięknej 20, a Przemysław Krych w dacie wskazanej w artykule nie zasiadał nawet w zarządzie Griffin Real Estate. Stroną umowy najmu była i od początku miała być spółka SO SPV 57 Sp. z o.o. s.k. (obecnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością)

Zarząd Griffin Real Estate Sp. z o.o. oraz SO SPV 57 Sp. z o.o.”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Wyjaśniło się?