60-lecie Czerwca 56 bez wojskowej asysty

60-lecie Czerwca 56 bez wojskowej asysty

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że nie otrzymał dotąd żadnej odpowiedzi od MON w sprawie odstąpienia od tzw. apelu smoleńskiego podczas głównych uroczystości 60-lecia Wypadków Poznańskich. Wystąpił więc z pismem do szefa Garnizonu Poznań i prosi o obecność wojska w uroczystościach, podczas których odczytany będzie apel cywilny. – Rola ta powierzona zostanie osobom kompetentnym, a apel będzie nawiązywał wyłącznie do Czerwca 56, bo nie chcemy – powiedział prezydent – mieszać do tego innych wydarzeń, a w szczególności katastrofy smoleńskiej.

Prezydentowi wtóruje część środowisk kombatanckich, dzieci i rodziny ofiar oraz mieszkańcy Poznania, pragnący uczcić pamięć swych bliskich w powadze, skupieniu i z należytym szacunkiem dla wszystkich ofiar tej największej masakry PRL-u .

– Uważam – powiedział podczas konferencji prezydent – że stawianie wymordowanych 58 poznaniaków, którzy z gołymi rękami stanęli do walki z komunistycznym reżimem, na równi z ofiarami bezprecedensowej katastrofy lotniczej, jest przynajmniej niewłaściwe… Czerwiec 56 to nasze dziedzictwo i wielkie zobowiązanie. Nie pozwolimy na to, by wykorzystywane było w rozgrywkach politycznych. W 1956 r., po 11 latach komunistycznej dyktatury, Poznań jako pierwszy powiedział komunie: NIE !

Z kolei mjr Dariusz Rajewski, oficer prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, któremu podlega Garnizon Poznań, tłumaczył – Wykonywaliśmy i wykonujemy wszystkie polecenia konstytucyjnych organów władz państwowych. Takim organem jest Minister Obrony Narodowej.

Słowem asysty wojskowej nie będzie!

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
juliaJonaszwiesławAnnapoznanianka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
axal
axal

Nie pękajcie, PiS-owskie szaleństwo minie. A tłumaczenie, że”wykonywałem tylko rozkazy” świadczy o człowieku.

Andre
Andre

I wstyd za brak asysty spada na ministra Antoniego Macierewicza.

axal
axal

Odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest zwierzchnik sił zbrojnych.

Lena
Lena

„Słowem asysty wojskowej nie będzie!”

I tym sposobem Wojsko Polskie wypisało się z tradycji czczenia ofiar komunizmu. To też jest część planu Putina dla Polski.
Plan by Putin, wykonanie by PiS.

Raud
Raud

Jak to wojsko ma walczyć z ISIS jeśli boi się jednego kapusia z PISIS?

marta
marta

„Malowana lala, la la”. Kto? A raczej co: wojsko polskie.

Robert
Robert

Bardzo dobra decyzja Prezydenta Jaśkowiaka. To jest mocny sygnał dla innych miast jak należy postępować w podobnej sytuacji.

poznanianka
poznanianka

Brawo Panie Prezydencie Jaśkowiak za decyzję niech będzie uroczystośc bez wojska bo to jest Rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 roku, a nie smoleńska

Anna
Anna

Przykra ta kłótnia, najpierw o Chrystusa, teraz o asystę. Niedobrze.

Andre
Andre

Przykre jest to że wywołał ją minister obrony narodowej w imię swoich chorych ambicji przypodobania się prezesowi z oślej ławki.

wiesław
wiesław

Wojsko, zawsze powinno stać ponad podziałami. Wplątywanie armii, przez ministra obrony, w partyjne porachunki to szarganie świętości. Bo nasze wojsko obok flagi godła i hymnu jest nasza nadrzędną, narodową wartością,
Brawa dla prezydenta Poznania. Dziś i ja jestem poznaniakiem.

Jonasz
Jonasz

No i mamy Poznański Czerwiec 2016. Znowu wojsko przeciw narodowi. Wojsko na które my płacimy podatki.

julia
julia

i bardzo dobrze to jest hold dla poleglych ktorzy miedzy innymi walczyli o nasza godnosc