PiS wyznaczył sobie dokładną grupę społeczną do pozyskania według płci i miejsca zamieszkania

Czy zmierzamy do wojny domowej?

„Dziennik Gazeta Prawna” dotarł do map wyborczych przygotowanych przez specjalistów pracujących dla Prawa i Sprawiedliwości. Pas wzdłuż zachodniej granicy kraju i obszar centralnej Polski będą w najbliższych wyborach miejscem nasilonej kampanii partii rządzącej.

Przedstawiciele „dobrej zmiany” typują tzw. swingujące okręgi, w których mogą wygrać zbliżające się wybory do parlamentu.

Mapa wyborcza wskazuje na dwa regiony, które będą dla PiS niezwykle ważne. Pierwszy z nich to obszar wzdłuż zachodniej granicy Polski. Chodzi o Zachodniopomorskie i Lubuskie. Drugi z obszarów to teren wokół autostrady A1 obejmujący Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie i południowo-wschodnią Wielkopolskę.

W analizie przygotowano również dane dotyczące grup społecznych, które PiS chce pozyskać i skłonić do głosowania. W opracowaniu wybrano co najmniej sześć grup. Wśród nich znajduje się młodzież popierająca ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego oraz kobiety w średnim wieku, które dotychczas głosowały głównie na Platformę Obywatelską.

Kluczem w analizie były wyniki, jakie rządząca prawica uzyskała w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

/nt/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ja..................JantarWaldemarMaciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jeśli jakaś kobieta decyduje się na oddanie głosu na tych wsteczników i szowinistów, to ja bardzo przepraszam, ale nie zasługuje na miano kobiety. A skoro już wiadomo, gdzie i wśród kogo PiS chce najintensywniej agitować, opozycja też powinna się zainteresować tymi terenami i grupach społecznymi.

Zwinka
Zwinka

Zmasowany atak na Polskę trwa. Jeśli się powiedzie, to sorry, ale widać na nic innego nie zasługujemy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czy KE dysponuje analogiczną mapką dotyczącą wschodnich rejonów Polski?

Waldemar
Waldemar

Z kiełbasy wyborczej już się dokładnie wypsztykali, chyba że znów coś wyciągną z budżetu, który jak tłumaczono niedawno nauczycielom , nie jest z gumy. Zastanawiam się nieraz z czego? Ale jesli kiełbasy już nie starczy, to zostanie złotousty premier, kilku europosłów, co jeszcze się nie umościli w Brukseli, chorągiewki, grille z Jakim, może prezes potańczy przy Bayer Full. Skoro Borys Jelcyn, jak pamiętam, tańczył na estradzie twista, to czemu nie Kaczyński, skoro jak mówił, słucha disco polo…

Jantar
Jantar

No ja akurat mieszczę się w targecie pisowskim, ale nikt mnie nie namówi na oddanie głosu na tych… (tu cisną mi się na usta niezbyt cenzuralne określenia), hmm, na nich…

ja..................
ja..................

Ja dolnośląskie i właśnie w pasie pod granicą zachodnią, ale nawet wołami nie przeciągnie na pisowską stronę..mY ZA ŻADNE SKARBY NIE GŁOSUJEMY NA KACZYSTAN