„Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u”

Szymon Hołownia w końcu się zdeklarował..

Katolickie kościoły coraz częściej są miejscem agitacji politycznej; księża często nawołują swoich wiernych do tego, aby popierali Prawo i Sprawiedliwość oraz inne organizacje o jednoznacznie prawicowo-narodowym charakterze. Z instrumentalnym wykorzystaniem religii nie zgadza się redaktor Szymon Hołownia.

 

Hołownia zamieścił na łamach „Tygodnika Powszechnego” komentarz, w którym ostro skrytykował szkodliwą działalność części polskiego kleru katolickiego. Dziennikarz ostro skrytykował m.in. oświadczenie Rady Biskupów Diecezjalnych dotyczące solidarności z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i kościelną walkę z „ideologią LGBT”.

Duchowni zrzeszeni w Radzie Biskupów Diecezjalnych zapowiedzieli, że będą modlić się za ofiary „ideologii LGBT”. „Jeśli komuś wydawało się, że byliśmy już na dnie niemądrych wypowiedzi polskich biskupów – parę dni temu mógł usłyszeć pukanie od spodu w to dno. Każdy z nas z pewnością widział te hordy osób homoseksualnych i transpłciowych atakujących piesze pielgrzymki, upuszczających krew pochwyconym niecnie ministrantom i rozbijających zebrania Kół Żywego Różańca” – napisał w „TP” katolicki publicysta.

 

Hołownia zauważył, że na świecie dziesiątki tysięcy chrześcijan jest prześladowanych; osoby te cierpią tylko ze względu na swoją wiarę w Jezusa. Pomimo skali zbrodni, których ofiarą padają chrześcijanie w wielu krajach Afryki i Azji, Kościół w Polsce ma czelność twierdzić, że również i on znajduje się w gronie prześladowanych. „Jak będzie można po tym, na Bożym sądzie, spojrzeć w twarz 170 tysiącom chrześcijan, którzy każdego roku na świecie tracą życie ze względu na Chrystusa, podczas gdy w Polsce jedynym prześladowaniem, jakie może dotknąć katolika, jest ukłucie w sercu, gdy ktoś pomaże coś po świętej ikonie? Pogodziłem się już z wielokrotnie wyrażaną i tu myślą: polski Episkopat ze ślepą konsekwencją prowadzi Kościół instytucjonalny w Polsce, w formie jaką znamy, do upadku”.

Hołownia dodał, że wielu jego znajomych przestało w proteście wrzucać pieniądze na przysłowiową „tacę”. „Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego i finansowego wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa” – trafnie zauważył dziennikarz.


W komentarzach pod artykułem pojawiło się wiele nienawistnych komentarzy pisanych przez osoby, które zapewne identyfikują się jako katolicy. „Oczywiście dla tego śmiecia, gdy Jezus należy do PO lub jest zboczeńcem z LGBT to jest wszystko ok”, Wtajemniczeni wiedzą, że Hołownia jest kryptogejem” – to tylko niektóre z agresywnych i homofobicznych wypowiedzi; nietrudno zauważyć, że ich autorzy mają najprawdopodobniej wyraziście prawicowe poglądy.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
teqilusNihilJantarJacek Dolińskikaśka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Dopełnieniem tego tematu jest list prof. Macieja Giertycha- warto przeczytać.

Jantar
Jantar

Warto też przeczytać ostatni wywiad z Terlikowskim. Mimo, że chronicznie go nie trawię to muszę przyznać, że mnie zaskoczył i to pozytywnie. Wywiad dostępny na gazeta.pl

HerodAntypis
HerodAntypis

Zmieniam zdanie o Hołowni. Dotychczas miałem go za nowokatola z neokatechumenatu a tymczasem gość rozumie na czym polega chrześcijaństwo. To prawdziwe, nie ePiSkopatowe- matowe. Matowe od mata w szachach, ale również bez połysku, bez dawnego blasku.

kaśka
kaśka

Mylisz wiarę w Boga z wiarą w ludzi którzy reprezentuja urzędy kościelne i państwowe..Najpierw to oddziel jak ziarno od plew i dojdziesz do tego samego wniosku co Pan Hołownia.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie mogę mylić czegoś,czego nie mam. Wyrosłem ze ślepej wiary, dotyczy mnie wiedza o Bogu a wszelkie religijne instytucje jako zdegenerowany przeżytek odrzucam w całości. Wiara w ludzi jest mi skutecznie wybijana z głowy. Przynajmniej wiara w 47% polskich ludzi. Do wniosków Hołowni doszedłem jakiś czas temu i myślę że on też jest gotowy do zmiany orbity. Mam na myśli trzecią i czwartą gęstość serca – o ile wiesz o czym mówię.

Zwinka
Zwinka

Do kogo ta mowa ? Polska kołtunem stoi. Tym ciemnym i tym wykształconym. Kto żyw, rzuca się do obrony pedofilów w sutannach, bo przecież dzieci to może i gwałcą, ale przecież niosą słowo boże i ładnie z ambony gadają.
Stracony kraj. Na własne życzenie. Jak zwykle w historii.

Nihil
Nihil

Prawda cała prawda Zwinko. KK do De legalizacji, Bóg nie istnieje. Gdyby istniał nie pozwoliłby na wszystkie dramaty, choroby, morderstwa, nienawiść itp bo jest miłosierny i kocha ludzi. Pitu pitu, jestesmy tu i teraz i zyj y w zgodzie i harmonii i nie usprawiedluwiajmy swoich słabości Bogiem czy innymi gusłami. Amen

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa”
To bardzo pięknie brzmi, ale gdzie wierzący Polak ma takie wspólnoty znaleźć – chyba u protestantów? Bo w polskim KK nawet jeżeli takie wspólnoty istnieją, to są głęboko zakonspirowane.

teqilus
teqilus

Holownia NIE ale kryptogej zwany brezniewem bis lub pierwszym gejem europy wschodniej tak.