Przegląd prasy prawicowej 1-7.08.20

Przegląd prasy prawicowej 1-7.08.20

Zarówno lewica (zwłaszcza kawiorowa), jak i prawica mają w Polsce swoje media i swój punkt widzenia. Z drugą stroną przestaliśmy już rozmawiać, nawet w najbliższej rodzinie. Warto jednak czasem uchylić żelaznej kurtyny i zobaczyć, jak wygląda świat z tamtej strony. Aby oszczędzić Państwu wysiłku czytania wszystkich ich gazet, czyli oszczędzić konieczności stawania na głowie, względnie rwania z niej włosów, postanowiłam poświęcić się i co tydzień przygotować przegląd najważniejszych informacji, ukazujących się w prasie sprzyjającej obecnemu rządowi. Zapraszam zatem na premierowy odcinek PPP czyli Przeglądu Prasy Prawicowej:

…………………………………………

1. „Wynik tego szczytu to wielki sukces Polski” – ogłosił po ostatnim spotkaniu w Brukseli premier Morawiecki. UE wreszcie zrozumiała, że wszyscy jedziemy na tym samym wozie, ale Polska najlepiej wie, jak wydać tę olbrzymią sumę pieniędzy, która nam się należy. Wydamy ją na kolej i światłowody, bo to w tej chwili jest dla nas najważniejsze!

2. Szczyt w Brukseli komentuje też europoseł i naukowiec, prof. Zdzisław Krasnodębski: „z tzw. praworządnością jest znacznie gorzej w innych krajach”. A tak naprawdę chodzi o ingerowanie w „polskie sprawy przez Komisję Europejską i przydzielania lub odbierania Polsce (i innym krajom) środków wedle widzimisię polityków”. A na widzimisię polityków nie pozwolimy nigdy!

(źródło punktów 1-2: Wsieci)

3. Są tacy, którzy ośmielają się podważać sprawiedliwy wyrok Sądu Najwyższego, dotyczący ważności wyborów prezydenckich. „Sędziowie uznali ponad 90 protestów wyborczych, ale ich zdaniem ostatecznie nie miały one wpływu na wynik głosowania. Z takim orzeczeniem nie może się pogodzić opozycja”. Ten wyrok podważają ci sami ludzie, którzy wołali wolne sądy! Mają wolne sądy – i co? Dalej niezadowoleni?

(źródło: Gazeta Polska Codziennie)

4. Poseł Marcin Horała komentuje projekt bojkotu zaprzysiężenia pana Dudy na prezydenta: jest to dziwna demonstracja ludzi, którzy obrazili się na wyborców. „To są osoby, które swoją rolę w historii już odegrały, nie budzą współcześnie już takich emocji”. Bynajmniej nie będziemy rozdzierać szat, przyjdą czy nie.

(Źródło: Do Rzeczy)

5. Janusz Gajos podczas tegorocznego festiwalu 26. Pol’and’Rock ośmielił się zaatakować prezesa, nazywając go „małym człowiekiem, który jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części„. Na szczęście słuszny odpór dali minister kultury Piotr Gliński oraz europosłanka PiS-u, Beata Mazurek. Ta ostatnia zauważyła błyskotliwie, że niczego innego nie można się spodziewać po aktorze, który dotąd odgrywał głównie role prostaków.

(Źródło: Do Rzeczy)

6. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk jest zadowolony, że przekop Mierzei Wiślanej odbywa się zgodnie z planem. Co do plotek o „przypadkowym” znalezieniu tam złóż bursztynu, to informujemy, że są to: „dwa złoża. Jedno – około 900 kilogramów, które nadaje się do wydobycia ze względu na koncentrację i drugie, 500 kg, które nie stanowi wartości wydobywczej”. Ale my jesteśmy gospodarni, zarobimy na obu. A potem możemy szukać kolejnych.

7. Oczywiście Rosja i opozycja są przeciwne tej „strategicznej z punktu widzenia bezpieczeństwa i interesów Polski – inwestycji”, czyli przekopowi Mierzei. Rosyjską propagandę widać w tych artykułach, które próbują piętnować inwestycję jako bezsensowną, przynoszącą Polsce wyłącznie straty, prowadzącą do katastrofy ekologicznej i zbyt kosztowną w okresie pandemii. „Brednie – kwituje ten wpis jakiś nieuświadomiony Internauta – „Miało kosztować 500 milionów już jest 2 miliardy i… będzie więcej”. Aby zrobić na złość prorosyjskiej propagandzie ekologów, będziemy też dalej rąbać drzewa, aż wióry polecą!

(Źródło punktów 6 i 7: Wprost, raczej prawicowe ale nie zawsze prorządowe)

8. Ależ piękna była uroczystość zaprzysiężenia pana prezydenta! Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie hucpa, zorganizowana z „komicznym heroizmem” przez „kawiorową lewicę”. Kawiorowi powołują się na postaci Jędrzeja Moraczewskiego i Kazimierza Pużaka, którzy nigdy w życiu nie stanęliby w obronie paradowania z gołymi tyłkami podczas marszów równości. Postępowcy już tak mają: „co kilkadziesiąt lat wymyślają kolejnych prześladowanych i robią z nich taran do wyrwania władzy”.

(Źródło: wPolityce)

……………………………………..

Podsumowując, widać, że dobra zmiana postępuje, mimo grymasów wiecznie niezadowolonej opozycji i mimo „hucpy” lewicy, która chce wyrwać władzę taranem. Premier Morawiecki, jego ministrowie oraz prezydent Duda mają wiele powodów do zadowolenia: wiedzą, że Polska kroczy prostą drogą od sukcesu do sukcesu.  Dzięki nam toczy się także wóz, zwany UE. Pytanie, czy nasze władze wiedzą, dokąd ten wóz jedzie i czy aby na pewno wszystkie koła toczą się w jedną stronę? Bo może się okazać, że Polska jest piątym kołem u tego wozu.

/ep/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
8 sierpnia 2020 13:39

Chciałem skromnie zauważyć że pani Mazurek nie musi się silić na odgrywanie prostaczki, ten „talent” chyba przyszedł z nią na świat i tylko się diabelnie wzmocnił w czasie jej prześwietnego żywota. Gdyby Gliński zaniemógł z przepracowania jak nic może go zastąpić, zresztą któż nie mógłby równie koncertowo ( czyli po pisowsku) sprawować tego zadania. Nawet Szydło byłaby wyśnioną kandydatką na ten stolec, pracowicie wygrzany przez wspaniałego Glińskiego. Ze względu na bajeczność swojej figury i wspaniałe uduchowienie mogłaby wzmocnić balet naszego Teatru Wielkiego i w chwilach wolnych od zarządzania kulturą występować jako solistka w Jeziorze Łabędzim, czego nawet sam Gliński niestety nie próbował.

Tomasz
Tomasz
8 sierpnia 2020 13:44

Polska nie tylko jawi się jako piąte koło wozu Unii, ale nie dość że piąte, to jeszcze bardzo zbliżone kształtem do kwadratu!!!!

Zbyszek
Zbyszek
8 sierpnia 2020 18:13

Gdyby Tusk myślał więcej o Polsce Be, nie musielibyśmy mieć do czynienia z prostactwem w polityce i nikt by jednym ruchem nie podzielił nas na dwie części.

Elzbieta
Elzbieta
8 sierpnia 2020 20:32
Reply to  Zbyszek

Chyba za dużo odpowiedzialności zrzucamy na jednego człowieka…

Damian.POZ
Damian.POZ
8 sierpnia 2020 19:32

Ciekawy pomysł z tym przeglądem prasy bardzo Pani dziękuję za pomoc, analizę i skrócone wersję. dziękuję również za to że nie opisuje pani okładek tego plugastwa bo to czasami się rzuca niestety w oczy…

olanna
olanna
9 sierpnia 2020 09:58
Reply to  Damian.POZ

Dołączę do podziękowań..

Elzbieta
Elzbieta
9 sierpnia 2020 12:45
Reply to  Damian.POZ

Bardzo dziękuję za miłe słowa i doping. Od dawna śledzę i analizuję informacje z tamtej strony. Naprawdę trzeba wiedzieć, co tamtym ludziom się mówi! Będziemy kontynuować!