9 grudnia Sejm rozpatrzy wniosek o wotum nieufności wobec Kaczyńskiego?

To Kaczyński chce przedłużania obostrzeń

„Rzeczpospolita”, powołując się stronę internetową Sejmu, informuje, że 9 grudnia posłowie mają zająć się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej i Lewicy o wyrażenie wotum nieufności w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego.

 

Wspomniany wniosek wpłynął do Sejmu 20 listopada. „(..)wnioskodawcy oskarżają Kaczyńskiego o doprowadzenie do protestów społecznych w Polsce w związku z wyrokiem TK ws. aborcji zwracając uwagę, że „wśród sędziów znajdujących się w składzie orzekającym 12 spośród 13 zawdzięcza swoje stanowisko głównie głosom rządzącej większości posłów Prawa i Sprawiedliwości” informuje rp.pl.

W dalszej części omawianego wniosku czytamy o bliskich, przyjacielskich relacjach łączących Przyłębską z Kaczyńskim: „W jednym z wywiadów telewizyjnych Jarosław Kaczyński stwierdził, że: 'To jest takie moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, ale naprawdę przemiła osoba – Julia Przyłębska. Ona jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości, bardzo lubię u niej bywać. Zresztą tam wiele osób bywa, bo ona jest bardzo towarzyska”.

 

Autorzy wniosku zwracają uwagę na brak aktywności Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera ds. bezpieczeństwa. „Pan Jarosław Kaczyński przez ten okres wsławił się tym, że: nie potrafił zareagować na szerzącą się falę zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19, nie podjął jako wicepremier, członek rządu, polubownych negocjacji z demonstrantami zmierzających do zaproponowania kompromisu łagodzącego sytuację, -brak jest przejawów jakiejkolwiek, merytorycznej i  przydatnej społecznie aktywności Wiceprezesa Rady Ministrów”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W uzasadnieniu wniosku czytamy: „Nieodpowiedzialne, szkodliwe oraz nawołujące do nienawiści zachowanie Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego stwarza bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa państwa i  obywateli. Nastawia Polaków przeciwko sobie i służy wyłącznie rozgrywaniu politycznych celów. Jarosław Kaczyński kierując się partykularnym interesem swojego ugrupowania za nic ma zdrowie i życie obywateli, których obchodzą losy ojczyzny”

Czy 9 grudni rzeczywiście działania Kaczyńskiego, jako wicepremiera, zostaną ocenione na forum Sejmu?

/as/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
3 grudnia 2020 12:02

Nie zostanie rozpatrzony. To była by potwarz nie do wybaczenia. Jestem pewien, że jego otoczenie wierzy, że on nie robi kupy.

Zwinka
Zwinka
3 grudnia 2020 13:55

Włos dziadowi z łba nie spadnie.

***** ***
***** ***
3 grudnia 2020 17:51
Reply to  Zwinka

….niestety.

Jantar
Jantar
3 grudnia 2020 15:24

Przecież już zapowiedzieli, że Kaczyński nie może mieć głosowanego votum nieufności, bo mu nie podlega: raz, że nie podlega jako minister, a dwa, że „nie został utworzony żaden komitet” czy co tam miało być, czym niby zarządza. De facto było to powiedziane, że jest w rządzie fizycznie, ale nic nie robi i bierze dużą kasę (pensja rządowa, diety poselskie, dodatki funkcyjne i inne specjalne + oczywiście emerytura). Innymi słowy Kaczyński jest absolutnie ponad wszelkim prawem i jest nietykalny, bo on prawo tworzy, ale mu nie podlega.

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2020 18:11
Reply to  Jantar

Przecież Tusk na samym początku ich kadencji powiedział, że władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie.

***** ***
***** ***
3 grudnia 2020 17:50

Już nie mogę się doczekać……Wprawdzie wynik wiadomy, ale to że kulawy, pisuarski gnom ten „wielki strateg” (tfu) będzie się tłumaczył (o ile w ogóle?!) – jest warte każdych pieniędzy.

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2020 18:07

Coś mi się widzi, że będzie to debata w stylu „gadał dziad do obrazu”, bo zapewne Prezesina swoim zwyczajem zignoruje całe szanowne gremium i nie zaszczyci go swoją obecnością.
Wszystko odbędzie się zaocznie, a kwiaty po wygranym głosowaniu przekazane zostaną zwycięscy przez umyślnego.
Przecież ten niewielki wzrostem i mały duchem psychopata, jest ponad to.
Nikt nie będzie odprawiał nad nim egzorcyzmów.