9-letnie dziecko było według sądu biskupiego „wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa”

Ksiądz gwałcił, ale… „co najwyżej przy okazji wykonywania czynności księdza katolickiego”

W ostatnim odcinku Superwizjera w TVN24 ukazał się poruszający dokument, którego bohaterem był Mariusz Milewski, w przeszłości molestowany przez księdza.

 

Milewski wychowywał się w trudnych warunkach w niewielkiej miejscowości. Ksiądz stanowił dla niego wzór człowieka. Dziewięcioletni wówczas Milewski chciał całym sercem służyć Kościołowi. Dziecięcą ufność chłopca wykorzystał ksiądz Jarosław P.

Zapraszał młodego Milewskiego na plebanię, „by go nakarmić czy udostępnić łazienkę.” Szybko okazało się, że nie była to „bezinteresowna” pomoc. „Kazał mi się położyć do swojego łóżka, zamknąć oczy. Odsunął kołdrę i zaczął mnie dotykać w miejscach intymnych. Później zaczął brać mojego członka do swoich ust. Ja nawet chyba nie miałem siły, żeby uciekać. Byłem sparaliżowany. O tym, co się stało, duchowny zabronił komukolwiek mówić” – opowiada dziennikarzom „Superwizjera” Mariusz Milewski, podkreślając, że podobne sytuacje się powtarzały, a spotkaniom często towarzyszyło wyświetlanie filmów pornograficznych.

 

Co jest jeszcze bardziej przerażające chłopiec musiał spowiadać się swemu oprawcy z grzechu cudzołóstwa.  Mariusz Milewski, dopiero w wieku 21 lat zgłosił molestowanie biskupowi toruńskiemu Andrzejowi Suskiemu. Trwający trzy lata proces uniewinnił księdza Jarosława P. i dopiero cztery lata później sąd powszechny uznał księdza za winnego, skazując go na trzy lata więzienia.

Mariusz Milewski długo walczył z kurią toruńską o udostępnienie mu kościelnych dokumentów. Z ich lektury wynika, że sprawa księdza Jarosława P. dotyczy „nadużycia seksualnego przeciwko osobie małoletniej i rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu.” Wstrząsający jest fakt, że sąd biskupi uznał, że tym wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa był zaledwie dziewięcioletni Mariusz Milewski.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JankaMataBartStefanZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Gwałt na nieletnim jest przestępstwem a ofiara nie może być współsprawcą. Ten sąd kolejny raz pokazał jak rozumie słowa Pisma Świętego, nauczania papieża Franciszka. Ludzie powinni się wreszcie ocknąć i zrozumieć, że starzy ludzie przyodziani w złote szaty nie są ich przywódcami duchowymi.

Rafał P
Rafał P

Ale jaja, jak birety! To co? Tyn ksiundz okazał się bardziej dziecinny od tego dziewięciolatka? Bo przecież gdyby był bardziej dojrzały to by temu chłopcu wyjaśnił, że siusiakiem bawić się nie należy, nawet z ksindzem.

Zwinka
Zwinka

Nie. Ten ksiądz całkowicie świadomie zaspokajał swoje wybujałe potrzeby seksualne na dostępnym mu materiale ( tak, dziecko dla tych zboków jest zwykłą zabawką, tyle że lepszą od dmuchanej lali z sex shopu, bo żywą…). O żadnej „dziecinności” tu nie ma mowy. Bydlaki doskonale wiedzą, co robią, I robią, bo „święty” kościółek od zawsze dba, aby nikomu z tego zdemoralizowanego towarzystwa włos z głowy nie spadł. Ale przerażająca jest też kołtuńska tępota wielu Polaków, którym krzywda dzieci zupełnie nie przeszkadza …To jest dopiero ewenement na skalę światową.

Janka
Janka

Tak, wszędzie na świecie gdzie doszło do przestępstw pedofilskich wśród duchowieństwa umiano sobie poradzić, ale u nas nie i nie spodziewam się jeszcze prędko aby mogło dojść do eliminacji tych przestępstw, bo u nas ciągle panuje kult księdza, który ma większe znaczenie niż wiara w Boga……

Zwinka
Zwinka

Oto i „papieski sekret”. Już przecież Michalik, z całą bezczelnością, odkrył, że to dziecko sprowadza księdza na złą drogę, bo „ono lgnie, pogubi się i jeszcze drugiego człowieka wciąga…” Te kanalie mają do perfekcji opracowane metody wyłgiwania się od odpowiedzialności za czyny pedofilskie, zawarte w instrukcji Crimen sollicitationis…

Stefan
Stefan

Jak czyta się taki tekst , to trzeba się mocno powstrzymywać żeby nie użyć w stosunku do do tych skur…..li z biskupiego sądu, oraz tego bydlaka jeszcze dosadniejszych określeń .
Niech ich piekło pochłonie ,, . gdzie powinni się smażyć w męczarniach .
Ale ci niecni hipokryci dobrze wiedzą , że piekło jak również niebo nie istnieje ..
Ale wciskają ten kit tępym parafianom , którzy wierzą im bezgranicznie , bo myślenie jest dla nich zbyt trudne .

Bart
Bart

Choć w pierwszej chwili roześmiałem się, to potem do mnie dotarło, że ten wyrok może pełnić rolę orzeczenia precedensowego, na które potem w podobnych sprawach będą powoływać się inne klesze sądy. A po zwycięstwie pis i dalszej „reformie” sądonictwa – kto wie – może i sądy powszechne. Wychodzi na to, że wobec bezkarności zboków w czarnych sukniach jedynym skutecznym sposobem na ochronę dziecka przed pedofilią w kościele jest trzymanie go od tego kościoła z daleka.

Mata
Mata

Banda hipokrytów, zepsutych do szpiku kości obłudnikow, którzy myślą, że są ponad prawem i wszystko im wolno, którzy zrobią krzywdę każdemu, nawet małemu dziecku, by tylko ulżyć sobie w swych chorych, obrzydliwych żądzach.

Zwinka
Zwinka

Bo są ponad prawem, w ramach transakcji wiązanej z władzą.