_„LGBT to nie może być jedyny temat, który Lewica porusza”

_„LGBT to nie może być jedyny temat, który Lewica porusza”

Leszek Miller pojawił się w Polsat News w programie „Gość Wydarzeń”. Europarlamentarzysta odniósł się w nim do pozycji Lewicy i ostatnich wydarzeń. Stwierdził m.in. że Lewica zbyt często porusza temat środowisk LGBT.

(…) [Kwestia LGBT] to nie może być jedyny temat, który Lewica porusza. Ważne są też kwestie społeczne, socjalne, równościowe, budujące państwo bez wrogów, co zwłaszcza w obecnej dobie jest bardzo trudne” – uznał były premier.

Dodał jednak przy okazji, że miejsce środowisk lewicowych jest przy mniejszościach: „(…) Lewica (partia – red.) bez wsparcia wszystkich mniejszości nie byłaby lewicą. Jakość demokracji mierzy się traktowaniem mniejszości: politycznej, społecznej, seksualnej, obyczajowej, a jak widzimy w obecnej Polsce, te wszystkie mniejszości nie mają komfortowego miejsca”.

Lewica – zdaniem Milera – powinna jednak patrzeć też w innym kierunku, szczególnie jeśli chodzi o kreowanie polityki gospodarczej. Mankamentem tego obozu jest bowiem brak spójnego programu i zdolnych młodych ekonomistów.

Martwi mnie, że gdybym zapytał się młodszych kolegów z Lewicy, kto dzisiaj po ich stronie jest symbolem polityki gospodarczej, nie odpowiedzieliby” – zaznaczył. Wskazał też na to, że byli lewicowi ekonomiści – Grzegorz Kołodko i Marek Belka, wykonali już swoją pracę i potrzebni są zupełnie nowi specjaliści.

Bez nich i bez dostrzeżenia przez Lewicę innych kwestii niż te światopoglądowe, nie ma ona żadnych szans na zdobycie szerokiego poparcia – uważa były premier.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments