A Agata Duda wciąż czyta – tym razem… „Małpę” Zapolskiej – „A jakby tak kilka maseczek uszyć?”

A Agata Duda wciąż czyta – tym razem… „Małpę” Zapolskiej – „A jakby tak kilka maseczek uszyć?”

– „Pani Prezydentowa z Panem Prezydentem zaliczają coraz większe odloty. Środek pandemii i kolejna inicjatywa cokolwiek oderwana od rzeczywistości. Jeszcze lekcje niemieckiego bym zrozumiał” – napisał jeden z internautów. Tym razem Agata Duda zaczęła czytać opowiadanie Gabrieli Zapolskiej „Małpa” – o czym poinformowano na twitterowym profilu W Pałacu Prezydenckim.

 

Państwo Dudowie ostatnio bardzo uaktywnili się w internecie. Przypomnijmy choćby „Andrzej Duda na TikToku, czyli co robić, by nie wypaść z roli klauna” czy „Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, a ta [Agata Duda] proponuje zabawę w wyklejanki!”.

Agata Duda już wcześniej zabrała się za czytanie – była to bajka „Malutka Czarownica”. Teraz sięgnęła po opowiadanie Gabrieli Zapolskiej „Małpa”.

 

Trudno powiedzieć, czym się kierowała, wybierając ten utwór. Nie omawia się go ani w szkole, ani nawet na studiach. To XIX-wieczna opowieść o dziewczynie, trudniącej się… nierządem. Uprzedzamy, że nie zawróciła z tej drogi…

„A jakby tak kilka maseczek uszyć? Prowadzić lekcje niemieckiego w TVP? Zrobić coś pożytecznego za te wszystkie kiecki i wyjazdy? O, wybić mężowi z głowy wybory w maju”; – „O, już za autobiografię się biorą w pałacu? A PAD będzie czytał ” Idiotę” Dostojewskiego? ;)”; – „Kobieto daj spokój, wkurzenie w narodzie narasta, więc proszę się ograniczyć z tym lansem. Czy pani nie ma wyczucia sytuacji?” – komentowali internauci najnowszą „produkcję” Agaty Dudy.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MariaDarkaMirandaBartStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

szlag człowieka trafia, kobieta sie za czytanie wzieła, Rząd wprowadza coraz to nowe restrykcje dla społeczeństwa a tym czasem policja urządza sobie balety,=, Agatka spędza licealistów w jednej sali i nikt nie reaguje za to reagują jak widza trzy a nie dwie osoby i to w trybie mandatowym. Z taki rządem i podejście to my wieki z tego kryzysu nie wyjedziemy. Nie dość, że państwo rozwalone to jeszcze ta zaraza

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Będzie znacznie gorzej. Natychmiast po tych pseudo-wyborach wprowadzą stan wojenny i wezmą nas za nasze mordy zdradzieckie tak, że się nie pozbieramy, a naród jest już zbyt rozpaskudzony dobrobytem, żeby się postawić. Porzuciłam wszelkie złudzenia. Nadprezesowi marzy się Korea Północna Bis w środku Europy i chyba będzie ją miał.

smętek
smętek

Z jej zachowania wniosek jeden wypływa, kobieta nie potrafi wykonywać żadnych robót ręcznych, poza wyklejankami, więc stara się przypodobać w ten sposób. Żałosna postać.

Stanisław
Stanisław

Walenie konia w twoim wykonaniu też nie służy społeczeństwu, czytanie książek lepsze. Oczywiście piję do robótek ręcznych w twoim wpisie.

Mirandam
Mirandam

no tak , skąd my to znamy ? nie ma chleba, niech jedzą ciastka. Na dłuższy i głębszy komentarz brak mi słów a nawet tez chęci

Stanisław
Stanisław

Nie ma chleba? Poważnie? Byłem dziś w piekarni i kupiłem chleb, cztery bułki, drożdżówkę i dwa rogale. Były do wyboru różne chleby, bułki, ciastka, rogale. Człowieku gdzie ty mieszkasz w Warszawie czy w Gdańsku czy innym wielkim mieście? Nie siej fermentu.

Miranda
Miranda

no , no -radzę wykorzystać okres siedzenia w domu na dokształcenie się. Jak minie pandemia, wiedza przyda się , aby nie opowiadać dyrdymałów.

Darka
Darka

Komentujesz, a nie umiesz czytać „ze zrozumieniem”. Nie mam zamiaru ciebie obrażać, ale to chyba nie wymaga wielkiej inteligencji, aby zrozumieć, że w czasach, w których „prosty” suweren robi wszystko, aby pomóc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom, szyjąc maseczki, robiąc przyłbice itp., pierwsza dama zamiast dać przykład i przyłączyć się do tej akcji ,wyfiokowana i wystrojona —- czyta. I to są te „ciastka” zamiast „chleba”-maseczek. Teraz dotarło???

Maria
Maria

„Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka!” (podobno) tak powiedziała Maria Antonina – jak skończyła niech sobie Stanisław poczyta…

Sławek
Sławek

Nie wierzę co się w tej główce porobiło. Czy ten tytuł to MAŁPA ?.

Rafał P
Rafał P

Jak już pierwsza mał.. wróć. dama skończy czytać tę Małpę, to jej ślubny p.o. prezydenta zacznie pewnie czytać dzieło Dostojewskiego. Najważniejsze, żeby nie prowadząc oficjalnie kampanii wyborczy faktycznie ją prowadzić. W końcu przede wszystkim na to mają iść te miliardy.

Korn
Korn

Jej mężulek jest za głupi na Raskolnikowa.

Rafał P
Rafał P

Ale na Myszkina w sam raz.

Stanisław
Stanisław

Ty nawet na Olgę Tokarczuk.

Korn
Korn

Jak będę chciał popatrzeć na pasztet, wybiorę się do sklepu.

Stanisław
Stanisław

Jeśli to pasztetowa to jak nazwiesz Annę Komorowską?

Bart
Bart

Stanisław, pisi trollu, strasznie się tu przejmujemy wybekiwanymi przez ciebie kretynizmami.

Maria
Maria

Stasiu nie odstaje od reszty PiSiego pospólstwa – wystarczy popatrzeć na „myślące” oblicza, bo słuchać frazesów się nie da.

Darka
Darka

Ciepłą, miłą i rodzinną. Nie robiącą z siebie niemej gwiazdy.

Maria
Maria

Co by było gdyby się ukłuła w paluszek i zasnęła jak Śpiąca królewna?
Wszak pamiętamy, że dobra wróżka obudziła królewnę wraz całym dworem dopiero po stu latach.
Byłoby to jakieś rozwiązanie, bo odsunęłoby się widmo wyborów w obliczu zarazy.