A co mi tam jakaś epidemia…

A co mi tam jakaś epidemia…

W pobliskiej Biedronce ledwie połowa klientów porusza się w maseczkach, a i wśród nich wielu przeciska się wąskimi alejkami z nosami na wierzchu. Zamaskowane kasjerki bezradnie rozkładają ręce. Z głośników sklepowego radiowęzła płyną rady, by klienci zachowali odległość, a wchodząc do sklepu sprawdzali szczelność masek i zakładali jednorazowe rękawiczki. Jest jeszcze szczegółowa instrukcja mycia rąk, niezależnie od zalecenia, by wchodząc i opuszczając placówkę dezynfekować dłonie. Tylko że w pojemniku przy wejściu już od kilku dni nie ma płynu dezynfekującego.

W sąsiednim POLO, a także w nieodległym TESCO, pojemników dezynfekcyjnych nie ma wcale. Na stacji benzynowej ORLEN pracownicy obsługują z odsłoniętą twarzą. W sporej grupie zgromadzonej na przystanku nikt nie osłania ust, a w autobusie ludzie tłoczą się i ocierając o siebie pracowicie przenosząc wirusy. Zaprzyjaźniona pani z apteki mówi, że boi się zwracać uwagę klientom bez masek, odkąd jakiś osiłek odpowiedział jej pytaniem, czy może chciałaby dostać po mordzie.

Tyle wrażeń jednego dnia. A w wieczornych wiadomościach po raz kolejny słyszę o czwartej fali pandemii. I wiem, że to już nie jest groźba ani wróżba. W ciągu sześciu ostatnich tygodni ponad trzykrotnie zwiększyła się liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem. Z obliczeń ekspertów wynika, że przy najbardziej gwałtownym przebiegu tej fali dzienna liczba zachorowań mogłaby sięgnąć nawet 50 tysięcy. Chorują i zachorują prawie wyłącznie niezaszczepieni oraz dzieci.

19 milionów w pełni zaszczepionych, to niewiele ponad 50 % tych, którzy zaszczepić się powinni. Jeśli wierzyć badaniom socjologów, że antyszczepionkowcy to ledwie kilkuprocentowy margines polskiego społeczeństwa, to trudno zrozumieć, co się dzieje z niespełna połową rodaków. Co się dzieje z tymi, którzy mają gdzieś informacje epidemiologów o tym, że zaszczepieni też mogą zachorować, a już na pewno mogą przenosić wirusa i zarażać innych, w tym także dzieci. Według danych American Academy of Pediatrics dzieci stanowią obecnie ponad jedną czwartą cotygodniowych przypadków zachorowań na COVID-19 w USA. Eksperci wskazują, że to będzie grupa, która najmocniej ucierpi podczas czwartej fali także w Polsce. Zagrożeniem dla nich jest nie tyle sam przebieg infekcji, co późniejsze groźne powikłania.

Co się stało niemal połowie Polaków? Dopadła ich kolejna epidemia – tym razem znieczulicy, czy może bezmyślnej głupoty? Czy to instynkt samobójczy, czy tylko instynkt stadny, który owładnął ludźmi podporządkowanymi okolicznej modzie? Czemu zachowują się jak stado owiec, które idą za baranami, prowadzącymi je wprost na urwisko?

Na pewno ważną przyczyną masowej niewrażliwości na oczywiste zagrożenie jest wszechogarniający brak zaufania. Nawet jeśli ludzie uważają teorie antyszczepionkowe za idiotyczne i chore, to czują, że jednak coś tu nie jest w porządku, coś brzydko pachnie. No bo z jednej strony władza namawia do szczepień, a z drugiej są ludzie władzy, którzy mówią, że się nie szczepią i szczepić nie będą, bo nie. Z jednej strony mnożą się apele o ochronne szczepienie dzieci, z drugiej minister edukacji oświadcza, że dla niego nie ma różnicy między zaszczepionymi i niezaszczepionymi. Zewsząd trąbią o konieczności maskowania się i utrzymywania dystansu, ale rządzący sami pokazują się stadnie i bez masek. Z jednej strony słychać o konieczności izolowania zaszczepionych od pozostałych, a z drugiej nie podejmuje się żadnych skutecznych działań w tym kierunku, lekceważąc wezwania rządowych doradców.

Do coraz większej liczby Polaków dociera przekonanie, że rządzącym znacznie bardziej zależy na korzyściach własnych i swojej formacji, niż na dobru rządzonych. Mimo wysiłków fabryki kłamstw, kierowanej przez zdeprawowanego ze szczętem Jacka Kurskiego, ludzie coraz częściej dowiadują się o kolejnych wielomilionowych aferach i przekrętach, a także o ogromnych podwyżkach uposażeń dla rządzących, którzy jednocześnie odmawiają podniesienia głodowych pensji pracowników sądów i innych zawodów budżetówki.

Jak tu wierzyć władzy, skoro tyle jest dowodów, że władza łże, a wśród jej przedstawicieli przybywa patologicznych kłamców? A mnożą się oni nie tylko na szczytach. Czytam relację z obrad sejmiku małopolskiego, w sprawie wycofania uchwały o LGBT. Marszałek województwa przekonuje, że uchwała była „aktem obrony przed agresją” społeczności LGBT+, opowiada o rzekomych aktach „profanacji mszy świętej, bezczeszczenia pomników” i relacjonuje historyjkę o „wtargnięciu do kościoła osoby z siekierą, która niszczy ołtarz„.

Jan Duda, przewodniczący sejmiku i ojciec prezydenta RP, nazywa polityków UE barbarzyńcami, którzy nie wiedzą, co to są wartości chrześcijańskie, oraz przekonuje, że Komisja Europejska kieruje się „kłamliwymi informacjami od opozycji”. Radny Bogdan Pęk wykrzykuje, że „lewica zawsze w historii świata mordowała miliony ludzi”. I w końcu radni rezygnują z 2,5 mld euro, przekonani argumentem, że kasę i tak dostaną, bo im się należy, a „w tej uchwale nie chodzi wcale o ludzi LGBT, ale o ochronę tradycji, wiary i społecznego spokoju”. Niby mogli uchwalić nową „bezpieczną” treść: „Sprzeciwiamy się wszelkim atakom na polską tradycję, wiarę i społeczny spokój”, ale… co to to nie! Bo przecież nie chodzi o jakichś tam ludzi LGBT, tylko o to, by pokazać światu moc sprawczą, wstać z kolan i wyrżnąć w pysk pierwszych z brzegu wskazanych przez władze, która dla przetrwania potrzebuje wrogów.

Wciąż ta sama bezmyślna bohaterszczyzna: postawimy się Unii, niech sobie nie myśli, a pieniądze i tak dadzą, bo muszą. Co tam szczepienie, przecież się nie wyłamię, nie pokażę sąsiadom, że jestem słaby czy tchórzliwy. A poza tym mnie COVID nie dotyczy, bo jak dotąd nie chorowałem, to już nie zachoruję…

Nie wiem, co się tym ludziom porobiło w głowach. Wiem tylko, kto i kiedy im tam narobił. 7 lat temu Kaczyński zorganizował rewoltę i wezwał ludzi do powstania. Powstania z kolan. Dziś powstańcy prezesa realizują jego szemraną misję historyczną, nie oglądając się na straty. Nie licząc ofiar walczą, by zrealizować chorą wizję prezesa, choćby za cenę życia. Nie własnego przecież.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Andrzej Karmiński

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
12 września 2021 17:28

Stado baranów idzie już po pępek w wodzie, ale przecież prowadzi je Kaczor oraz Duduś, który nadmuchuje coś żółtego. Mogli by nie zaufać bezdzietnemu ojcu narodu?

Maciek123454321
Maciek123454321
12 września 2021 17:30

Słupki poparcia, oto fetysz pisu. Oni wiedzą, że narażają życie rodaków, ale mają to w dupie. Oni wiedzą, że rodaków okradają (kolejną aferę ujawnił Superwizjer TVN), ale mają to w dupie. Grożą wyjściem z UE, bo oczadziałe debilstwo im przyklaśnie. Kukiz zrobił z siebie polityczną ku….ę, a potem wyszedł na debila, bo raz, że dziaders zrobił go w trąbę, a dwa, że „lex TVN” za chwilę wyląduje w koszu. Nic nie zyskał, a środowisko i fani nie zostawili na nim suchej nitki. Cały ten tak zwany stan wyjątkowy pisowskiemu debilstwu się podoba, stąd przejściowy wzrost poparcia, ale przecież chodzi tylko o to, żeby niezależnych dziennikarzy nie było na granicy. Takie metody nigdy się nie sprawdzają, bo dziennikarze i tak się wszystkiego dowiedzą. Coraz większe brednie, które wygadują pisiory, świadczą o tym, że już nie mają pomysłu, jak utrzymać się przy żłobie. Na policję liczyć nie mogą, bo w powietrzu wisi strajk policjantów. WOT to żadne wojsko, a regularna armia przeciwko społeczeństwu użyć się nie da. Ani pomysłu, ani siły. Pis zgnił totalnie i nie dociągnie do końca kadencji. Kwestia czasu, kiedy ucieknie z pisu jeszcze kilku posłów. No i wtedy nawet reasumpcja pani zwitek nie pomoże. Pisowskie gówno zawali się niebawem, sami będziemy zaskoczeni.

Agnieszka
Agnieszka
12 września 2021 19:30

Polacy sa niesubordynowani i nie respektuja regol. Dzicz!!!

Ewa
Ewa
12 września 2021 22:19

Paskudnie gorzko Pan opisał naszą rzeczywistość…
I z goryczą potwierdzę, że trafnie. Wymóżdżanie narodowe zaordynowane przez nieludzi..? Bo żadnych cech ucywilizowanych ludzi rządzący nie przejawiają

Goool
Goool
13 września 2021 07:48

19 x 2 to 38. Czyli 50% dorosłej populacji Polski to 19 milionów? Poza tym, że COVID wszedł za mocno, to demografia i matematyka w ogóle nie weszła.

Marek
Marek
15 września 2021 20:15
Reply to  Goool

Kłamiesz jak pisowcy. Skąd pomysł, że autor miał na myśli „dorosłą populację? Tak brzmi zdanie którym manipulujesz: „19 milionów w pełni zaszczepionych, to niewiele ponad 50 % tych, którzy zaszczepić się powinni.”. Komu więc „demografia i matematyka (a ja dodam jeszcze logikę) nie weszła”?

Marek
Marek
13 września 2021 14:48

To co tworzą antyszczepionkowcy jak i małopolski sejmik można streścić jednym starym powiedzeniem „Na złość mamie odmrożę sobie uszy”. Jak nie chcą otrzymać tych 2,5 mld euro to przecież nikt na siłę im nie wciśnie pewnie znajdą się regiony w UE co chętnie tą kasę przytulą.
Podobnie z antyszczepionkowcami jak na siłę chcą opuścić ziemski padół, to przecież nikt ich na tej ziemi nie zatrzyma. widocznie 75 tyś ofiar koronawirusa to jeszcze za mało aby zrozumieć że jednak warto się zaszczepić. A i parę osób z dodatkowych pogrzebów będzie zadowolonych, szczególnie zakłady pogrzebowe, ksiądz w parafii i grabarz płakać specjalnie nad głupota antyszczepionkowców nie będą. Za to na pewno będą liczyć zyski.

Predator
Predator
13 września 2021 16:29

Czym tu sie przejmować,
kretynami którzy nie wierzą w wirusa, po prostu wymrą jak dinozaury.
Fakt umrze też trochę niewinnych istnień, ale to tak jak wojna, tam terz giną niewinni.

Paweł
Paweł
14 września 2021 05:58
Reply to  Predator

Ależ prymitywny wpis. Ile Ty masz lat? Rodzina wie, jakie rzeczy wypisujesz w Internecie?

Predator
Predator
14 września 2021 07:56
Reply to  Paweł

Obrońca antyszczepionkowców się odezwał…….

Zbyszek
Zbyszek
14 września 2021 14:02
Reply to  Paweł

Nie zadawaj mu takich pytań. To wpisy trolla.

Predator
Predator
14 września 2021 16:52
Reply to  Zbyszek

Drugi antyszczepionkowiec sie odezwał, co, jedność plemników……

Lehoo
Lehoo
15 września 2021 14:13
Reply to  Predator

A psik, trollu ! Oddal się pospiesznie !

Predator
Predator
15 września 2021 17:51
Reply to  Lehoo

A psik, trollu!!! Idź z tąd bo cię tu nikt nie lubi…..

Jac
Jac
14 września 2021 00:01

Szczepionkowcy jak bydło na rzeź idą i to z własnej woli , histeria spowodowana przez biurokratów w interesie różnych wpływowych grup interesów.

Jac
Jac
14 września 2021 00:06

Ludzie mniej podatni na manipulację kierują się po prostu instynktem przetrwania nieskażonym manipulacją i wydumanymi ideami.

noname
noname
14 września 2021 20:46

No prosze jacy „demokraci ” na tym portalu jacy tolerancyjni dla innych tylko dziekowac Bogu że nie rządzą nami ci wyznawcy tego typu treści bo zamordyzm teror sanitarny byłby już dawno wprowadzony z tego wynika, pis jest sałaby ale druga strona to tragedia doslownie!

Jac
Jac
18 września 2021 18:15

Trzeba zacząć od tego , że z mediów (i z tego portalu również) leje się na obywateli morze dezinformacji i kłamstwa. Dane którymi posługują się dyskutanci na całym świecie są zmanipulowane pod kontem różnych grup interesów, a i samym politykom jest to na rękę, wreszcie mogą pokazać szaraczkom kto tu rządzi , a i nachapać się jest okazja. I pamiętajcie o tym, że głowę (rozum) da się zmanipulować lub porządnie wyprać. I na tym forum widzę wielu inteligentnych, co się zaszczepili, władza po prostu nie lubi inteligentnych, a dzięki postępowi technologicznemu troszku mniej obywateli, to bardziej ekologicznie, a i system emerytalny będzie samowystarczalny.