„A czego się spodziewałeś, chłopczyku?” Rostowski punktuje Ziobrę za jego alarmistyczną wypowiedź o budżecie UE

"A czego się spodziewałeś, chłopczyku?". Rostowski punktuje Ziobrę za jego alarmistyczną wypowiedź o budżecie UE

Mimo uspokajających zapewnień premiera Morawieckiego, że „nie ma bezpośredniego połączenia między praworządnością a środkami budżetowymi”, w obozie władzy w Polsce znać pewną nerwowość. Świadczyć o tym może poniedziałkowa wypowiedź Zbigniewa Ziobry na ten temat.

 

Największe państwa UE z Komisją Europejską na czele uznały, że w sposób całkowicie pozatraktatowy, sprzeczny z praworządnością przyjmą nowe reguły wydawania pieniędzy europejskich, które będą dawały KE ogromną, arbitralną, niemierzalną obiektywnie władzę blokowania wypłat mierzonych w miliardach euro dla tych krajów, co do których KE uzna, że dochodzi w nich do naruszania reguł praworządności – mówił na konferencji prasowej w poniedziałek minister Zbigniew Ziobro. – To tak naprawdę jest ogromne narzędzie wpływu i władzy, jakiego do tej pory KE nie posiada. […] Problem polega na tym, że ta tzw. praworządność, o czym jako Polacy dowiedzieliśmy się, jest tendencyjnie, jednostronnie wykorzystywana w ramach sporu politycznego i ataków na Polskę ze strony Komisji Europejskiej – grzmiał Ziobro.

– Wystarczyło nie łamać własnej konstytucji. Partia ma „prawo” w nazwie a boi się praworządności? – napisał w komentarzu do tej wypowiedzi jeden z internautów.

 

Jan Vincent Rostowski na Twitterze nie zostawił suchej nitki na alarmistycznej argumentacji Ziobry. „A czego się spodziewałeś, chłopczyku? Że Mamusia i Tatuś będą w nieskończoność „inwestować” w Twoje „studia” mimo, że wiedzą że wszystko co ci dają przepijasz? I jeszcze w dodatku bijesz swoją dziewczynę!” – czytamy we wpisie byłego ministra finansów. Faktycznie lament Zbigniewa Ziobry trudno traktować poważnie.

mpm

Źródło: dziennik.pl, twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
21 lipca 2020 12:52

Dla Ziobry warunki UE to „tak zwana praworządność”. A wtóruje temu jakiś specjalista od najlepszego więzienia w Europie.

HerodAntypis
HerodAntypis
21 lipca 2020 13:19

Całkiem przypadkiem za to z przyjemnością i satysfakcją obejrzałem program Alarm na jedynce o bojkocie Podlasia i Podkarpacia. Niby wszystko ok, ale wyraźnie widać strach tych ludzi przed utratą zysków ze sprzedaży plonów. Nadal w swej głupocie myślą, że bojkot jest po to, aby ukarać ich ekologiczną i zdrową żywność. Nadal mają nadzieję, że tłumy urlopowiczów przyjadą do nich zrealizować swe turystyczne bony od ich prezydenta. Są naprawdę mocno zdziwieni jak można się obrażać na żywność, która nie jest przecież polityczna. Ubodzy duchem naprawdę nie kojarzą faktów. Osobiście jestem zwolennikiem takiego bojkotu, ale nie po to, aby ukarać tych biednych ludzi, lecz aby PiS w końcu runął. Nie da się politycznie, to rozwalmy go gospodarczo.

Irena
Irena
21 lipca 2020 14:55
Reply to  HerodAntypis

Mój znajomy mawial zawsze…..glupis bos biedny….biednys bos glupi !!! Bojkot w każdym przypadku jest dobry moim zdaniem…..kiedyś bojkotowano osoby niepotrafiące się odpowiednio zachować ….dobrze , ze ktoś to jeszcze pamięta !!!