A Duda dalej jeździ po Polsce – „To jest żenujące i niestosowne – przerwij kampanię!”

A Duda dalej jeździ po Polsce – „To jest żenujące i niestosowne - przerwij kampanię!”

„To jest nie do wyobrażenia. Prezydent z kolejną gospodarską wizytą. Czy ten człowiek nie rozumie, że sprowadza niebezpieczeństwo na siebie, ale też na ludzi, którzy mu towarzyszą i z którymi się spotyka? Tylko po to, żeby wrzucić kilkusekundowy filmik do sieci” – skomentował Wojciech Karpieszuk z „GW”.

 

A chodzi o najnowszy wyjazd Andrzeja Dudy, który pojechał do Jedlicza na Podkarpaciu. – „Ogromne podziękowanie dla pracowników PKN Orlen za zaangażowanie w produkcję płynu do dezynfekcji” – napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Na dołączonym nagraniu widać, jak Duda dziękuje rzeczonym pracownikom, twierdząc m.in., że „na Podkarpacie zawsze można liczyć”.

Kolejny wypad Dudy komentowali też inni dziennikarze: – „Po co to komu? Jaki z tego pożytek? Choć jeden rzeczowy powód, dla którego w środku epidemii prezydent urządza takie pokazówki narażając i siebie, i innych na zakażenie?” – pytał Witold Głowacki z „Polska The Times”. – „Trochę kabaret, trochę koszmar” – napisał Maciej Bąk z Radia Zet.

 

„Nieodpowiedzialne zachowanie prezydenta. Najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, jego apele o pozostanie w domu są nic nie warte, jeśli składa zbędne wizyty gospodarskie. To nie czas na kampanię” – skomentował Patryk Michalski z RMF FM. – „Ponoć jutro PAD będzie dziękował za malowanie trawy na zielono, bo w sztabie kończą się pomysły” – dodała Agata Kowalska z TOK FM.

– „To już jest kpina z ludzi. Kiedy podziękowania dla kur, że jajka znoszą, z poświęceniem, zaangażowaniem, a nawet narażeniem życia, żeby polski naród nakarmić w czasach epidemii. Czy jemu i jego pracownikom zrobiono testy? Każde takie spotkanie to potencjalne źródło zarażeń”; – „Czy jest ktoś komu imponuje ta słaba kampania w obliczu pandemii i narodowej izolacji? To raczej pokaz nieodpowiedzialnej prezydentury”; – „Podobno Duda ma zmienić swoje hasło wyborcze na „Gierek 2020”; – „Niewiarygodne. Wideokonferencji zwołać nie umie. Apeluje o odpowiedzialność. Po czym wsiada do samochodu z ekipą i ochroną i jedzie w Polskę. Tak się daje przykład? Powiedzieć, że dzban to uprzejmość i kultura”.

Jeden z internautów zwrócił też uwagę na kolejny aspekt tej gospodarskiej wizyty: – „Duda w czasach zarazy wiezie ze sobą ochronę, kilka samochodów, karetkę, na miejscu ludzie stają na baczność, bo chce podziękować za płyn do dezynfekcji. Panie Andrzeju, zostań w domu. Przerwij kampanię. To jest żenujące i niestosowne”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
17 marca 2020 18:35

Właśnie jakiś polityk PiS-u wypowiedział się w TVN24: „Nie będziemy wprowadzać stanu wyjątkowego tylko po to, żeby przełożyć wybory!”, co oznacza ni mniej, ni więcej, że wybory się odbędą nawet z jedynym kandydatem Dudą. A potem będzie ogłoszenie wyniku: 95% głosowało na prezydenta Dudę!

Jeszcze jakieś wątpliwości, jak PiS chce rozegrać wybory? Nie mam już żadnych. Te wybory nie będą demokratyczne i sprawiedliwe – będą zafałszowane, ale pisowski elektorat gówno to obchodzi. Dla nich najważniejsze jest, żeby Duda wygrał za wszelką cenę.

smętek
smętek
17 marca 2020 20:34
Reply to  Jantar

Znawcy prawa wyborczego mówią, że jeśli wszyscy opozycyjni kandydaci wycofają swoje kandydatury wybory nie będą się mogły odbyć 10 maja. Opozycja nie jest bezradna. Musi się zachować odpowiedzialnie. To na stronie KODUJ jest ta informacja.

Darka
Darka
18 marca 2020 09:09
Reply to  smętek

Czarno to widzę, istnieje taka możliwość, ale pisowcy mogą w ostatniej chwili zgłosić innego kandydata i wybory będą ważne. Apele o przyzwoitość do PAD i władzy to „wołanie na puszczy”.

Jantar
Jantar
18 marca 2020 13:12
Reply to  smętek

Zgoda, ale czy pisowcy stosują się do obowiązującego prawa? Odpowiedz sobie na to pytanie. Myślę, że odpowiedź wszystkim jest znana, bo przykładów łamania nie tylko konstytucji, ale także prawa karnego (sic!!!) nie brakuje. Ot chociażby sprawa Austriaka i oszustwa Kaczyńskiego na 1,5 mln euro. Tak, drogi Kolego, pisiorstwo uważa, że partia, ten rząd i prezydent są ponad wszelkim prawem – prawo jest tylko takie, jakie oni ustanowią i wprowadzą. Więc sorry, ale wycofanie kandydatur nie jest rozwiązaniem, bo PiS-u i Kaczyńskiego pod ścianą to nie postawi.

Agata
Agata
17 marca 2020 18:40

Przestał by już jeździć bo się kompromituje .Nie boi się ,że go zarażą taki bohater?

Funiek
Funiek
17 marca 2020 20:23
Reply to  Agata

To żę jego zarażą to pół biedy ale cały orszak?

HerodAntypis
HerodAntypis
17 marca 2020 19:11

Jeśli to taki harcerzyk- rycerzyk, to może któryś z kandydatów lub kandydatka rzuci mu rękawicą w pysk i wyzwie na pojedynek w zdezynfekowanym studio? Może być jak mecz przy pustych trybunach, żeby nie było lęków przed wygwizdaniem czy wykrętów o zakazie zgromadzeń.

Jantar
Jantar
17 marca 2020 19:35
Reply to  HerodAntypis

Przecież może być na zasadzie telekonferencji, na łączach satelitarnych. Żeby nie było gadania o zakazie zgromadzeń, niech kilku techników pojedzie do Pałacu i Duda na miejscu odpowiada w debacie. Kandydat opozycji tak samo. W obecnych czasach jest to możliwe do zrealizowania.

Funiek
Funiek
17 marca 2020 20:21

Adrianie, jedź lepiej na narty gdzieś do Andory np. byle jak najdalej. To co robisz jest obrzydliwą kampanią wyborczą z wykorzystaniem pandemii. OHYDA !!!! Czy PiS ma to już na stałe że wykorzystuje tragedie do robienia polityki?

Jantar
Jantar
18 marca 2020 13:15
Reply to  Funiek

Skoro Kaczyński na trumnie brata startował w wyborach prezydenckich w 2010 r. to i Duda teraz może na pandemii. Cel uświęca środki, a celem jest zabetonowanie władzy PiS jako jedynej partii na lata. U boku kościoła oczywiście, czemu miało służyć pójście Kaczyńskiego do kościoła w minioną niedzielę jako okazanie wsparcia hierarchom kościelnym.

Obswerwator
Obswerwator
17 marca 2020 21:48

to bezmyślny dywersant. Pokazał że wszystkich i wszystko ma w dupie.

marian
marian
18 marca 2020 08:26

Bardzo proszę nie obrażać Gierka. W porównaniu z obecnym PP to G jawi się prawdziwym mężem stanu.

KKE
KKE
18 marca 2020 12:29

Duda odwiedzi każdego wyborcę, by został w domu, troszczy się. Nie podawać ręki, ale i nie pluć w twarz, a drzwi otwierać w masce.

andrzej
andrzej
18 marca 2020 21:14

Takiego paskuda to nawet wirus się brzydzi.