A Macierewicz dalej twierdzi, że Tupolew eksplodował

Krzysztof Brejza złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Antoniego Macierewicza

W kwietniu 2018 roku będzie w Polsce gorąco – Antoni Macierewicz obiecał, że wtedy podkomisja ogłosi raport „wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię pod Smoleńskiem”. Dlaczego wtedy? Proste. Bo Jarosław Kaczyński wyznaczył taki termin. Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS stwierdził, że „być może prawdy nie da się ustalić”, ale raport musi być gotowy na kwiecień 2018 r. Zaraz po tych słowach Macierewicz… zapewnił, że jego podkomisja „dojdzie do prawdy”.

No i mamy już pierwsze efekty tego „przyspieszenia”! Szef MON Antoni Macierewicz podczas zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” powiedział: – „Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu” – uspokoił zebranych Macierewicz, o czym szczegółowo informuje „Gazeta Wyborcza”. Aż dziw, że od razu nie przedstawił dowodu – to wszak epokowe stwierdzenie – ale jak zwykle sprawa jest w toku. I jak widać minister potrafi: już mieć pewność, a na wykluczanie innych przesłanek zarazem spokojnie poczekać. Ot, logika wyższego rzędu.

Rejestratorów było w samolocie cztery, lecz odnaleziono tylko (aż?) trzy, czytamy na wyborcza.pl. Wszystkie zbadała rządowa komisja Jerzego Millera. Co istotne, rejestratory pracowały do końca i żaden nie nagrał wybuchu ani nie odnotował towarzyszących wybuchowi wzrostu temperatury i ciśnienia, a jedynie krzyki załogi i pasażerów aż do momentu zderzenia się z ziemią. Podobnie polski rejestrator ATM-QAR, uważany za jeden z najdokładniejszych, również odczytany w Warszawie. „Niestety” dla Macierewicza, śladów materiałów wybuchowych nie znaleziono ani na miejscu katastrofy, ani na wraku, ani na ciałach ofiar. W rzeczywistości bowiem – jak ustaliła komisja Millera – do katastrofy doszło, ponieważ Tupolew leciał za szybko, za nisko, w gęstej mgle, bez kontaktu wzrokowego z ziemią.

Cóż, kiedy wybuchy to ulubiony motyw spiskowych teorii Macierewicza od prawie siedmiu lat. A niczym niezrażony minister za każdym razem podaje inną ich liczbę i lokalizację. Na przykład w kwietniu 2017 r. podkomisja Macierewicza podała, że w Tupolewie wybuchła „bomba termobaryczna”, która… nie zostawia śladów charakterystycznych dla eksplozji. Zarówno wtedy, jak i teraz dowodów nie ma, tym gorzej więc dla faktów.
(Źródło: wyborcza.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bartZwinkaNikajacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

(…)„wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię pod Smoleńskiem”(…)
Jeśli jest tego pewny, to półroczne zwlekanie z składaniem wniosków o ściganie jest przestępstwem definiowanym w 240 art. kk.

Nika
Nika

Śmieszne, smutne, tragikomiczne, … Ile można jeszcze to ciągnąc. Jestem ciekawa co mysla dzisiaj ludzie, ktorzy uwierzyli w zamach?

jacek
jacek

Tyle ile się da… bez Smoleńska PIS legnie w gruzach.

Zwinka
Zwinka

Hmmm… Chyba trafną prognozę tego, co wydarzy się w kwietniu, postawił Zbigniew Hołdys, cytuję :

„Prawdy nie da się ustalić, bo Tusk ją
zamulił tak, że dotrzeć do niej nie sposób. Kiedyś pewnie
wypłynie, ale na razie jej nie ma”
I już. Załatwione.
Idziemy dalej, ludu pisowski.

bart
bart

Smutny wariat. Ale nie zasługuje na ludzkie traktowanie – rządzi, szkodzi i kolaboruje z Rosją.
Swoją drogą – on zawsze taki walnięty był? No bo w latach 70-ych niby zasłużony opozycjonista, współpracował z Michnikiem i Kuroniem. A odkąd ja go pamiętam – czyli od początku lat 90-ych, to zawsz na zmianę: świr albo łajdak.
Co ta biedna Polska winna, że rządzą nią ludzie jej nienawidzący?

jacek
jacek

I w tych latach ’70 nie był taki zasłużony… w ’68 sypał.