„A może pan Sasin zamiast kart wyborczych wydrukuje Jarkowi gazetę z 11 maja, w której ogłoszą, że 99% wybrało Dudę Prezydentem?”

„A może pan Sasin zamiast kart wyborczych wydrukuje Jarkowi gazetę z 11 maja, w której ogłoszą, że 99% wybrało Dudę Prezydentem?”

„A może pan Sasin zamiast kart wyborczych wydrukuje Jarkowi gazetę z 11 maja, w której ogłoszą, że 99% głosujących wybrało Dudę Prezydentem? Rozwiązanie znacznie tańsze i bezpieczniejsze…? Rozwiązanie znacznie tańsze i bezpieczniejsze…” – kpi na Twitterze Roman Giertych.

 

„Jakich wyborczych? To przecież jakaś akcja mailingowa”; – „Dlaczego tylko 99%? Przecież u nas jest najlepiej… Przebijmy więc Mińsk i Moskwę”; – „Skoro JK jest aż tak oderwany od rzeczywistości, to taka gazetą można go mamić nawet kilka lat. Można mu nawet specjalne wiadomości preparować. W tym TVP ma wprawę” – komentowali wpis Giertycha internauci.

Rzeczywiście trudno ze spokojem słuchać wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który w TVN24 poinformował, że Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych już drukuje karty do głosowania w majowych wyborach.

 

Wcześniej na Facebooku Giertych, komentując wypowiedź Sasina, napisał: – „To co stało się dzisiaj jest jawnym przygotowywaniem zamachu stanu. Dotychczas PiS pomimo, że łamał Konstytucje, prawo, traktaty międzynarodowe, to jednak czerpał siłę z faktu, że nikt nie kwestionował prawidłowości zdobytej przez nich władzy. Od dnia dzisiejszego to się skończyło. Informacja, że rząd Mateusza Morawieckiego zlecił drukowanie kart wyborczych bez podstawy prawnej oznacza, że władza stosuje siłę, a nie prawo do utrwalenie swego mandatu”.

Dodał, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez p. Jacka Sasina z art. 231§2 kk poprzez zlecenie kart wyborczych bez uprawnienia w przepisach prawa, czym zamierza on osiągnąć korzyść osobistą w postaci uzyskania przychylności władz swojej partii. Doprowadzę wcześniej lub później do posadzenia pana Jacka Sasina na ławie oskarżonych i (…) będę się domagał się, aby została wobec niego orzeczona maksymalna kara przewidziana za to przestępstwo przez kodeks karny”.

bt

Źródło: Twitter, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
22 kwietnia 2020 18:50

Jeżeli to prawda z tym drukowaniem kart wyborczych i to się potwierdzi (a nie widzę możliwości utrzymania tego faktu w tajemnicy), to JEDYNYM antidotum, jakie możemy zastosować na chwilę obecną, jest POWSZECHNY I CAŁKOWITY BOJKOT PSEUDOWYBORÓW. Wszystkie tzw. pakiety wyborcze należy odebrać i zatrzymać jako dowód rzeczowy popełnienia przestępstwa zmiany siłą ustroju Rzeczypospolitej.

Ryszard
Ryszard
22 kwietnia 2020 19:40

Na gazetę Straszny Dziadunio chyba się nie da nabrać. Sam już taką kiedyś drukował. Po Smoleńsku. Żeby pokazać pani starszej.