A nich sobie mówią, co chcą, nacjonaliści i tak jutro wezmą Warszawę w swoje władanie

Jatka Niepodległości za nami. Jaka władza takie oświadczenie

Kiedy okazało się, że z powodu koronawirusa obóz rządzący odwołał większość imprez związanych z obchodami 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, stawiając w tym roku tylko na te wydarzenia, które nie będą gromadzić tłumów, polscy nacjonaliści aż jęknęli z zachwytu. Cała Warszawa dla nich! Wreszcie tylko oni i nikt im nie będzie wchodził w paradę. Warszawa rozświetlona blaskiem rac, dudniąca marszowym krokiem prawdziwych patriotów…

Wszystko zostało dokładnie zaplanowane. Młodzież Wszechpolska przy wsparciu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Ruchu Narodowego opracowały dokładnie, punkt po punkcie, przebieg swoich obchodów, które mają zakończyć się wielkim Marszem Zwycięstwa. Zgodnie z planem, marsz ów ma się rozpocząć pod pomnikiem Mikołaja Kopernika o godzinie 17:00. Wznosząc narodowe hasła, w patriotycznej atmosferze prawdziwi Polacy udadzą się na Plac Krasińskich idąc głównymi ulicami stolicy.

Radość chłopców i dziewczynek spod nieco skażonej ideologią z piekła rodem, flagi, została jednak mocno stłumiona przez tego wrednego prezydenta Warszaw. Rafał Trzaskowski pod pretekstem zagrożenia koronawirusem, ostro się postawił i powiedział marszowi twarde NIE! Brzydki ten Trzaskowski, oj, brzydki! Niewiele myśląc nacjonalistyczne towarzystwo złożyło skargę do Sądu Okręgowego, ale i tutaj niczego nie wskórali. Sąd stanął po stronie władz Warszawy i wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią wyraźnie, że Marsz Zwycięstwa, zrzeszając pięknych, młodych duchem, choć nie zawsze ciałem i przesiąkniętych polskością aż po czubki intelektualne, narodowców tym razem się nie odbędzie.

Co na to organizatorzy? Przede wszystkim odwołują się do Sądu Apelacyjnego, licząc na zmianę decyzji, no bo jak to? Bez uczczenia rocznicy Bitwy Warszawskiej w ich wykonaniu to ten dzień się po prostu nie liczy. Dla nich decyzja o zakazie marszu ma podłoże tylko i wyłącznie polityczne, ale oni się nie dadzą i zgodnie z tym, co napisał jeden z wielbicieli tego środowiska „cytując Karata NM ’ gdy antypolska kurwa do głosu dojdzie, nie słuchaj jej i postępuj mądrze’…”, oni i tak przejdą przez Warszawę.

W końcu ta władza nie pozwoli ich skrzywdzić. Policja będzie ich chronić przed tymi, co to z białą różą, w ciszy i skupieniu staną im na drodze, a prokurator Ziobro zadba, by, w razie gdyby, to włos im w sądzie z głowy nie spadnie i żadna kara ich nie dopadnie.

Jak to powiedział kolejny z miłośników nacjonalistycznej Polski, „Czołem! Do zobaczenia, pokonamy te zboczenia” jutro Warszawa należeć będzie do nich i oni pokażą, jak należy święcić tak ważną rocznicę. Wprawdzie zupełnie nie rozumiem, jak to jakieś zboczenia mają się do obchodów Bitwy Warszawskiej, ale co tam. Ważne, że oni wiedzą…

Podejrzewam, że cała Polska już nie może się doczekać zdeterminowanych narodowców i ich marszu. Przecież my, obywatele tego kraju o niczym innym nie marzymy, jak zobaczyć stolicę w oparach dymu od puszczanych petard, płonącą od rac, zdominowaną przez tych dzielnych ludzi z ręką wyciągniętą w geście, tak podobnym do nazistowskiego. Zapewne znowu, podobnie jak i na wszystkich wcześniejszych marszach nacjonalistów, będą oni wrzeszczeć o komunistach, co to zamiast liści, lewakach, zdrajcach. Będzie głośno, agresywnie, brutalnie. Taki prawdziwy pokaz siły tych, co to jeszcze niedawno byli marginesem w naszej przestrzeni publicznej, a dzisiaj, za pełną aprobatą partii rządzącej, szarogęszą się coraz bardziej.

No cóż, poczekajmy do jutra. Zobaczymy, jaki spektakl nam narodowcy zafundują. Kolejny raz poczujemy na własnej skórze, w jakim matrixie przyszło nam żyć. Jak pięknie, ważne dla wszystkich Polaków, święto można zamienić w żałosną farsę.

A może się mylę? A może tym razem odpuszczą?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
15 sierpnia 2020 01:00

Sukinsyny nie odpuszczą i będzie zadyma. K….wa, wszystkie okrągłe i ważne rocznice spieprzyło to dziadostwo katolsko-nacjonalistyczne.

Zgredzinka
Zgredzinka
15 sierpnia 2020 20:36

Najgorsze, że w dobrej wierze dołączają do nich normalni ludzie.
Na marszach niepodległości można nawet zobaczyć rodziny z dziećmi.
Masakra.

Ewa
Ewa
15 sierpnia 2020 10:56

Hitler organizowął co 2 dni przemarsze dla pospolstwa Oni to lubia w ten sposób sie dowartościowują jak mogą jeszcze zadymę zrobić

Stefan
Stefan
15 sierpnia 2020 13:55

Piękny, ironiczny, pasywno-agresywny styl artykułu. Tak trzymać!

Zgredzinka
Zgredzinka
15 sierpnia 2020 20:33

Nie odpuszczą, będą się produkować z tą głupotą w mniejszych grupach (do 150 osób).

מְנֵא
מְנֵא
16 sierpnia 2020 10:51

„Radość chłopców i dziewczynek spod nieco skażonej ideologią z piekła rodem, flagi, została jednak mocno stłumiona przez tego wrednego prezydenta Warszaw.” Przepraszam a jakąż to flagę miała na myśli Szanowna Autorka ? O ile wiem, narodowcy zwykli chadzać pod flagą biało-czerwoną (zresztą wystarczy na youtube obejrzeć dowolny filmik z takich marszy). I jeszcze jedno, co to takiego „Warszaw” – może chodziło o „Warsaw” ?