A pan Duda znowu kłamie. To mu wychodzi najlepiej…

Duda i jego zaklinanie rzeczywistości

Kto chciał, mógł posłuchać dzisiaj rozmowy z Andrzejem Dudą w „Gościu Wiadomości”.

Oczywiście, najważniejsze pytania dotyczyły podatku od reklam i wczorajszej reakcji na ten pomysł większości mediów w Polsce.

Wprawdzie niewiele wie o tym podatku, bo nikt z nim projektu ustawy nie konsultował, ale podchodzi do tego tematu przychylnie, bo podoba mu się wsparcie z tego źródła Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nie bardzo rozumie też, skąd te zarzuty, jakoby Polska coraz bardziej odchodziła od wolności słowa.

Słyszę też dużo głosów na ten temat, jak to w straszliwy sposób narusza wolność słowa. No ja bym powiedział: chwileczkę, chwileczkę, nie o wolność słowa tutaj chodzi, tylko o pieniądze. Wolność słowa to akurat jest w Polsce i to naprawdę jej nie brakuje. Można krytykować wszystkich: prezydenta, rządzących – wszyscy są krytykowani. W związku z powyższym, akurat jeżeli chodzi o wolność słowa, to wydaje mi się, że z tym problemów nie ma. Jest na pewno większa niż przed 2015 rokiem, kiedy ABW wchodziła do redakcji tygodnika „Wprost”, żeby zabrać taśmy, na których nagrano polityków Platformy Obywatelskiej. Więc wydaje mi się, że niektóre media naprawdę przesadzają z tym, że sugerują, że jest to jakieś naruszenie wolności słowa”.

Rzeczywiście, wolność słowa jest większa niż przed 2015 rokiem?

Sytuację Polski wyraźnie pokazuje Światowy Indeks Wolności Prasy, opracowywany od lat przez międzynarodową organizację pozarządową Reporterzy bez Granic.

Okazuje się, że w 2015 roku zajmowaliśmy 18 miejsce, a już w 2020 roku, pod rządami zjednoczonej Prawicy, spadliśmy na 62 miejsce.

Czy naprawdę nie wstyd temu człowiekowi tak wciąż mijać się z prawdą?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
11 lutego 2021 19:31

Przeciez duda jest mongolem.

Celia
Celia
12 lutego 2021 07:36
Reply to  Agnieszka

Niezbyt trafne. Jest generalnie pozbawionym kręgosłupa pajacem, no i nie jest zbyt bystry. Jest też niestety zdolny do świństw i podłosci.

Dron
Dron
11 lutego 2021 19:34

Gdyby ten pan wiedział co to wstyd, nie byłby już prezydentem.

Zwinka
Zwinka
11 lutego 2021 20:07

Odpadłam po głupkowatym uśmiechu i „dobry wieczór państwu”.

Celia
Celia
12 lutego 2021 07:37
Reply to  Zwinka

Ja na szczeście w ogóle nie wiedziałam, że taka rozmowa będzie. Oglądanie Wiadomości budzi we mnie odruchy wymiotne.

Zwinka
Zwinka
12 lutego 2021 11:36
Reply to  Celia

Ja otrzymałam „cynk”.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 lutego 2021 20:32

Czy ktoś mający jakiekolwiek IQ słucha tego ćwoka? Proponuję posłuchać, jak się toto śmieje. Poznasz głupiego po śmiechu jego.

Ryszard
Ryszard
11 lutego 2021 22:06

Że zawsze chodzi o pieniądze, to już Duda wie najlepiej. Zanim go wyniosło na Urząd, dorabiał jako dr praw, szeregowy poseł wykładami w tzw. szkole wyższej w Nowym Tomyślu. Koszty pobytu, diety, przejazdy rozliczał w kancelarii Sejmu, udając, że odbywa służbowe spotkania poselskie w Poznaniu i okolicach.

Rafapon
Rafapon
11 lutego 2021 23:53

Każde prosię sądzi po się. A panocek Duda gada co mu się podoba, więc zgodnie z tym twierdzi, że w Polsce jest wolność słowa.

Andrzej
Andrzej
12 lutego 2021 07:12

Przestańcie się nim zajmować.Nie jest wart nawet splunięcia.***** Dudę

ech
ech
12 lutego 2021 08:08
Reply to  Andrzej

Głupotę, niekompetencje, niegodziwości tego rezydenta trzeba pokazywać… może do PiSich tępych wyborców dotrze a to żmudne i trudne zadanie.

spitwajer
spitwajer
12 lutego 2021 10:33

no cóż, z perspektywy tego pana wolność słowa ma się dobrze, bo może kłamać, obrażać, zniesławiać swoich wyborców i nic, nie ma żadnych konsekwncji bo jego kolega z partii pis prokurator Źiobro napewno się tym nie zajmie natomiast z perspektywy pani Lempart, która powiedziała w****ć do polityków pisu i ma już prokuratorskie zarzuty, będzie zapewne inna refleksja — taka, że wolność słowa jest tylko dla tych co popierają władzę.