A Szumowski dalej uważa, że wybory korespondencyjne są bezpieczne – „Grozi nam co prawda włoski scenariusz, ale wybory spoko”

6526 zachorowań i 116 zgonów ostatniej doby. "Fałszywie dodatni" wynik Szumowskiego - b. minister w szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski cały czas uważa, że głosowanie korespondencyjne jest  bezpieczne. Wciąż porównuje wybory korespondencyjne do zakupów przez internet.  – „Handel wysyłkowy jest dziś rozbudowany i bezpieczny” – stwierdził dziś w Radiu Zet.

 

Szumowski rekomendacje w sprawie przeprowadzenia wyborów 10 maja ma zamiar wydać – jak sam powiedział – „prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia”. Ma w tej sprawie zasięgnąć także opinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jednocześnie nie wahał się stwierdzić, że jeżeli podczas Świąt Wielkanocnych Polacy nie będą przestrzegać obowiązujących obostrzeń, to grozi nam włoski scenariusz. – „Jeżeli będziemy mieli długotrwałe spotkania przy stole wielkanocnym, to grozi” – stwierdził Szumowski.

 

„Grozi nam co prawda włoski scenariusz, ale wybory spoko” – napisała prawicowa blogerka Kataryna. – „Oj tam oj tam, grunt, że ma niski głos i podkrążone oczy , że dla niego utrzymanie się na stołku jest ważniejsze niż życie i zdrowie Polaków nie ma znaczenia…” – podsumował jeden z internautów.

Minister zdrowia został też zapytany o opinię na temat wczorajszych obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Szumowski wił się jak piskorz i w końcu wydukał: – „Podczas obchodów rocznicy smoleńskiej odległości pomiędzy uczestnikami powinny być na pewno większe. Wieńce mogły być również składane pojedynczo”.

bt

Źródło: radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 kwietnia 2020 14:34

Kaczyński do Morawieckiego: Weź tam postaw do pionu tego ryżego profesorka od zdrowia! Co on, qwa, nie wie, co ma robić? Po świętach liczba zachorowań ma zacząć spadać, a do końca kwietnia zgonów w ogóle ma nie być!

Maciek123454321
Maciek123454321
11 kwietnia 2020 14:42

No i straciłem cały szacunek dla tego pana. Wszystko, co mówił do tej pory i mówi w dalszy ciągu, to pic na wodę fotomontaż. Kreatywny księgowy śmierci, tyle mogę na jego temat powiedzieć.

Zwinka
Zwinka
11 kwietnia 2020 16:09

I to by było na tyle, jeśli chodzi o bohatera narodowego z podkrążonymi oczami. Niby Święta Wielkanocne, a brak jaj wyczuwalny na kilometr.

Piotr
Piotr
11 kwietnia 2020 18:22
Reply to  Zwinka

Mało tego,że brak jaj dla nas jest nie widoczny ,on pokazuje je uzurpatorowi i plan „B” to rozsyłanie kopert firmami kurierskimi „Handel wysyłkowy jest dziś rozbudowany i bezpieczny” Trzeba ich podejrzewać o najpodlejsze zamiary, oni walczą o uniknięcie kary.

smętek
smętek
11 kwietnia 2020 16:54

Na jakie względy Kaczafiego ten osobnik jeszcze liczy? Jego zachowanie dowodzi, że przebywanie w otoczeniu słońca Polski, robi z normalnego człowieka idiotę pozbawioną zasad. Pierwszym takim osobnikiem jest Gliński, który dostał do towarzystwa Szumowskiego.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 kwietnia 2020 17:04

Słuchajcie, wymyśliłem mem:
10 maja 2020 odbędą się wybory na prezydenta RIP.
(wstawiamy między litery „R” i „P” literkę „I” i powstaje „requiestat in pace”, czyli „spoczywaj w pokoju”)

Zbyszek
Zbyszek
11 kwietnia 2020 17:52

Mówcie co chcecie ale ja uważam, że całkiem nieźle udaje przyzwoitego człowieka.

andrzej
andrzej
11 kwietnia 2020 21:11

Panie Szumowski. Czy Pan nie czyta doniesień prasowych po wyborach w Bawarii. Z Pana rekomendacją wysyłanych będzie część z nas na śmierć.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
13 kwietnia 2020 14:58
Reply to  andrzej

To będą głównie wierni emeryci. I chyba o to chodzi. Będzie mniej emerytur do wypłacania.

Marek
Marek
11 kwietnia 2020 22:02

Min Zdrowia nie wie że wirus na papierze trzyma się 2 dni,może pan zadzwoni do Koch Instytut w Berlinie…chce pan mieć na sumieniu śmierć wyborców,chce pan mieć tysiące umierajacych bo psychol panu każe, 10 listonoszybnosicieli wykończy Polaków,a co będzie jak siebrodziny zmarłych,za wasvwezma..

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
13 kwietnia 2020 20:16
Reply to  Marek

Ponoć papier „trzyma” do 6 dni.

Nihil
Nihil
11 kwietnia 2020 22:53

Wicie, rozumimicie my sobie łazimy i jest dobrze, ale Wy nie łaźcie bo będzie źle…. To już nie Orwell, to raczej „Proces”…. Franca
Co te szmaty jeszcze wysmażą i jak to sprzedają? Ich kreatywność jest przerażająca

paragraf22
paragraf22
12 kwietnia 2020 07:33

Co to za wybory korespondencyjne? Pójście do skrzynki pocztowej niczym nie różni się od pójścia do urny wyborczej.

Antoni
Antoni
12 kwietnia 2020 08:41

Szumowski jest jeszcze gorszy niż pozostali nawiedzeni rządzący, gdyż kiedyś był lekarzem i powinien wiedzieć i rozumieć co się dzieje. Jest tak blisko PiS-u, że dewastacja mózgu i rozumu nastąpiła u niego błyskawicznie.
30% zakżeń powstało w szpitalach i przychodniach – widać z tego jak „wspaniale, najlepiej na świecie” byłiśmy przygotowani. Morawiecki, Szumowski i Pinkas pod sąd polowy. Kaczyński i Witek tak samo – za parcie do wyborów za wszelką cenę. Hańba!!!