Aborcja pod lupą prokuratury w Białymstoku, mimo że dokonana zgodnie z prawem…jeszcze

Sędzia, która umorzyła sprawę karną Obajtka błyskawicznie awansowała

Wydawało się, że prawo jest tak skonstruowane, iż po pierwsze nie działa wstecz, a po drugie, nowe przepisy wchodzą w życie w 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Niestety, w polskich realiach zupełnie dzisiaj nie przestrzega się tych zasad.

Prokuratorom białostockim wystarczyła skarga Fundacji Pro-Prawo do Życia i ochoczo ruszyła, by sprawdzić, jak szpitale zastosowały się do orzeczenia TK w sprawie aborcji, badając okres, w którym, zgodnie z prawem, można jeszcze było przerwać ciążę z powodu wad lub nieuleczalnej choroby płodu.

Taką informację udostępnił „Dziennik Gazeta Polska”:

Prawidłowość decyzji o zabiegach zaczęła sprawdzać – i to wstecz – białostocka okręgówka. Choć terminacja ciąży z powodu wad płodu mogła być legalna do czasu publikacji wyroku (nastąpiła ona dopiero 27 stycznia) – prokuratura ma wątpliwości. I dlatego prosi szpital „dla celów postepowania przygotowawczego” o dane wszystkich pacjentek, u których dokonano aborcji, z informacją, jaki był powód przerwania ciąży: wady płodu czy też zagrożenie życia czy zdrowia matki albo inne przesłanki. Przy tym wnioskuje o pełną dokumentację medyczną od 23 października (wyrok zapadł 22 października 2020 r.) do drugiej połowy stycznia. Na piśmie z prokuratury widnieje dopisek: „sprawa wyjątkowo pilna!!!”.

Białostocka prokuratura tłumaczy się, mówić, że MUSIAŁA podjąć czynności wyjaśniające. Taki był jej obowiązek, bo zobligowała ją do tego złożona skarga.

Faktycznie MUSIAŁA?

Jedyne, co musiała to odrzucić tę skargę, bo prawo w tym czasie stanowiło inaczej i wciąż jeszcze stało po stronie kobiet, przeżywających tak straszną traumę.

Ciekawe, czy posypią się kary dla lekarz, którzy przecież nie zrobili nic przeciwko obowiązującemu wówczas prawu?

Ciekawe, kiedy wreszcie ludzie zauważą, że Zjednoczona Prawica nie kieruje się żadnymi zasadami i odstawią ją od koryta…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
8 lutego 2021 14:23

Dokładna powtorka z najnowszej historii Irlandii: tam też po zakazie aborcji zaczęły się procesy i wyroki. Jak to się skończyło – wiadomo. Gdyby w Zjednoczonej prawicy byli ludzie choć trochę inteligentni (kiedyś i tak bywało), nie ruszaliby tzw. kompromisu. Ale niestety, w tej kwestii jest tam nieustający i pogłębiający się z każdym rokiem deficyt…

Jantar
Jantar
8 lutego 2021 17:52

Skoro teraz sprawdzają wszystkie zarejestrowane ciąże od momentu ogłoszenia wyroku to powstaje naturalne pytanie, kiedy wprowadzą obowiązkowe co miesięczne kontrole kobiet w wieku rozrodczym, żeby przypadkiem żadna nie wyjechała usunąć ciąży za granicą. I pytanie, kiedy kontrole ginekologiczne kobiet przy wyjeździe z Polski i powrocie do kraju.

Nie, nie żartuję, bo tego należy się spodziewać. Już za czasów premierostwa Szydło Ordo Iuris zgłosiło zapytanie poselskie, co Szydło ze swoim rządem zrobiła w celu unicestwienia dokonywania nielegalnych aborcji i aborcji zagranicą. Nie miejmy złudzeń: OI marzy się kontrolowanie życia Polek i Polaków na każdym kroku i w każdej najbardziej błahej kwestii.