Abp Depo zorganizował na Jasnej Górze mszę świętą w intencji przeproszenia Matki Boskiej

Metropolita Depo staje w obronie T. Rydzyka. Petycję do Franciszka w sprawie ukrócenia jego poczynań nazywa diabelską sprawą

Depo modlił się o to, aby „przezwyciężać grozę zła, które poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków”.

W nabożeństwie uczestniczył również o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. Duchowny modlił się „o opamiętanie, o nawrócenie dla wszystkich, którzy nie szanują naszych świętości i naszej historii”.

Ojciec Waligóra już wcześniej wypowiadał się na temat wizerunku Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Zdaniem duchownego ten sposób przedstawienia Matki Bożej jest dla katolików obraźliwy.

Autorką „tęczowego” wizerunku Matki Boskiej jest Elżbieta Podleśna. Aktywistka została zatrzymana przez policję i grozi jej kara do nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Według sondażu cytowanego przez portal gazeta.pl tzw. Tęczowa Matka Boska nie obraża większości Polaków. Zgodnie z badaniami sporządzonymi przez KANTAR, 48% wierzących katolików uznaje, że tęczowa grafika nie obraża ich uczuć religijnych.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
26 maja 2019 10:35

No ciśnie się na usta powiedzenie: plunąć świni w oczy, to się tylko obetrze i powie: o, deszcz pada!

Hannes
Hannes
26 maja 2019 12:13

Czy ksiądz arcybiskup wspomniał może o zboczeńcach w koloratkach ze swojej korporacji, których korporacja tak gorliwie chroni, że nawet nie udostępnia prokuraturze dokumentów związanych z tymi gwałtami zasłaniając się tajemnicą zawodową?

Leszek
Leszek
26 maja 2019 13:19

Przypomnieć trzeba, że tego pasterza jego owieczki z Kotliny Kłodzkiej pozwały do sądu.

Zwinka
Zwinka
26 maja 2019 15:27

Matkę Boską Tęczochowską będzie przepraszał jeden z drugim. Co tam gwałcone dzieci.

Jabis
Jabis
26 maja 2019 16:41

D e b i l s t w o ! Aureolę z tęczy ma (malowany podobno w VI wieku) obraz Matki Bożej Kodeńskiej nazywany był też tytułami „Matka Boża Gregoriańska” lub „Matka Boża z Guadalupe”.

Chermes
Chermes
26 maja 2019 18:17

Tylko czekać aż Matka Boska Częstochowska, w ramach podzięki za modły, oraz na znak pojednania z arcybiskupem Depo, roztoczy piękną tęczę nad Częstochową…

Jantar
Jantar
27 maja 2019 10:02

No i wymodlili zwycięstwo PiS-owi w wyborach. Właściwie należałoby napisać, że wymusili na wiernych. Teraz będzie msza dziękczynna jedna za drugą, a na jesieni zmiana konstytucji i państwo wyznaniowe. Kler za pedofilię pozostanie nietykalny. Już się Kaczyński o to postara, żeby do jesieni komisja nie ruszyła kościelnej pedofilii, a jesienią po wygranych wyborach nawet krzywe spojrzenie na krzyż będzie już karane więzieniem…

wiktor
wiktor
27 maja 2019 14:03

Do kościoła czuję jedynie niewyobrażalne wręcz obrzydzenie ;ci manipulatorzy nieźle skołowali Polaków wierzących w życie wieczne i ducha świętego ;ciemny naród a Polska to ojczyzna prostactwa i prymitywów umysłowych