Abp Dzięga: „Nie lękajcie się sięgać po wodę święconą” – „Ten hierarcha stwarza zagrożenie publiczne”

Abp Dzięga: „Nie lękajcie się sięgać po wodę święconą” – „Ten hierarcha stwarza zagrożenie publiczne”

„Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Boi się jej bowiem diabeł, zaś duszpasterze dbają, by była zawsze świeża i odnawiana przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby, woda w kropielnicach jest wymieniana dosłownie każdego dnia” – to fragment listu do wiernych metropolity szczecińsko-kamieńskiego, który miał być odczytywany podczas niedzielnych mszy w kościołach tej diecezji.

 

Abp Andrzej Dzięga napisał go już po wprowadzeniu w kraju stanu zagrożenia epidemicznego. Nie zważał też na wydane przez Episkopat Polski zalecenia, żeby jednak wierni uczestniczyli w mszach online, nie korzystali z wody święconej, komunię przyjmowali do rąk itp.

Ale abp Dzięga mimo to dalej pisze: – „Nie lękaj się, Siostro i Bracie, jeśli tylko możesz, przyjmować Świętej Komunii na kolanach i do ust”, uzasadniając to stwierdzeniem, że „Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów”.

 

Internauci nie kryli oburzenia słowami metropolity szczecińsko-kamieńskiego: – „Hierarchowie byli ginekologami, specjalistami od ciąż, teraz są epidemiologami specjalistami od wirusa”; – „Głowa coś nie tęga: Arcybiskup Dzięga”; – „A jak ktoś jednak zachoruje – na 3 zdrowaśki do pieca”; – „Myślę, że tak samo postąpi biskup, gdy mu pęknie wyrostek, albo będzie miał wypadek: nie pójdzie na operację tylko do kościoła. Nie będzie się lękał bólu i śmierci. Eeech, Bóg po to dał rozum żeby go używać…”.

– „Wiara, która zmieniła się w głupotę zagrażającą ludziom. Ten hierarcha po prostu stwarza zagrożenie publiczne dla zdrowia i żucia ludzi. Powinna się nim zająć prokuratura” – podsumował Waldemar Kuczyński.

bt

Źródło: tygodnikpowszechny.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JocelynNihilRafał PMaciek123454321Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dociekliwy
Dociekliwy

Niezależnie od wyznawanej wiary zwróćmy się do Boga z prośbą o rozum dla zaślepionych fanatyków.

Marek
Marek

….raczej o zdrowe nogi o rozum już zdecydowanie za późno

HerodAntypis
HerodAntypis

Pic na wodę święconą bez montażu! Dwa tysiące lat świecą, kadzą, modlą się i gówno z tego! Człowiek, korona stworzenia, czyni sobie Ziemię poddaną, a najprymitywniejsza forma życia go pokonuje. Kościelny hienarcha za oręż proponuje wodę święconą i modły, a to doskonały przepis na rozprzestrzenianie się wirusa. Gdyby wirus miał ręce, to by je teraz zacierał! Do niedawna było: przekażcie sobie znak pokoju, teraz:przekażcie sobie ko-vida.

Lehoo
Lehoo

Popatrz, synku. Tak wygląda zabobonny dureń.

tyutyuyt
tyutyuyt

do psychiatry z tym facetem to i tak za mało!

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeżeli ktoś szuka czarnego ch………., to bardzo proszę. Nie trzeba jechać do Afryki.

Rafał P
Rafał P

WIARA CZYNI CZUBA.

Nihil
Nihil

Ta sektą niech już sp…… A. 2000 lat gnębienia i okradaniu ludzi wystarczy
A ty arcybucu wypij te wodę co w niej maczają paluchy(ciekawe gdzie gmeraly zanim wylądowały w tej wodzie śniętej?)

Jocelyn
Jocelyn

W odpowiedzi na rozmaite wypowiedzi dyskutantów chciałbym podzielić się swoją własną opinią na niniejszy temat. A więc, zacząwszy od początku: jestem chrześcijaninem, podobnie jak ks. abp Dzięga, który był przez jakiś czas biskupem sandomierskim. (Do dziś pamiętam ówczesne słowa, które słyszałem co niedzielę: „z naszym biskupem Andrzejem”). Lecz nie o tym wyłącznie chciałbym pisać. Otóż Bogiem, którego czczę jest właśnie Chrystus. Nie uważam Go za żaden „zabobon”, lecz właśnie za żyjącego, będącego Boga. Co za tym idzie? Myślę, że jest to kwestią właśnie takiego, a nie innego podejścia do osoby Chrystusa. Ksiądz arcybiskup występuje nie w swoim imieniu, ale w… Czytaj więcej »