Abp Głódź przeprasza – „Niektórych wypowiedzianych słów nie da się „odpowiedzieć”

Pod naciskiem nuncjatury abp Głódź musiał powołać komisję do zbadania sprawy ks. Jankowskiego

„W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie, informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu” – napisał w wydanym dziś oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź. Dodał, że w archidiecezji gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię.

Skandaliczna wypowiedź Głódzia padła w odpowiedzi na pytanie reporterki „Faktów” TVN, czy widział film braci Sekielskich. – „Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego” – odparł metropolita gdański. Nie chciał także odnieść się do fragmentów dokumentu, dotyczących czynów pedofilskich księdza Franciszka Cybuli. – „Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem” – stwierdził abp Głódź.

– „Abp Głódź przeprasza za swoje słowa nt. filmu braci Sekielskich. To nie czas na przeprosiny tylko na dymisję” – Renata Grochal z „Newsweeka”.

„Niektórych wypowiedzianych słów nie da się „odpowiedzieć” – Marcin Wyrwał z onet.pl. – „Musiała być reprymenda przed frontem kompanii” – Paweł Wroński z „GW” – komentowali dziennikarze.

Internauci nie wierzą Głódziowi: – „Grunt mu się zaczął palić pod nogami, to zaczął się ratować. zero w tym szczerości, chłodna kalkulacja. powiedzieć można wszystko”; – „Nie wierzę w szczerość jego przeprosin, gra pod publiczkę”; – „Już w to wierzę… Takie ściemy ofiarom w kurii, jak przyszły na skargę też opowiadał? Czy może wczorajszy był?”; – „Głódź przeprasza po tym, jak Polak go skrytykował, a wszystko to po informacji, że jedzie do nich wysłannik Franciszka… chyba grunt się pali pod nogami purpuratom”.

bt

Źródło: kai.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekZbyszekPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Wytrzeźwiał na chwilę? Cud??

Zbyszek
Zbyszek

Bóg miłuje tego świętego męża. Pan jest jego pasterzem. Nie brak mu niczego. Nawet wypadionego merola dostał od Pana.

Marek
Marek

Ale przeprosiny phi. „To nie moja wina to dziennikarka mnie zaskoczyła i zaatakowała, to ona wymusiła na mnie te słowa”.
Ktoś przyjął takie przeprosiny?

Są to „przeprosiny” godne pisowskich mistrzów, czyli takie, które w żadnym razie nie przepraszają, a obrażają jeszcze bardziej.