Abp Jędraszewski nawet przed Wielkanocą nie powstrzymał się przed mówieniem o „lewackim hejcie”

Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

– „Jeśli przyznajesz się publicznie do Chrystusa, to należysz do Ciemnogrodu i nie uznajesz tolerancji, jesteś faszystą, fanatykiem, homofobem. O tym, że tak jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu w odniesieniu do osób, które się modlą. Schemat stosowanego szantażu pozostaje w swej istocie niezmienny i brzmi zawsze tak samo: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem: cesarza, króla, jakiegoś innego władcy czy też jakiegoś wysokiego urzędnika państwowego. W minionym dwudziestym wieku szantaż ten brzmiał: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem bolszewickiego pierwszego sekretarza partii komunistycznej lub niemieckiego führera – powiedział podczas homilii w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej arcybiskup Marek Jędraszewski. Tuż przed najważniejszymi dla chrześcijan świętami metropolita krakowski nie potrafił się powstrzymać przed wygłoszeniem słów, które dzielą, a nie łączą ludzi.

Duchowny przekonywał wiernych, że chrześcijanie nakłaniani są do przyjęcia takiego stylu myślenia i postępowania, jakby Chrystusa nie było oraz do walki z przejawami jego obecności we współczesnym świecie. – „Chrześcijanie są dziś kuszeni, by wydali wyrok śmierci na Chrystusa i Ewangelię” – mówił abp Jędraszewski. A przecież Wielki Piątek ma być dla katolików czasem zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa.

– „Przyznaję się do Chrystusa, ale nie do biskupów, którzy czynami go znieważają”; – „Mam nadzieję, że jego Eminencja będzie jeszcze długo dzielił się swymi przemyśleniami ze światem, bo wszyscy, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości co do poziomu moralnego i intelektualnego Kościoła katolickiego w Polsce zostaną ich pozbawieni”; – „Abp. Jędraszewski właśnie po raz kolejny przybijasz do krzyża Jezusa. Wstydź się, gdzie Twoja wiara, nadzieja i miłość. Tak – masz wiarę w siłę pieniądza, nadzieję na zdobycie jeszcze większej władzy i miłość do cielca złotego”; – „Dziwne, że Papież nie reaguje na słowa tego Myśliciela. Przecież jego postępowanie to jest właśnie walka z chrześcijaństwem” – komentowali słowa hierarchy internauci.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HipRafałAndrzejJantarJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Widać gdzie go boli. I ma rację bo tylko ciemnogród i fanatycy kupią to co mówi i sposób w jaki to mówi. Człowiek normalny i wierzący widzi fałszywość tej retoryki i moralną zgniliznę kościoła.

Jabis
Jabis

Czy arcybiskup może być arcydurniem? Jak widać może.
Nim uszczęśliwiono Kraków … jak się tam zachowuje? Łódź odetchnęła.

Jantar
Jantar

Żeby tak jeszcze zabrał ze sobą ten pomnik smoleński, który nam postawił na terenie Katedry… Chociaż z drugiej strony i tak dobrze się skończyło, że właśnie tam stanął, bo Jędraszewski chciał zburzenia pomnika Kościuszki i postawienia na jego miejscu smoleńskiego na Placu Wolności.

Hip
Hip

Ten mamut pochodzi z Poznania z Winograd.

Jantar
Jantar

Dziś Jędraszewski będzie „się produkował” w TVP ze swoim orędziem wielkanocnym, więc będzie powtórka z rozrywki…

Andrzej
Andrzej

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt. 6 – wg. Biblii Tysiąclecia)

Rafał
Rafał

Pozytywne Chrześcijaństwo w wykonaniu polskiego biskupa