Abp Jędraszewski odbierze nagrodę na KUL za… „mówienie prawdy i demaskowanie kłamstwa”

Abp Jędraszewski odbierze nagrodę na KUL za… „mówienie prawdy i demaskowanie kłamstwa”

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL postanowiło uhonorować Nagrodą im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. – „Każdy z nas ma obowiązek dążyć do prawdy, poznaną prawdą żyć i ją przekazywać (…) Samo nauczanie Jezusa Chrystusa dla niektórych było kontrowersyjne, podobnie nauczanie Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Abp Marek Jędraszewski nazywa rzeczy po imieniu i to się niektórym nie podoba. Jako ludzie Kościoła mamy obowiązek mówić prawdę i demaskować kłamstwo” – stwierdził w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” ks. prof. Mirosław Sitarz, kierownik Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL oraz przewodniczący Stowarzyszenia, które przyznało tę nagrodę.

 

Zdziwienia decyzją organizatorów nie krył dominikanin Ludwik Wiśniewski.  – „Nie rozstrzygam, czy abp Jędraszewski ma rację, czy nie, ale w sytuacji takiego zamieszania, tylu pytań, nie należałoby dolewać oliwy do ognia” – powiedział o. Wiśniewski.

„Uczelnia nie komentuje tych decyzji. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną odrębną od Uniwersytetu, działającą i podejmującą wszystkie decyzje autonomicznie” – stwierdziła rzeczniczka prasowa KUL Lidia Jaskuła. Komentuje za to organizator Marszu Równości w Lublinie Bartosz Staszewski: – „Kiedy ktoś posługuje się swoją funkcją do promowania nienawiści, to nie powinno być dla niego miejsca w murach uczelni, a tym bardziej nie powinien być nagradzany”.

 

Przypomnijmy, co na temat bulwersujących wypowiedzi metropolity krakowskiego mówił wykładowca KUL ks. prof. Alfred Wierzbicki. – „Organizuje się poparcie dla abp. Jędraszewskiego. Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną” – powiedział ks. Wierzbicki w TVN24.

Nagroda lubelskiego stowarzyszenia to kolejne uhonorowanie metropolity krakowskiej. Kilka dni temu informowaliśmy, że „Przeciwnik „ekologizmu” i „tęczowej zarazy” abp. Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”.

bt

Źródło: kurierlubelski.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesMariaJantarTom&JaryMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL to jakie dziwoląg ! Kosciol zajmuje sie takimi dziedzinami ???

Jantar
Jantar

Tak, zajmuje się. Dokładniej zajmuje się takim prawem, które pozwoli na władzę Watykanu nad całym światem.

Tom&Jary
Tom&Jary

Mój nauczyciel mówił, że są trzy prawdy:
1. Prawda
2. Półprawda
3. Gówna prawda
O której prawdzie tu mowa?

Jantar
Jantar

A ja znów polecam kolejny, świeżutki (wczorajszy) felieton prof. Hartmana na temat „dialogu z Kościołem”. Jak zawsze celnie i w punkt 🙂 Lektura znakomita.

PS. Szkoda, że prof. Hartman nie pisze dla koduj24.pl, bo jego teksty czyta się jednym tchem…

Maria
Maria

Na pocieszenie – chyba, że Ojciec Święty Franciszek nie dał kapelusza kardynalskiego. Mądry Papież poznał się na tym osobniku, którego trudno nazwać księdzem.

Chermes
Chermes

Jaka szkoda, że Joseph Goebbels już nie żyje. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL miałoby, jak znalazł, kandydata na przyszłoroczną nagrodę. 🙂